Як вибрати двері

Вид

Дверна коробка нерухома частина дверного блоку. Конструкція складається з двох вертикальних стійок і поперечини, на яку навішується дверне полотно.

Дверне полотно рухома частина дверного блоку (власне, двері), що відкриває і прикриває дверний проріз.

Дверний блок – дверна коробка, закріплена в дверному отворі за навішеним на петлі дверним полотном і замикаючими пристроями. За кількістю дверних полотен буває одностулкові і двостулкові.

Заміри і встановлення дверей краще довірити професіоналу, так як дверні прорізи не завжди мають стандартні розміри.

Призначення

Міжкімнатні двері крім поділу кімнат всередині квартири ще підкреслює інтер'єр, створює індивідуальний стиль простору і тим самим забезпечує комфорт і затишок в квартирі.

При підборі міжкімнатних дверей слід звертати увагу на екологічність матеріалу, з якого вони виготовлені (рекомендується дерево), на якість виготовлення: не допускаються щілини і напусків в місцях з'єднання конструкцій дверного блоку.

Вхідні – виконують не тільки розмежувальну, але і захисну функцію: звуко-, теплоізоляція, забезпечує безпеку приміщення від зазіхань ззовні.

При підборі вхідних дверей слід звертати увагу на надійність (стійкість до механічних впливів, ударам, міцність конструкції, міцний замок), можливість огляду зовнішньої території (дверне вічко або скляне віконце) і зовнішній вигляд. Оптимальним варіантом для вхідних дверей є металеві (сталеві) двері.

Конструкція

Розстібні конструкції – традиційний і найбільш поширений вид дверей. Двері кріпляться на завісах у дверній коробці.

Зустрічаються одностулкові і двостулкові розсувні двері. Другі застосовуються, якщо дверний проріз занадто широкий. Переваги: зручність в експлуатації, приємний зовнішній вигляд. Крім того, їх можна підібрати під будь-який дверний проріз.

Слід пам'ятати, що при монтуванні вхідних розстібних дверей вони повинні відкриватися назовні, щоб в разі пожежі не перешкоджати евакуації з приміщення людей.

Розсувна конструкція – дверне полотно, закріплене в дверній коробці і переміщається по напрямній за допомогою роликів кочення. Зустрічаються також одностулкові і двостулкові розсувні двері. Перевага – економія простору в приміщенні. Оптимальний варіант для установлення в невеликих кімнатах і вузьких коридорах.

Відкривання

Для того, щоб визначити в який бік відчиняються двері, необхідно звернути увагу на те, як розташовані завіси і ручка дверей, при відкриванні її «на себе»:

  • права двері відкриваються справа, якщо завіси знаходяться праворуч, а ручка ліворуч;
  • ліва двері відкриваються зліва, якщо завіси знаходяться ліворуч, а ручка – праворуч.
  • універсальна двері можна встановити як з правостороннім, так і лівостороннім відкриттям.

Від напрямку відкривання дверей залежить вибір фурнітури (замки, завіси, ручки).

Матеріал полотна

Дерево застосовується для міжкімнатних і вхідних дверей. Переваги – екологічність, довговічність, гарна тепло- і звукоізоляція, привабливий зовнішній вигляд надає неповторний вигляд навколишнього простору. Особливо важливо те, що існує безліч варіантів дизайнерських рішень дерев'яних дверей. Крім того, дерево добре поєднується з металом, каменем, пластиком і склом.

Недоліки: пожежонебезпека, низька стійкість до механічних впливів (можна виламати, замок недостатньо жорстко закріплений).

Основні види дерев'яних дверей:

  • ціліснодерев'яні – виготовляються з суцільного масиву деревини. Вони міцні, довговічні, ефектні зовні, екологічні. Такі двері часто виконуються під замовлення і прикрашаються різьбленням, ексклюзивним малюнком. Серед недоліків – висока ціна, порівняно велика вага.
  • шпоновані складаються з дерев'яного каркасу, вкритого листами МДФ (деревоволокниста плита) і облицьованого шпоном – тонким зрізом натурального дерева. Переваги: відносно низька ціна при досить хорошій імітації цілісного дерева, невелика вага. Недоліки: більш низька міцність, ніж у ціліснодерев'яних дверей, відсутність цікавих та унікальних рішень.

Скло використовується для міжкімнатних дверей. Такі двері мають привабливий зовнішній вигляд, роблять навколишній простір більш світлим і легким, створюють атмосферу затишку в приміщенні. Недоліки: низька стійкість до механічних впливів, вимагають постійного догляду, травмонебезпечність (можна її не помітити).

Метал застосовується для вхідних дверей. Переваги: висока міцність, довговічність (найдовговічніший з усіх матеріалів), стійкість до механічних впливів (ударів, спробам злому і т.д.), висока тепло-, і звукоізоляція, пожежна безпека. Недоліки: високі ціна і вага дверей.

ПВХ (полівінілхлорид) зустрічається зазвичай в міжкімнатних дверях.

Переваги: привабливий зовнішній вигляд (нагадує дерево), низька ціна, екологічність, довговічність, стійкість до вологи, пожежна безпека. Крім того, існує величезний асортимент дверей, облицьованих ПВХ, здатний задовольнити найвибагливішого покупця. Оптимальний варіант для дверей в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванна, туалет), в приватних будинках, офісах і виробничих приміщеннях.

Недоліки: низька теплоізоляція, погана гнучкість (деформується під дією високих температур і механічних впливів).

Декорування

Двері фільончасті являють собою дошку або фанеру (фільонка), яка вставляється в полотно. Поверхня таких дверей не гладка, а має врізані прямолінійні або округлі поглиблення. Залежно від матеріалу, розрізняють кілька видів фільонок:

  • двері з фігарейною фільонкою – відрізняються багатим зовнішнім виглядом: оптимальний варіант для любителів класичного стилю. Зустрічається зазвичай в міжкімнатних дверях.
  • двері з наплавною фільонкою відрізняються високими теплоізоляційними властивостями і міцністю. Характерна для вхідних дверей.

Різьблені двері різьблення, яке може бути як машинної, так і ручної роботи. Ефектні на вигляд, але відрізняються високою вартістю. Двері, прикрашені ручним різьбленням, – це справжній витвір мистецтва. Виповнюються в основному під замовлення.

Двері з малюнком нанесення малюнка може бути найрізноманітнішим: покриття дверей шпоном з нанесеним зображенням (бюджетний варіант), художній розпис, випалювання і т.д.

Двері зі склом дверна рама, в яку вставляється скло: прозоре, з візерунком, вітраж, карбоване скло, матове і т.д. Переваги: ефектні на вигляд, полегшує конструкцію дверей, робить приміщення більш світлим. Недоліки: крихкість вставки, низька звукоізоляція.

Виконання

Протиударні двері – стійкі до механічних впливів (ударів, зломів). Особливість конструкції – дверне полотно має внутрішній силовий каркас. Забезпечують високу надійність захисту приміщення і довговічність. Недоліки: велика вага і вартість.

Броньовані двері – особливо стійкі до механічних, термічних та інших негативних зовнішніх впливів. Особливість конструкції – зовнішнє дверне полотно виготовлено з броньованої сталі, а внутрішнє – зі спеціальних матеріалів, що забезпечують зламостійкість, замки на таких дверях називаються самозащіпні. Переваги: підвищена надійність захисту приміщення і довговічність. Недоліки – аналогічні протиударним дверей.

Оснащення

Пороги елементи дверної коробки, які надають завершеність інтер'єру приміщення. Являють собою бруски, вмонтовані в підлогу. Крім декоративної функції пороги забезпечують більш щільне прилягання дверей до дверної коробки і тим самим покращують звукоізоляцію, захист від пилу, протягів (вхідні двері), переливу води (ванна кімната), диму і неприємних запахів (кухня, туалет). В міжкімнатних дверях пороги, як правило, не використовуються.

Лиштви декоративні елементи, які прикривають місце з'єднання дверної коробки і стіни. Являють собою планки, встановлені по периметру дверної коробки, за винятком підлоги (там монтуються пороги, якщо це необхідно).

Фурнітура елементи для правильного і довготривалого функціонування дверей. Іноді фурнітура входить в комплект дверей, проте не завжди гарної якості, тому її можна придбати окремо. У такому випадку варто врахувати її вартість як додаткові витрати при купівлі дверей. До дверної фурнітури відносяться дверні замки, дверні завіси, дверні довідники, натискні гарнітури та інше.

Виробник

Сьогодні на ринку представлено безліч вітчизняних, російських і білоруських виробників дверей. Наприклад, BelWoodDoors, Brama, DoorSM, DoorWood, PORTA Doors, WakeWood, Двери Белоруссии, Меранті-плюс, Новий Стиль, ОМиС, Папа Карло, Рустикаль. Всі бренди можуть похвалитися приблизно однаковою якістю і ціновою політикою. Крім, мабуть, Новий Стиль, ОМиС – це найменш відомі бренди на ринку. Варто відзначити, що багато моделей місцевих брендів є копіями більш дорогої продукції.

Заслуженим авторитетом відрізняється марка Barausse. Моделі і дизайн дверей компанія розробляє сама. Однак ціна на вироби цієї фірми помітно вища.

При виборі дверей важливим моментом є не країна-виробник, а саме репутація, сумлінність і порядність фірми. В разі швидкої деформації дверей (а таке трапляється з недорогими шпонованим дверима) саме гарантійні зобов'язання і надійність постачальника матимуть значення.

Відгуки про статтю

А, вибачаюсь за неуважність. Побачив)

Нажаль, не представлена інформація щодо українського виробника. Бо білоруський та російський продукт не цікавить.