Як вибрати валізу, дорожню сумку

Тип

Чемодан – прямокутна коробка з ручкою, призначена для транспортування і зберігання речей. Завдяки жорсткій конструкції забезпечує збереження речей навіть при неповному заповненні. Водночас валіза незалежно від кількості укладених предметів займає значну площу.

Дорожня сумка – на відміну від валізи виконується з м'яких матеріалів. Тому об'єм сумки змінюється в залежності від її завантаження, що дає можливість компактніше розташувати речі на полиці або заощадити місце в багажнику. Дорожня сумка часто забезпечується плечовим ременем і спеціальною ручкою, що полегшує перенесення в вертикальному положенні.

Дитячий чемодан – відрізняється від звичайної валізи меншими габаритами та вагою, а також яскравим дизайном. Часто оснащується ігровими аксесуарами. Така валіза призначена для поїздок на автомобілі та поїзді. Не годиться для здачі в багаж.

Чемодан-рюкзак – відрізняється від класичного рюкзака наявністю ручки та коліщаток. Чемодан-рюкзак однаково зручний для перенесення на плечах і кочення по землі.

Кейс-пілот – нагадує стандартний кейс або сумку для ноутбука. Забезпечується ручкою і коліщатками, іноді плечовим ременем. Розрахований на перенесення в руках або на плечі. Стане в пригоді для короткочасних поїздок однієї людини або для перевезення ручної поклажі.

Важливо: валізи / дорожні сумки підходять для перевезення речей. А ось для перенесення багажу краще придбати валізу-рюкзак, рівномірно розподіляє навантаження на спину. Це оптимальний вибір, якщо потрібно значну відстань подолати пішки.

Навіть найміцніші валізи не дадуть 100% гарантію цілісності тендітних речей при транспортуванні в багажних відділеннях. Тому такі речі краще перевозити в ручній поклажі.

Портплед – чохол для одягу, що захищає його від заломів або складок. Зустрічаються валізи з портпледним відділенням.

Призначення

Дорожній – для подорожей. Найпоширеніша категорія валіз / сумок.

Спеціалізований – для окремих завдань, наприклад, зберігання інструментів.

Представницький – підкреслює статус власника і його положення в суспільстві. Приклад такої валізи – дипломат.

Універсальний – для багатьох завдань. Універсальною є звичайна валіза.

    Матеріал

    Шкіра – ефектний на вигляд, приємний на дотик, довговічний матеріал. Валіза зі шкіри має ексклюзивний дизайн, який демонструє високий статус власника. Шкіра не вигоряє на сонці. Мінуси: висока ціна, велика вага, схильність до подряпин, чутливість до різких перепадів температури. Зустрічається рідко.

    Пластик – твердий, надійний і легкий матеріал. Пластикова валіза не промокає і не деформується, добре підходить для перевезення крихких предметів. Пластикові вироби прикрашаються стікерами (наклейками), які полегшують пошук валізи на стрічці транспортера в аеропорту.

    Недоліки пластикової валізи: чутливість до дуже сильних ударів, схильність до подряпин, обмежений об'єм. Пластикові валізи – найкращий вибір для авіаподорожей.

    Найчастіше у виготовленні пластикових валіз застосовуються такі матеріали:

    • поліпропілен – міцний і гнучкий (гнучкість підвищує стійкість до механічних впливів навіть порожньої валізи);
    • полікарбонат – міцний, але не гнучкий (для захисту від пошкоджень такий чемодан рекомендується щільно заповнити речами);
    • ABS-пластик – найбільш крихкий матеріал, який зустрічається у вигляді сплаву з пропіленом і титановою крихтою;
    • унікальний матеріал – володіє підвищеними характеристиками міцності та гнучкості, але коштує дуже дорого. Серед таких матеріалів – «PointShock», «Curv».

    Важливо: якість пластикової валізи залежить від виробника. Маловідомі виробники часто використовують крихкий і тонкий пластик, який швидко ламається. Кращий вибір – брендова модель поліпропілену або сплаву ABS-пластика з іншими матеріалами.

    Тканина – дуже легкий, дешевий і м'який матеріал. Тканинна модель стійка до ударів будь-якої сили, має багато бічних кишень. Багато виробів захищені від розривів (Rip-Stop) і мають водотривке просочення, що підвищує їх експлуатаційні якості.

    Тканинні валізи / дорожні сумки дозволяють збільшити об'єм на 10-15%. Мінуси: непридатність для перевезення крихких речей, маркість, схильність до подряпин, деформації та вигоряння.

    Найчастіше у виготовленні валіз / дорожніх сумок використовуються такі тканини:

    • поліестер – стійкий до зносу і вологи, тривалий час зберігає первинний вигляд;
    • нейлон – володіє вищими споживчими властивостями: не боїться високої температури, олії, морської води, а також швидко висихає.

    Щільність тканини – визначає її міцність і довговічність. Вимірюється в денах (Denie). Чим вище числове значення, тим міцніше матеріал. Мінімальний параметр - 300D, оптимальна величина починається від 420D, а в найміцніших виробах цей параметр становить 1000D.

    Важливо: обирайте тканинну валізу / дорожню сумку з жорстким каркасом, виконаним з цупкої тканини. Такий виріб довше збереже форму.

    Характеристики

    Габарити

    Висота, ширина і глибина валізи / дорожньої сумки визначають її об'єм та зручність перенесення. Наприклад, широку валізу зручно перевозити на коліщатках, оскільки ризик перекидання зведений до мінімуму. Водночас такий виріб не завжди можна помістити під бічну полицю в поїзді.

    Висота валізи:

    • 16.5 дюймів (42 см) – для дрібної ручної поклажі;
    • 18-20 дюймів (45-50 см) – для ручної поклажі;
    • 21-22 дюйми (53-55 см), малий – для відряджень тривалістю до тижня;
    • 23-24 дюйми (58-60 см), середній – для подорожей на 3-5 днів;
    • 25-27 дюймів (63-68 дюймів), великий – для поїздок удвох на 5-7 днів;
    • 28-32 дюйми (71-81 см), дуже великий – для сімейних поїздок тривалістю понад тиждень.

    Важливо: авіапасажири, бажаючі перевозити свій вантаж в салоні, повинні враховувати обмеження на габарити багажу. Це дозволить уникнути переплати за додаткове місце для вантажу.

    Конструкція валізи

    Жорсткий – всі стінки робляться жорсткими. Класичний варіант валізи.

    Напівжорсткий – тільки бічні стінки виконуються з жорсткого матеріалу, а верхня – з м'якого. Це дає можливість дещо збільшити фактичний обсяг валізи. Зустрічаються напівтверді моделі з клапанами, що розширюють стінки (мають застібки-блискавки).

    Об'єм

    Ця характеристика визначає місткість валізи / дорожньої сумки, її розмір і вагу. Якщо валізу / сумка змінює об'єм шляхом регулювання розміру, то виробник вказує максимальне значення.

    За об'ємом валізи поділяються на такі категорії:

    • малий (до 50 л) – для 1 людини;
    • середній (51-75 л) – для 2 осіб;
    • великий (76-100 л) – для 3-4 осіб;
    • дуже великий (понад 100 л) – для 5-6 осіб або великої кількості речей.

    Щоб обрати оптимальний варіант, виходьте з кількості осіб в поїздці та особливостей подорожі. Для подорожі сім'єю краще вибрати кілька невеликих валіз, ніж одну величезну (її важко піднімати).

    Важливо: дві валізи одного і того ж розміру можуть мати різний обсяг. Враховуйте цей нюанс при виборі валізи.

    Вага

    Чим менше вага порожньої валізи або сумки, тим краще. Валіза з щільного і довговічного матеріалу важить більше, ніж виріб з менш надійного «побратима». Шкіряні вироби важкі, тканинні – легкі. А ось пластикові моделі займають проміжне положення. Знайдіть оптимальний баланс між легкістю та міцністю валізи / дорожньої сумки.

    Колеса

    2 колеса – стандартне число коліс. 2 колісну валізу / дорожню сумку можна котити лише під нахилом, що незручно і вимагає зусиль. Проте таке рішення дешевше і надійніше, ніж аналог з 4 колесами. Підійде для кочення валізи по бездоріжжю.

    4 колеса – більш просунутий варіант. 4 колісна валіза / дорожня сумка зручніше, оскільки дозволяє переміщення під нахилом та у вертикальній позиції. Оптимальний варіант для руху валізи по рівній дорозі.

    У 4-х колісних моделей коліщатка повертаються на 360 ° (орієнтуються самостійно), що спрощує кочення валізи. Правда, такі вироби обійдуться дорожче. Практика показує, що такі колеса швидше виходять з ладу, ніж звичайні.

    Важливо: добре, якщо чотириколісний чемодан дозволяє кочення на 2 і на 4 колесах.

    6 коліс і більше – зустрічаються досить рідко.

    Обираючи валізу / дорожню сумку з коліщатками, зверніть увагу на такі деталі:

    • кожне коліщатко має обертатися по своїй осі;
    • чим більше колеса, тим простіше котити валізу;
    • кращий матеріал – литий силікон, а не жорсткий пластик, який швидко виходить з ладу і дуже шумить;
    • оптимальне кріплення – металеве (пластик легко вийде з ладу);
    • щоб уникнути передчасної поломки коліщаток, зупиніть вибір на виробах, у яких вони втоплені в корпус. Коліщатка, що виступають над корпусом, служать недовго.

    Замок

    Ускладнює несанкціонований доступ сторонніх осіб, наприклад, вантажників до вмісту валізи. Поширені два види замків.

    • Кодовий – 3-4 барабани з цифрами, за допомогою яких набирається код. Зустрічається найчастіше. Мінус – низька ремонтопридатність. Не рекомендується забудькуватим пасажирам.
    • З ключем – застаріле рішення. Використовується набагато рідше. Основний недолік – висока ймовірність втрати ключа через його невеликі розміри.

    Зустрічаються і знімні навісні замки. Вони гарні тим, що при відкритті валізи без ключа, власник зламає тільки сам замок. А ось кодові та вбудовані замки з ключем можна відкрити тільки ціною псування валізи.

    Важливо: щоб ускладнити доступ зловмисників до вмісту валізи, оберніть його декількома шарами пакувальної («стрейч») плівки. Зафіксуйте цю упаковку скотчем. Подібний захід також захистить чемодан від подряпин, пошкоджень і забруднень, які часто трапляються в багажних відсіках.

    Оснащення

    Складана (висувна) ручка – дозволяє легко перевозити валізу на коліщатках. Якщо ж валізу / дорожню сумку потрібно нести, то вона компактно складається. На таку ручку (в розкладеному стані) закріплюють фотосумку або сумку для ноутбука. Обирайте виріб з металевою висувною ручкою, оскільки пластикова швидко ламається.

    Важливо: бажано обирати валізу / дорожню сумку з ручкою, виконаної з двох труб, відстань між якими становить 15 см і більше. Висувна ручка повинна мати механізм фіксації в складаній та висунутій позиції.

    Зовнішні / внутрішні кишені – призначені для зберігання дрібних речей окремо від іншого багажу. Внутрішні кишені часто робляться сітчастими – це дозволяє побачити вміст і швидко дістати потрібний предмет.

    TSA-замок – замок, який відкривається не тільки шляхом введення відповідного цифрового коду, але і спеціальним ключем. Такі ключі не входять до комплекту поставки валізи, а знаходяться у представників митниці та служби безпеки аеропортів. При виникненні сумнівів на рахунок багажу, ці співробітники мають право відкрити валізу.

    Валізи з TSA-замком бажано придбати, якщо планується подорож до Канади, США, Ізраїлю, Великобританії. Це дозволить пройти огляд вантажу без злому замка і його неминучого псування. При цьому зберігається код, який залишається секретним для всіх, крім власника валізи.

    Про відкриття замку свідчить спеціальний бланк, що наклеюється відповідним органом. Багато замків оснащені індикатором, який повідомляє про відкриття службовим ключем. TSA-замки відмічені червоним ромбом.

    Зміна об'єму – збільшення місткості шляхом розширення головного відсіку тканинного валізи / дорожньої сумки. Для збільшення або зменшення обсягу досить розстебнути або застебнути блискавку по периметру вироби. При підвищенні обсягу страждає зовнішній вигляд і ергономічні властивості валізи / дорожньої сумки.

    Відділення для ноутбука – підвищує комфорт і безпеку перевезення цього пристрою. Найчастіше забезпечується додатковим захистом і фіксують ременями. Обираючи валізу з такою опцією, переконайтеся в сумісності відділення і лептопа, оскільки ноутбуки мають різний розмір.

    Також в комплект поставки валізи можуть входити ключі, мішки для білизни та взуття, внутрішній знімний перехресний ремінь, захисний чохол (для здачі в багаж), знімний навісний замок. Деякі моделі мають кольорові стікери або ідентифікаційну бирку (власник може вказати свою П. І. Б. та контактну інформацію), що спрощують пошук валізи.

    Поради щодо вибору

    • Переконайтеся в якості пошиття валізи. Ручки, колеса, блискавки повинні бути якісно виконані. В хорошому виробі ручки не бовтаються, коліщатка легко обертаються, а блискавка розстібається і застібається без зусиль.
    • Матеріалом застібки-блискавки може бути метал або пластик. Надійність блискавки залежить не стільки від матеріалу, скільки від виробника та якості сировини.
    • Краще обрати блискавку, зубці якої захищені від намокання тканинним клапаном. Оптимальна форма зубців – спіралеподібна, рекомендована ширина – 1 см.
    • Кількість відділень має відповідати потребам пасажира. Надлишок або нестача відсіків ускладнює пакування речей. Рекомендується, щоб відсіки застібалися на блискавку.
    • Для захисту від проникнення вологи, варто звернути увагу на моделі з засувками. Вони підтримують оптимальну вологість і температуру.
    • Купуйте валізу, що має додатковий стаціонарний або висувний упор.
    • Обирайте валізу / дорожню сумку з яскравим дизайном – це допоможе швидко її відшукати на транспортній стрічці в аеропорту. Водночас не забувайте, що яскраві та світлі валізи / дорожні сумки мазкі.
    • Якщо ж валіза нічим не виділяється, на допомогу прийдуть стікери – ефектні наклейки на валізу. Вони підкреслюють індивідуальність власника і надають валізі неповторний вигляд. Інший варіант – купити стильний чохол.

    Поради щодо використання

    • Не перевищуйте рекомендовану вагу, вказану на валізі.
    • Вироби з 4 колесами котіть по рівній дорозі на всіх колесах, розділяючи навантаження рівномірно. Не можна котити валізу по виступах і бордюрах.
    • Піднімайте валізу при підйомі та спуску зі сходів. Не піднімайте його за складну ручку – вона не розрахована на таке навантаження. Для цієї мети використовуйте верхню додаткову і бічну ручку.
    • Після подорожі протріть валізу вологою ганчіркою. Щоб усунути складні плями скористайтеся щіткою, змоченою в мильному розчині. Очищайте від центру плями до країв валізи – це допоможе не допустити появу нових забруднень. Потім слід просушити валізу.
    • При очищенні пластикової валізи не можна користуватися абразивними засобами, оскільки вони дряпають її поверхню. Намоклі тканинні моделі погано переносять сушку поблизу опалювальних приладів або біля батареї. Очищайте валізу тільки спеціальними засобами.
    • Бажано зберігати виріб в провітрюваному приміщенні з низькою вологістю. Щоб уникнути деформації покладіть в нього старі предмети. При цьому всі блискавки, відділення, засувки повинні бути закриті.

    Відгуки про статтю

    Дуже добре, дякую

    Всё хорошо, но не хватает рекомендации по производителям!

    Вот кстати о колесиках, полностью согласна с предыдущим оратором) Сколько у меня было чемоданов, даже вспомнить сложно, и страдали в основном колесики.

    Да, при активной эксплуатации - чаще всего именно колесики являются слабым местом.

    оТЛИЧНЫЕ СОВЕТЫ

    Если 4 колесика не очень качественные, то могут отламаться в аэропорту при транспортировке.