Як вибрати дитячий комод, тумбу

Дитячі комоди і сповивальні столики поєднують в собі кілька функцій – поверхня для сповивання дитини, місце для зберігання речей, елемент інтер'єру.

Тип

Комод зі сповиватором – універсальний варіант, що поєднує в собі можливості комода (наявність висувних ящиків) і сповивальний столик. Крім сповивання малюка, такий комод добре підійде для зберігання речей дитини, наприклад, підгузників або іграшок. Однак комод зі сповиватором має значні габарити і вагу, а ціна його досить висока.

Комод-лавка – поєднує в собі якості комода і лавки. Такий комод добре підійде для зберігання речей дитини, а також дозволить малюкові посидіти на ньому.

Комод для іграшок – займає набагато менше місця, ніж звичайний комод і призначений для зберігання іграшок.

Сповиватор – складається з робочої поверхні, призначеної для сповивання, спеціальних поличок і ніжок для установки на підлогу. Сповиватор займає менший простір, ніж комод, та й коштує дешевше, проте його можливості не настільки широкі.

Бустер – зустрічається в двох різновидах:

  • класичний – матрац з низькими бортиками по краях. Він не має власної підставки і розташовується на столику або ліжку. Така конструкція відрізняється невисокою вартістю і компактністю – оптимальний варіант для подорожей. З іншого боку, у звичайного бустера вузька спеціалізація.
  • бустер з підставками – поєднує в собі сповивальний матрац і ванночку, крім того може забезпечуватися полицями. Встановлюється на ванну. Цей бустер стане оптимальним варіантом для маленьких ванних кімнат, де дуже важко розташувати стандартний сповивальний стіл.

Кількість ящиків

Число шухляд в комоді. В таких ящиках можна тривалий час зберігати постільну білизну, іграшки, пелюшки та інші предмети. Чим більше ящиків, тим простіше розсортувати в них різні категорії речей – в одному ящику – білизна, у другому – іграшки, в третьому – пелюшки. З іншого боку, велика кількість ящиків збільшує розміри і вагу комода. Оптимальний варіант – 3-4 ящика.

Кількість полиць

Число полиць в сповивальному столі. Найчастіше ними забезпечуються сповиватори, в меншій мірі – комоди. Полиці не використовуються для тривалого зберігання речей, оскільки не захищають їх від пилу. Однак на полицях можна розташувати все, що необхідно для сповивання.

Матеріал корпусу

Дерево – ефектний на вигляд, міцний, екологічний і приємний на дотик, але дорогий матеріал. Тому дерев'яні меблі відносяться до високого цінового сегменту.

ДСП – за своїми якостями деревно-стружкові плити наближаються до дерева, але коштують значно дешевше. Використовуються, як правило, в недорогих меблях.

Метал – високоміцний, надійний, але важкий і «холодний» матеріал. Тому в чистому вигляді не підходить для виготовлення сповивальних столиків, а використовується в поєднанні з деревом або пластиком.

Пластик – легкий і дешевий матеріал, якому можна надати будь-яку форму і колір. Однак пластик недостатньо міцний і може тріскатися. Тому такий матеріал використовується в поєднанні з металом.

Пластик+метал – комбінований варіант, в якому поверхня або полички сповиватора виготовляються з пластика, а ніжки опори – з металу. Таким чином, використовуються достоїнства обох матеріалів.

Дерево+метал – варіант, аналогічний попередньому, в якому дерево виконує функції пластика. Зустрічається досить рідко.

Важливо: обираючи сповивальний столик і інші дитячі меблі, слід звернути увагу на їх безпеку для малюка (відповідність санітарно-гігієнічним нормам), що підтверджується сертифікатом якості.

Оснащення і функції

Ванночка – дозволяє використовувати сповивальний столик для купання малюка. Крім самої ванночки такі моделі столиків оснащуються зливом води і додатковими полицями для купального приладдя. Як правило, ванночка є знімною. Столики з ванною підійдуть для просторої ванної кімнати.

Коліщатка – полегшують переміщення комодів і інших меблів в межах квартири.

Колеса з фіксаторами – запобігають випадкове переміщення меблів і забезпечують надійну установку.

Матрац для сповивання – служить для зручності сповивання. Матрац виготовляється з легко миючого матеріала і забезпечується невисокими бортиками по боках, щоб запобігти падінню дитини. Входить в комплект поставки для сповивання, бустерів і деяких комодів. Також можна придбати окремо.

Столик для приладдя – підставка із заглибленнями, що знаходиться на рівні основної робочої поверхні. На такому столику розміщуються предмети для купання і сповивання

Складаний сповиватор – розкладна робоча поверхня сповивального столу. Займає менше місця, ніж монолітна конструкція, що зручно для зберігання. Така функція зустрічається, як правило, в комодах і особливо актуальна для невеликих квартир.

Складаний сповивальний столик – як і в попередньому випадку, економить місце в приміщенні. Функція складання характерна тільки для сповивання.

Злив для ванночки – складається зі зливного отвору і гнучкого шланга. Полегшує злив води з ванночки в сповивальному столику - досить направити шланг в унітаз або ванну і відкрити злив.

Cтрази Swarovski – стрази імітують дорогоцінне каміння і надають сповивальному столику ефектний зовнішній вигляд. На функціональні можливості столика ніяк не впливають, і використовується в продукції високого цінового сегмента.

Виробник

Найдешевшими є комоди безіменних виробників. Купувати їх не рекомендується, оскільки невідомо, з яких матеріалів вони зроблені, чи не представляють собою небезпеку для здоров'я дитини.

Групу прийнятних за якістю і ціною комодів і сповиваторів становить продукція місцевих, китайських і польських марок: BRW, Chaswood, Dolmar, Edican, Goodwin, Halmar, IKEA, Justwood, Matroluxe, Mebelkon, MyBaby, Бриз, Вальтер-меблі, Верес, Макси-Меблі, Світ меблів, Сокме, Фенікс Меблі. Вони виконані з досить якісних ДСП, добре оброблені, привабливі по дизайну, функціональні і зручні.

Дорогими можна вважати моделі з дерева вищеперелічених брендів, а так само комоди і сповивальні столики незвичайного дизайну. Наприклад, Timoore, CAM, Baby Expert, Pinio, Meblik. Найчастіше ціна на такі моделі невиправдано висока, оскільки вони не принципово відрізняються від комодів з другої групи.

Відгуки про статтю