Як вибрати душову кабіну

Тип

Відкрита складається з декількох елементів: стінок і піддону, збирається на місці установлення, не має даху. Встановлюється біля стіни або в кутку. Оптимальний варіант для невеликої ванної.

Важлива перевага: простота монтажу і невисока вартість. Існують двостінні і тристінні моделі зі шторкою. Можливе використання гідромасажного обладнання.

Недолік – обмежене коло функцій.

Закрита являє собою кабіну-моноблок: стінки, піддон і дах. Оснащується різним обладнанням.

Переваги: привабливий дизайн, герметичність і безліч режимів (тропічний душ, ароматерапія і т.д.). Закриті душові кабіни можна розташовувати в будь-якому місці ванної кімнати, однак ціна таких кабін вища і транспортування складніше, ніж відкритих.

Гідробокс – складається з ванни і душової кабіни, поєднує в собі їх перваги. У гідробоксі передбачений горизонтальний і вертикальний гідромасаж, режим турецької лазні, сауни, ароматерапії, тропічного душу і т.д.

У гідробоксі можна змінювати температуру і натиск води, інтенсивність пари. Нарешті, виготовляються моделі, в яких передбачено підключення телефону, радіо, підсвічування та інших сучасних пристроїв.

Недоліки гідробоксу: його розміри, що вимагають великого простору приміщення і висока ціна.

Шторки в такій конструкції відсутній дах і вбудовані системи. Це спрощений і найекономічніший варіант душової кабіни. Шторки лише огороджують місце для душа.

Жорстка шторка, виготовлена з безпечного скла або полістиролу, дає можливість використовувати гідромасажні душові панелі.

Виконання

Чим менше стінок, з яких складається душова кабіна, тим нижче її вартість.

Одностінна складається з однієї стінки і встановлюється або в спеціальних нішах, або в кутку ванної.

Кутова (двостінна) одна з найбільш затребуваних моделей душової кабіни. Складається з двох стінок-перетинок, прилеглих до стін ванної та двері. Розташовується в кутку. Підійде для невеликої ванної кімнати.

Тристінна складається з трьох стінок і встановлюється біля стіни у ванній.

Повностінна обгороджена стінками з усіх боків і, як правило, закрита дахом. Встановлюється в будь-якому місці ванної кімнати.

З ванною універсальна модель, яка дозволяє, як приймати як душ, так і ванну.

Установлення

Встановлення кутових душових кабін буває правобічним і лівобічним, в залежності від кута, в якому планується встановити кабіну.

Зустрічаються також моделі, розраховані на кутове симетричне і кутове різнобічне, а також пристінне встановлення. Вибір оптимального варіанту залежить від обладнання ванної з метою досягнення максимального комфорту при експлуатації душової кабіни.

Двері

Розсувні мають роликовий механізм переміщення, не вимагають додаткового простору, герметичні, зручні у використанні. Чудовий варіант для маленької ванної кімнати.

При виборі таких дверей слід звернути увагу на механізм: він повинен бути якісний і безшумний.

Розкривні – відкриваються назовні або всередину, зручні при збиранні душової кабіни. Недолік – двері, що відкриваються назовні, вимагають додаткового простору, до того ж на підлогу стікають краплі води. Тому краще зупинитися на виборі дверей, які відкриваються всередину.

Двері-книжка – при відкритті складаються, а при закритті випрямляються. Такі двері відкриваються всередину кабіни, що зручно для замалих ванних.

В деяких душових кабінах двері відсутні, що позитивно позначається на їх надійності і простоті. Подібне рішення вимагає від користувача більшої акуратності під час приймання водних процедур, щоб не допустити потрапляння бризок у відкритий отвір. Бажано встановлювати таку кабіну в спеціальному санвузлі, який «не боїться» великої кількості води поза душовим піддоном.

Піддон

Низький (10-17 см) його головна перевага полягає в зручності використання такої душової кабіни. Низький бортик створює комфортні умови для людей з обмеженими можливостями, дітей та пенсіонерів. Як правило, коштує дешевше інших піддонів.

Середній (30 см) добре прогрівається і відмінно підходить для будинків зі старою каналізаційною системою, де вода зливається не надто швидко і при низькому піддоні можливе затоплення ванної кімнати.

Високий (40-60 см) відмінно прогрівається, а високий бортик, по суті, є чимось середнім між ванною і душем. Буде незручним для літніх людей і дітей.

Порада: при купівлі обов'язково зверніть увагу на дно піддону: гладке і без рельєфу буде слизьким при попаданні мильної води.

Матеріал піддону

Чавун дуже міцний, надійний і довго тримає тепло, але повільно прогрівається, схильний до поступового потемніння поверхні і дорого коштує. Форми чавунних піддонів найпростіші.

Сталь не менш міцна, проте в процесі використання під струменем виробляє шум, а емаль, що покриває сталевий піддон, з часом неминуче зіпсується. Вона швидко прогрівається, але швидко і остигає. Сталевий піддон має порівняно низьку вартість.

Важливо: зустрічаються сталеві піддони з поліуретановим покриттям, що додає протиковзні властивості, стійкість до подряпин і безшумність при експлуатації душа.

Акрил на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших матеріалів для піддону. Його переваги: антиковзні властивості, швидке нагрівання, приємність на дотик, зручність у догляді, а подряпини відносно легко зашліфовуються. Однак він може прогинатися під вагою людини, тому його слід встановлювати на спеціальний каркас. Також акрил погано витримує падіння важких предметів.

Кераміка (фаянс) – гігієнічна, красива, майже не шумить під струменем води, але крихка. Тому обходитись з таким піддоном слід дуже дбайливо і обережно.

Штучний мармур – гарний, зносостійкий, безшумний, міцний і зручний у догляді, але вартість його висока. Такий піддон використовується в моделях класу «преміум».

Дерево – красивий, але дорогий матеріал. Дерев'яний піддон зустрічається в кабінах з дерев'яними стінами.

Стійкість є важливою характеристикою піддону, оскільки від цього залежить безпека користування душовою кабіною. Найбільш стійкі піддони виконуються з чавуну, кераміки та штучного мармуру, але вони ж – і найважчі, що ускладнює монтування і доставку. А ось легкі і зручні в монтажі акрилові піддони мають низьку стійкість.

Форма піддону

Форма піддону визначає форму самої душової кабіни, якщо дивитись на неї зверху. Цей параметр варто враховувати при виборі виробу. Наприклад, піддони округлих форм економлять простір ванної кімнати.

Піддони бувають прямокутні, квадратні, круглі, напівкруглі, чвертькруглі і багатокутні. Найбільш зручні прямокутні та квадратні піддони, напівкруглі, чвертькруглі і багатокутні, в свою чергу, дозволяють реалізувати різні дизайнерські задумки. Круглі піддони зустрічаються рідше.

Квадратні піддони розраховані на будь-який тип монтування, прямокутні і напівкруглі – частіше на пристінне. Чвертькруглі і багатокутні піддони призначені для кутового монтування.

Форма піддону впливає на вартість і надійність дверей: піддони прямих обрисів мають рівні довговічні двері. І навпаки, піддони з криволінійними контурами вимагають вигнутих дверей, які коштують дорожче, а слугуть менше. Для ванної класичного стилю найкраще підійдуть квадратні і прямокутні піддони. В більш сучасні стилі відмінно впишуться піддони криволінійних форм.

Стінки

Скляні виготовляються з надміцного скла, яке навіть в разі руйнування, не травмує. Скляні стінки легко миються, вибір кольорової гами також різноманітний. Велику популярність набувають кольорові вітражі.

Важливо: варто вибрати матові і рифлені скляні стінки – вони простіші в догляді, оскільки на них менш помітні розводи від води.

Пластикові (полістиролові) економічніші, ніж скляні, але з часом втрачають прозорість, тому краще відразу вибрати непрозору стінку. Пропонується широкий вибір колірної гами. Ціна нижче, ніж на скляні стінки.

Дерев'яні – ефектні на вигляд, приємні на дотик, видають характерний банний аромат. Для додання дереву стійкості до вологи воно піддається відповідній обробці, що збільшує ціну таких стінок. Цей варіант вибирають поцінювачі ексклюзивних рішень.

Гідромасаж

Вертикальний утворюється натиском води, що виходить з форсунок, розміщених на стійці, прикріпленої до стінки кабіни. Людина знаходиться в положенні стоячи. Масаж впливає на шию, спину, плечі і інші частини тіла, що покращує самопочуття і знімає стрес.

Горизонтальний утворюється натиском води, що виходить з форсунок, розміщених на бортах і дні ванни і здійснюється через товщу води. Людина знаходиться в положенні лежачи. Зустрічається тільки в коштовних моделях, що мають гідромасажну ванну.

Зональний утворється натиском води для певних ділянок тіла. Форсунки згруповані в незалежні одна від одної зони і вмикаються в залежності від заданого режиму (на яку ділянку тіла необхідно впливати).

Слід зазначити, що функція гідромасажу безпосередньо залежить від тиску води в будинку. Якщо у вас невеликий напір води, то кабіну слід вибирати з урахуванням цих особливостей.

Наприклад, якщо в будинку натиск води 2-3 бар, то кабіну слід купувати з мінімальним натиском від 1.5 бар. Інакше у вас буде працювати тільки душ.

Режими роботи

Турецька лазня температурний режим в межах 45 ° С і вологості майже 100%. Рівномірний розподіл пари усередині кабіни здійснюється за допомогою парогенератора. Турецька лазня добре очищає шкіру і прогріває тіло.

Фінська сауна – температурний режим становить не менше 80 ° С. Така температура практично не використовується, так як пластик, з якого утворені стінки душової кабіни, швидко нагрівається, а контактування з ним викликає сильний опік тіла.

Тропічний душ створює відчуття літнього дощу за допомогою спеціальної стельової насадки. Дуже добре для розслаблення перед сном.

Озонування в цьому режимі кабіна наповнюється запахом, який виникає в повітрі після грози. Озонування використовується для знешкодження шкідливих мікроорганізмів, як на шкірі людини, так і в душовій кабіні (цвіль, грибок).

Крім того, озонування усуває неприємні запахи, очищує воду від органічних забруднень і продовжує термін служби душової кабіни. Рекомендується для людей з алергічними захворюваннями, астмою, зниженим імунітетом.

Ароматерапія доступна в душових кабінах, де є режими «лазні» і «тропічного дощу». Ароматичні речовини, що знаходяться в спеціальному резервуарі, змішуються з водою і парою і наповнюють кабіну приємним і корисним ароматом. Рекомендується для зняття втоми, розслаблення м'язів і підтримки суглобів, підвищення тонусу організму.

Аеромасаж – утворюється великою кількістю дрібних бульбашок, які, піднімаються з дна ванни і контактують з тілом. Самі бульбашки утворюються форсунками. Аеромасаж відмінно підійде для розслаблення і підвищує ефект багатьох косметичних процедур. Аеромасаж часто використовується в комбінації з гідромасажем. Така функція можлива тільки в кабінках з ванною.

Контрастний душ подається змінно гаряча і холодна вода. Рекомендується для загартовування і підвищення тонусу організму.

Вентиляція також доступна в душових кабінах, де передбачені режими «лазні» і «тропічного дощу». Її суть полягає в рівномірному розподілі пари по кабіні. Полегшує дихання під час купання. Після завершення водних процедур вбудований вентилятор провітрює кабіну, щоб не допустити появи неприємних запахів і плям.

Хромотерапія (лікування світлом) вплив світлових променів в комплексі з водної процедурою. З її допомогою можна відновити нервову систему. Сприятливо впливає на шкіру, гормональну систему і т.д.

Електронне керування з його допомогою можна управляти душовою кабіною через кнопки і перемикачі (змінювати температуру води і т.д.). Істотно полегшує використання душової кабіни.

Керування голосом – доступно тільки в моделях найвищого цінового сегмента. Голосом можна задавати режими, змінювати температуру і т.д.

Оснащення

Дисплей – відображає інформацію про роботу душової кабіни (в тому числі режим роботи, повідомлення про несправності, налагодженні таймера). Цей пристрій спрощує використання душової кабіни і зазвичай зустрічається у вигляді монохромного РК-екрану.

Таймер – автоматично відключає душову кабіну після заданого часу. В результаті користувач уникне проблем, пов'язаних із занадто тривалим прийманням процедур (запізнення, перегрів).

Гучний зв'язок – дозволяє розмовляти по телефону через вбудований мікрофон і динаміки, приймаючи водні процедури. З такою опцією користувач не прогавить важливі дзвінки. Для реалізації гучного зв'язку необхідно підключити динаміки і мікрофон кабіни до телефонної лінії.

Залежно від моделі душові кабіни можуть бути оснащені годинниками, можливістю підключення CD-програвача, різного виду підсвічуваннями, змішувачем для ванної, душовою лійкою, дозатором шампунів, сидінням, поличками, дзеркалом, підголовником, рушникотримачем. Найдорожчі кабіни іноді оснащуються телевізором і навіть телефоном.

Поради

  • Зупиніть свій вибір на душовій кабіні відомих брендів, які дорожать репутацією і забезпечують високу якість продукції. В іншому випадку зростає ризик поломки кабіни і навіть затоплення сусідів.
  • Можна зібрати душову кабіну з елементів, які купують окремо (стінки, дверцята, піддони). Це дозволяє максимально точно вписати кабіну в інтер'єр ванної з урахуванням особистих переваг користувача. Однак за оригінальний вид кабіни доведеться викласти значну суму: як правило, таке рішення обійдеться дорожче готової кабіни.
  • Залежно від моделі душові кабіни можуть бути оснащені годинниками, дисплеєм, можливістю підключення CD-програвача, різного виду підсвічуваннями, ванним приладдям. Найдорожчі кабіни іноді оснащуються телевізором і навіть телефоном.
Відгуки про статтю