Як вибрати дитячу гойдалку

Дитячі гойдалки - використовуються не тільки для розваги, а й для фізичного розвитку дитячого організму. Вони зміцнюють м'язи спини, рук і ніг, черевний прес, розвивають координацію, тренують вестибулярний апарат, позитивно впливають на нервову систему. Гойдалки допомагають сформувати правильну поставу.

Вид

Каркасні - конструкція з рами і підвішеного до неї сидіння. Такі гойдалки стійкі і мобільні - їх можна встановити в будь-якому місці. Однак займають вони досить велику площу. Гойдалки часто оснащуються ігровими панелями зі світловими або звуковими ефектами. Каркасні гойдалки підійдуть навіть для самих маленьких дітей.

Підвісні - відрізняються простою конструкцією (сидіння і підвіс). Цей вид гойдалок коштує дешевше каркасних і не вимагає багато місця. Кріпляться вони, як правило, в дверному отворі, що не дозволяє їх розташовувати в будь-якому місці. Підвісними гойдалками можуть користуватися тільки старші діти, так як ними потрібно «управляти», щоб не вдаритися об стіну або одвірок.

Класичні - монолітна високоміцна і стійка конструкція, яку можна розібрати і скласти.

Портативні - збірна конструкція, яку в разі потреби можна розібрати. Дуже зручна модель для зберігання і перевезення, але не настільки міцна і стійка, як попередня.

Електронні - автоматично гойдаються, що дозволяє батькам займатися своїми справами. В цих гойдалках можна регулювати рівень розгойдування і положення сидіння. Гойдалки можуть оснащуватись мобілями, столиками з іграшками, музичним і світловим супроводом. Електронні гойдалки працюють від батарейок.

Гойдалки-балансир - балка, закріплена в центрі ваги таким чином, що вона здатна гойдатися у вертикальній площині за принципом ваг. На таких гойдалках можуть кататися двоє і навіть четверо дітей.

Гойдалки-балансир-карусель - відрізняється від попередньої моделі тим, що може рухатися не тільки у вертикальній, але і в горизонтальній площині (по колу).

Гойдалки-крутилка (маятникова) - складається з металевої опори і підвішеного на ній круглого сидіння. Ці гойдалки дозволяють розгойдуватися в будь-якому напрямку подібно до маятника. Гойдалки-крутилка встановлюються на вулиці, так як для їх монтажу необхідно бетонована основа.

Пружинні - складаються з сидіння (сидінь) і пружини, яка забезпечує рух гойдалки (вгору-вниз). Виконуються в формі «метелика», «кораблика», «жабеня», «курчати».

Кількість місць

Найчастіше зустрічаються одномісні гойдалки. Існують також дво-, три- і навіть чотиримісні моделі. Чим більше місць, тим складніше і об'ємніше конструкція.

Мінімальний вік

Малюкам до 6 місяців - підійде колиска-гойдалка, в якій діти заколихуються для сну, а не для розваги. Подібні гойдалки оснащені комфортним підголівником. До таких колисок-гойдалок можна прикріпити мобіль або брязкальця.

Для дітей від 6-8 місяців - хорошим вибором стануть гойдалки з м'яким анатомічним сидінням, в якому дитина буде перебувати напівсидячи. Ці гойдалки оснащуються п'ятиточковими ременями безпеки, до них можна прикріпити дуги для іграшок.

Дитині від 2-3 років - підійдуть гойдалки, в яких дитина буде самостійно гойдатися (гойдалки-балансири, каркасні гойдалки).

Для дітей старшого віку можна підібрати підвісні гойдалки.

Допустиме навантаження

Граничне навантаження на гойдалки для безпечної їх експлуатації. Залежить від ваги та віку дитини, а також від кількості місць на гойдалці. Чим старша дитина і більше її вага, тим вище повинен бути цей показник. В цілому, гойдалки повинні витримувати не тільки вагу дитини, але і більш сильне навантаження.

Матеріали

Сидіння

  • дерево - екологічний, «теплий» і міцний матеріал. Однак його дизайнерські можливості обмежені, а ціна досить висока;
  • пластик - міцний і дешевий матеріал, якому можна надати будь-яку форму і колір. З іншого боку пластик більш «холодний» матеріал, ніж дерево;
  • тканина - легкий і приємний на дотик матеріал, але недостатньо міцний. Тому тканинні сидіння зустрічаються в гойдалках для самих маленьких.

Каркас

  • метал - самий міцний і надійний матеріал, здатний витримати значні навантаження. Однак метал піддається корозії і має велику вагу, що робить його незручним для перенесення;
  • дерево - менш міцний варіант, але більш теплий. Це важливо в тих гойдалках, де каркас є одночасно і сидінням (наприклад, гойдалки-балансири);
  • пластик - недорогий, легкий, але крихкий і ненадійний матеріал. Застосовується для виготовлення невеликих гойдалок для самих маленьких.

Оснащення

Ремені безпеки - запобігають випадання дитини з крісла під час гойдання. Бувають трьох- і п'ятиточковими. Ремені особливо актуальні для малюків.

Бар'єр безпеки - бампер, що виконує ту ж функцію, що і ремені безпеки.

Регульована спинка - дозволяє змінювати кут нахилу спинки, що забезпечує комфорт дитині під час гойдання.

Дистанційне керування - дозволяє управляти гойдалками на відстані. Зустрічається в електронних гойдалках.

Поради

  • Якщо купуються підлогові моделі, то ніжки гойдалок не повинні ковзати по підлозі. Вибираючи підвісні гойдалки, звертайте увагу на міцність і надійність підвісу (канат, ланцюг).

Виробник

При виборі гойдалок для дитини саме ключова вимога - безпека, потім надійність і екологічність. Не варто купувати гойдалки невідомих виробників, оскільки складно бути впевненим в їх складанні і якості.

Найвідомішими брендами гойдалок є Bambi, Injusa, Kettler, Little Tikes, Smoby, ТехноК та інші. Немає сенсу гнатися за найдорожчими моделями, наприклад, Injusa. Будова гойдалок дуже проста, тому найголовніше - це міцна і стійка конструкція, міцні сидіння, які не прогинаються, надійні кріплення. Відомі виробники завжди надають сертифікати якості на матеріали виготовлення, як доказ їх нешкідливості і нетоксичності для дітей. Ці властивості може забезпечити практично будь-який відомий виробник, в тому числі і місцевий.

Відгуки про статтю