Як вибрати електроскейт

Характеристики

Потужність мотора – безпосередньо визначає швидкість, прохідність, вантажність електроскейта. Чим потужніше електродвигун, тим вище параметри швидкості та прохідності, але одночасно зростає ціна, габарити та вага пристрою.

Залежно від моделі потужність двигуна коливається в межах 150-900 Вт.

Рекомендовані параметри потужності мотора:

  • 150 Вт – для дітей від 8 років і новачків;
  • 400-900 Вт – для досвідчених скейтбордистів.

Кут нахилу – характеризує здатність електроскейта долати спуски та підйоми. У деяких моделей дана величина становить 30 °. Іноді виробники вказують кілька параметрів кута нахилу в залежності від навантаження на пристрій. Наприклад, для райдерів вагою до 60 кг кут нахилу становить 18 °, а для людей, що мають більшу вагу – 15 °

Запас ходу – відстань, яку долає електроскейт при повністю зарядженому акумуляторі. Визначається ємністю батареї. Моделі для дорослих здатні проїхати до 20 км. Іноді зустрічаються пристрої з запасом ходу на 40 км. У дитячих електроскейтів даний параметр, звичайно, значно менше.

Максимальна швидкість – безпосередньо залежить від потужності електромотора. Наприклад, потужний електроскейт (400-900 Вт) розвиває швидкість до 20-40 км / ч. А ось максимальна швидкість малопотужного дитячого електроскейта не перевищує 10 км / год.

Ємність акумуляторної батареї (АКБ) – вимірюється в ампер-годинах (Аг). Чим більше ємність батареї, тим більше запас ходу. Не варто забувати, що місткому акумулятору потрібно більше часу на зарядку.

Час повної зарядки – дозволяє оцінити кількість часу необхідне для зарядки акумулятора з нуля до 100%. Залежить від ємності батареї. Наприклад, для заряду батареї на 8 А необхідно 3-4 години, тоді як АКБ на 4.5 А досить 2 годин.

Максимальне навантаження (вантажність) – гранично допустима вага користувача, яку витримує електроскейт. Дитяча модель розрахована на 65 кг, доросла витримує навантаження до 135 кг. Зі збільшенням параметра максимального навантаження зростають габарити та вага пристрою.

Кліренс (дорожній просвіт) – відстань від дороги до найнижчої точки корпусу електроскейта. Чим більше кліренс, тим краще прохідність і стійкість моделі. Більшість електроскейтів розраховані на їзду по рівному асфальту, але також зустрічаються апарати з підвищеним кліренсом, які підходять для катання по нерівній дорозі, піску.

Кількість коліс – в різних моделях ця характеристика буває різною:

  • 1 чи 2 – зустрічається в інноваційних самобалансувальних моделях;
  • 4 – класичне рішення, що додає електроскейту максимальну стійкість.

Діаметр коліс – чим більше ця величина, тим краще прохідність, вище максимальна швидкість і комфортніше катання. Великий розмір коліс збільшує габарити та вагу електроскейта, а також негативно впливає на його маневровість.

Важливо: добре, якщо колеса мають шини з протекторами, які дають хороше зчеплення з землею і запобігають заносам. Зверніть увагу на наявність підвіски (амортизаційної системи) – вона підвищує комфорт їзди.

Захист від пилу і вологи корпусу – забезпечує стійкість електроскейта до несприятливих зовнішніх факторів. Клас захисту маркується так: IP ХХ (перша цифра означає рівень захисту від пилу, друга – від вологи). Більшість моделей має клас захисту IP54 (пиле захищеність і захист від бризок води з будь-якого напрямку).

Вага – залежить від конструкції електроскейта, потужності двигуна, ємності акумулятора. У різних моделях ця величина коливається в межах 8-35 кг.

Оснащення

Bluetooth-динаміки – дають можливість в дорозі слухати улюблену музику з зовнішнього пристрою, що має Bluetooth (смартфон, планшет).

Габаритні вогні – необхідні для їзди в темний час доби. Крім цього, вони надають електроскейту оригінальний вид.

Пульт ДК – дає можливість керувати електроскейтом, наприклад, змінювати швидкість. Радіус дії пульта – 1.5-2 м.

ЗП – служить для заряду акумулятора електроскейта.

Індикація заряду – повідомляє про рівень заряду акумулятора електроскейта. Це дозволяє уникнути несподіваного розряду батареї.

USB-порт (функція Power Bank) – стане в пригоді для підзарядки мобільних пристроїв (планшетів, смартфонів) від акумулятора електроскейта.

Деякі електроскейти дозволяють змінювати дошку в залежності від індивідуальних переваг райдера (форма, розмір).

Поради

  • Щоб уникнути непередбачених несправностей перед їздою оглядайте електроскейт.
  • Завжди надягайте шолом, наколінники, налокітники та захист зап'ястя.
  • Дотримуйтесь правил дорожнього руху при катанні на електроскейті.
  • Використовуйте електроскейт з урахуванням температурного режиму (від – 10 до + 40 ° C). При виході за межі цього діапазону електротранспорт швидко ламається.
Відгуки про статтю