Як вибрати дитячий конструктор

Дитячий конструктор – набір деталей, які з'єднуються між собою різними типами кріплення і утворюють конструкцію. Конструктори розвивають логічне мислення, дрібну моторику, пам'ять, а також розважають дитину. В більшості видів конструкторів передбачено кілька варіантів збирання, що дає простір для творчої фантазії малюка.

Вид

Пластиковий конструктор – складається з блоків, що з'єднуються за допомогою шипового кріплення (можливі й інші способи кріплення, наприклад штирково-пазове або болтове). Такий конструктор зустрічається найчастіше. Перевагами пластикового набору є стійкість до вологи, різноманітна тематика (залізниця, автомобілі, ляльки, фантастичні об'єкти, хмарочоси) і широка кольорова гама.

Важливо: слід пам'ятати, що пластиковий конструктор, як правило, складається з безлічі дрібних деталей, які можуть бути небезпечні для дитини до 3-х років.

Металевий конструктор – складається з деталей і кріплень (гвинтики, болтики, гайки). З такого набору можна зібрати літак, машинку, корабель і багато іншого. Конструктор складається з великої кількості елементів (в тому числі й дрібних), тому він підійде для старших дітей. Крім того, металевими деталями можна поранитися. Цей конструктор розвиває посидючість і дрібну моторику, знайомить дитину з інструментами.

Важливо: в комплектацію металевого конструктора повинні входити інструменти (ключі, викрутки), за допомогою яких збираються моделі.

Дерев'яний конструктор – складається з дерев'яних блоків (кубиків), брусків, циліндрів. З такого набору маля може побудувати будиночки, машинки, літаки і багато іншого. Дерев'яний конструктор екологічний, підійде для дітей всіх вікових категорій і коштує порівняно недорого. Зустрічаються набори, в яких елементи з'єднуються за допомогою молоточка і дерев'яних цвяхів.

Керамічний конструктор – зустрічається у вигляді готових цеглинок або в наборі з сухою сумішшю, з якої дитина виготовляє блоки самостійно. Керамічний конструктор дає змогу зводити найбільш реалістичні споруди (в тому числі замки, палаци, будинки).

Будівельні кубики – доволі прості і досить великі елементи з картону, пластику або дерева. Такий набір добре підійде малюкові, та й коштує він недорого. Оскільки конструкція не закріплюється жорстко, то у дитини розвивається точність, акуратність і спритність рук.

Важливо: якщо придбати будівельні кубики, наприклад, із зображеннями тварин, то малюк в процесі гри буде не тільки збирати конструкцію, але і знайомитись з навколишнім світом.

Магнітний конструктор – складається з полімерних деталей з магнітами, розташованими на їх кінцях. Такий набір дає змогу створювати практично будь-які конструкції (включаючи мости і геометричні фігури), які зможе придумати дитина. Магнітний конструктор підходить для дітей всіх вікових категорій (слід враховувати розмір деталей для самих маленьких) і недорого коштує.

Динамічний конструктор – збірна модель траси або лабіринту, по якій дитина пускає автомобіль або кульку. В комплект постачання може входити механізм, який повертає фігурку на стартову позицію. Однак такий конструктор, як правило, коштує недешево.

  • Пневматичний – різновид динамічного конструктора. Працює за рахунок тиску стисненого повітря. Знайомить дитину з основами перетворення енергії.

Електромеханічний конструктор – відрізняється від інших наборів наявністю моторчика, який і приводить в рух зібрану конструкцію (автомобіль, літаючу тарілку, робота-трансформера).

  • Електронний – різновид електромеханічного конструктора. Складається з електронної схеми, яка збирається дитиною і батарейок - джерела живлення, щоб привести конструкцію в дію. В результаті можна зібрати мікрофони, світлофори, радіоприймачі та інші пристрої. Ця іграшка розвиває творче мислення, а також допомагає освоїти закони фізики.

Авто-конструктор – складається з набору деталей, що дають змогу зібрати зменшену копію автомобілів як реально існуючих марок, так і фантастичних машин, що зустрічаються в кіно або мультфільмах. Деталі набору виготовляються з дерева, металу, пластмаси.

3D-конструктор – поєднує в собі конструктор і мозаїку. Відрізняється максимальною реалістичністю. З 3D-конструктора можна створити, наприклад, зменшену копію Пізанської вежі або Тадж-Махала. Крім розвитку дрібної моторики і мислення, дитина знайомиться з пам'ятками архітектури, старовинними вітрильними кораблями та іншими історичними об'єктами.

Набір для склеювання – дає змогу склеїти моделі вертольотів, літаків, танків, кораблів і багато іншого. Відрізняється високим ступенем реалістичності: в результаті виходить зменшена копія реально існуючої або колись існуючої техніки. Такий набір розвиває у дитини точність і акуратність в роботі, а також розширює кругозір.

Важливо: купуючи набір для склеювання, слід звернути увагу на комплектацію. Обов'язково в наборі повинні бути клей, пензлик і мінімальний набір фарб.

Кількість деталей

Слід зазначити, що велика кількість деталей зустрічається в конструкторах для масштабних споруд, складання складних механізмів або моделей з високим ступенем реалістичності. Чим більше деталей, тим більше можливості комбінувати і творити дитині. З іншого боку, такий набір коштує дорожче.

Іноді вказується окремо число деталей і число фігурок (якщо вони є в наборі).

Призначення

Для хлопчиків – набори для складання автомобілів, літаків, фортець, супергероїв, пофарбовані в чорний, білий, синій, коричневий кольори. Вони орієнтовані на знайомство дитини з технічними пристроями. В конструкторах часто використовуються ключі, викрутки та інші інструменти. Це дасть хлопчикові перші навички в роботі з технікою.

Для дівчаток – набори для складання кафе, магазинів, лялькових будиночків, карет, принцес, міфічних істот, часто забарвлені в рожевий та інші яскраві кольори. Конструктори для дівчаток комплектуються лялечками, різними тваринами, предметами для кухні. Такі набори розвивають у дівчинки почуття прекрасного, а також дають перші навички з ведення домашнього господарства.

Універсальний – в рівній мірі підійде як для хлопчиків, так і для дівчаток, наприклад, «казковий ліс» або «світ тварин».

Мінімальний вік

Молодша вікова група (2-4 роки) – малюкам добре підійде м'який конструктор з гуми або поролону, обмежений 15-20 деталями досить великого розміру. Колірна гамма не повинна перевищувати 3-4 кольорів (червоний, зелений, жовтий, синій). В іншому випадку дитина заплутається в різноманітті форм і кольорів.

Середня вікова група (5-7 років) – дітлахам можна підібрати пластиковий конструктор з великою кількістю деталей і кольорів, що дає змогу збирати більш складні конструкції. В цьому віці дитину зацікавлять набори з кількома варіантами збирання.

Старша вікова група (старше 8 років) – важливо звернути увагу на смак дитини. В такому віці їм будуть цікавими тематичні конструктори, які складаються з 250 і більше деталей. Зазвичай для хлопчиків – військова техніка, автомобілі; для дівчаток – набори з ляльками і тваринам. Також добре підійдуть набори для склеювання, електромеханічні, авто-конструктори і т.д.

Оснащення

Ігровий стіл – служить ігровим простором, де дитина зможе створювати свої конструкції. Такий стіл може мати вбудовані ящики або кишені для зберігання деталей. Деякі столи, що йдуть в комплекті з певним конструктором (наприклад, залізна дорога), мають вбудовані елементи (рейкова дорога).

Контейнер для зберігання – ємність для компактного зберігання всіх деталей конструктора.

Радіоуправління (ДУ) – дає змогу управляти зібраною конструкцією на відстані. Зустрічається в електромеханічних наборах.

Поради

  • Звертайте увагу на матеріал конструктора – він мусить бути не токсичним і досить міцним. Якщо деталі набору мають сильний різкий запах або на них присутні задирки, то такий конструктор брати не варто. Вимагайте у продавця сертифікат якості, що підтверджує відповідність виробу вимогам безпеки.
  • Деталі конструктора повинні легко з'єднуватися і роз'єднуватися без спеціальних зусиль, щоб дитина не пошкодила руки.
  • Якщо кошти не дають змогу придбати один дорогий набір, можна періодично купувати невеликі конструктори – з часом малюк зможе створити велику і оригінальну конструкцію. Головне, щоб набори були повністю сумісні один з одним.

Виробник

Не варто замовляти конструктори з китайських сайтів, особливо для самих маленьких дітей. Немає ніяких гарантій в безпеці використовуваних матеріалів.

Найвідомішим виробником дитячих конструкторів є компанія Lego. Це досить дорогі іграшки, проте настільки якісні і цікаві, що подобаються майже всім дітям будь-якого віку. До того ж, багато конструкторів можна доповнювати, купуючи нові набори. Сумнівів у безпеці матеріалів, якості деталей не виникає.

Lego є найбільш часто підроблюваним брендом: при купівлі переконайтесь в оригінальності конструктора.

Решту відомих марок конструкторів (наприклад: Bambi, BanBao, Bino, Brick, Cubic fun, Cobi, Chicco, Ecoiffier, Geomag, Keenway, Mega Bloks, Na-Na, Playmobil та інші) немає сенсу розділяти за категоріями якості. Всі вони досить непогано або добре зроблені. Вибір залежить від бюджету покупки. Дитині можуть абсолютно однаково сподобатись пластик канадського бренду Mega Bloks і дерево вітчизняних і російських виробників Світ дерев'яних іграшок, Майстерня Чарівного Світу, Полісся, ТехноК.

Відгуки про статтю

Хорошая статья! Спасибо! Еще советую электронный конструктор "Собэріка"