Як вибрати дитячий музичний інструмент

Дитячий музичний інструмент - іграшкова копія справжніх духових, ударних, клавішних, струнних інструментів. Такі іграшки розвивають слух, почуття ритму, допомагають виявляти музичні здібності дитини. За їх допомогою можна навіть освоїти нотну грамоту. До того ж, гра на інструментах приносить велике задоволення маляті і прищеплює йому любов до музики.

Вид

Ударні

Трикутники, бубни (дзвіночки), барабани, ксилофони: розвивають почуття ритму і позитивно впливають на вестибулярний апарат дитини.

Вік: ударні підійдуть вже однорічному малюку. Особливо гарні для цього віку дзвіночки, схожі на брязкальце - їх зручно тримати в руці. Ксилофони і металофони, що занурюють своїм незвичайним звучанням в казкову атмосферу - оптимальний варіант для дітей 3-4 років. Більш складні ударні установки освоять діти старшого віку.

Духові (язичково-пневматичні)

Труби, губні гармошки, сопілочки: інструменти сприяють розвитку легенів і підвищенню імунітету, що зміцнює дихальну систему малюка. Гра на сопілці добре тренує голосові зв'язки - так дитина навчиться раніше говорити і опанує своїм голосом.

Вік: є більш складними в освоєнні, проте найпростіші з них, наприклад, свистунці і сопілочки підійдуть малюкам до 2 років. Флейту можна запропонувати трирічній дитині, а через рік - трубу і губну гармошку.

Клавішні

Синтезатор, піаніно: особливо гарні для розвитку дрібної моторики і узгодженого руху рук у малюків.

Вік: клавішні інструменти, мабуть, самі універсальні. Наприклад, синтезатор можна підібрати як для однорічного малюка, так і для дітей старшого віку. Інструменти для самих маленьких оснащені широкими клавішами і мають підсвічування, а більш складні варіанти наближаються до моделей для дорослих.

Струнні

Балалайки, гітари, скрипки, цікавий варіант - цимбали, в яких звук витягується ударами по струнах дерев'яними паличками. Подібні інструменти є оптимальним варіантом для розвитку дрібної моторики і координації рухів рук у дітей старшого віку.

Вік: для оволодіння ними, потрібно досить високий рівень розвитку дрібної моторики. Тому гітару, балалайку, гуслі і арфу має сенс купувати не раніше, як дитина досягне 4-5 років.

Язичкові клавішно-пневматичні

Акордеони, баяни, гармонії: такі інструменти добре опрацьовують одночасні складні рухи рук і пальців дитини.

Вік: відрізняються значними габаритами і вагою. Якщо деякі гармошки підійдуть трирічним малюкам, то баяни і акордеони краще купувати для дітей молодшого шкільного віку.

Крім цих інструментів, варто звернути увагу і на мікрофони. Вони стануть в нагоді дітям, які люблять співати. Для малюків хорошим вибором буде шарманка, що не вимагає ніяких спеціальних навичок, але здатна зацікавити дитину.

Важливо: існують набори музичних інструментів, призначені для певної вікової категорії. Це спрощує завдання вибору відповідних музичних іграшок.

Матеріал

Пластикові дитячі музичні інструменти зустрічаються найчастіше. Вони коштують порівняно недорого, але їх навряд чи можна назвати міцними і довговічними. Дерево - натуральний і більш дорогий матеріал, але такий інструмент і прослужить довше.

Існують музичні інструменти, які виготовляються тільки з одного конкретного матеріалу, наприклад, з металу (губна гармошка, тріангл).

Деякі інструменти можуть бути виготовлені з різних матеріалів, наприклад, свистунець. В цьому випадку краще вибрати дерев'яний або керамічний музичний інструмент, ніж пластмасовий. Так само цікавішим і реалістичним варіантом буде дерев'яна гітара, ніж пластмасова.

Поради

  • Головна вимога - безпека. Музичні інструменти повинні бути виготовлені з нетоксичних матеріалів і не мати гострих кутів. Не бажано купувати інструменти, пофарбовані в дуже яскраві кольори - це може вказувати на вміст в фарбі отруйного кадмію і свинцю.
  • Інструмент повинен бути упакований і мати інструкцію з використання.
  • Варто перевірити роботу інструменту. Клавіші та кнопки не повинні занадто легко піддаватися натисканню і западати. Важливо, щоб звук з пристрою виходив відразу, а не через якийсь час.
  • Зверніть увагу на звучання музичного інструменту - тільки чистий і ніжний звук буде корисний для слуху малюка. Різкі, пронизливі і дуже гучні звуки злякають дитину і негативно вплинуть на його слуховий апарат.
  • Бажано купувати дитячий музичний інструмент в присутності дитини, так як грати на ньому буде він. Нехай малюк сам подує в свисток або натисне на клавіші. Так він вибере собі інструмент до душі.
Відгуки про статтю