Як вибрати іграшкову зброю

Іграшкова зброя - дитячий аналог справжньої. За допомогою такої іграшки дитина розвиває спритність, влучність, вправність, координацію рухів, швидкість реакції і кмітливість. В процесі гри підвищується рівень фізичної підготовки малюка. Крім того, іграшкова зброя розвиває фантазію, так як дозволяє дитині відчути себе ковбоєм або лицарем.

Іграшкова зброя може бути точною копією справжньої (пістолет, автомат), «фантастичною» моделлю (бластер, «лазерний» меч) або мати абстрактну форму, лише нагадує пістолет або автомат.

Вид

«Вогнепальна» - пістолети (револьвери), гвинтівки, рушниці, автомати, кулемети, «стріляючі» як пластиковими кульками або дисками, так і що видають звуки, імітуюючі стрілянину з реальної зброї. «Вогнепальна» зброя зустрічається найчастіше. Вона може бути механічною (пружина) або працювати від батарейок (акумулятора).

«Холодна» - ножі, кинджали, мечі, шаблі, сокири, алебарди, шпаги та інша «колюча», «ріжуча» і «рубляча» зброя. Набори часто комплектуються шоломами і щитами, що робить гру не тільки цікавіше, але і безпечніше. «Холодна» зброя - оптимальний варіант для дітей, які хочуть себе відчути лицарями, піратами або ніндзя, а також для рольових ігор.

«Метальна» - луки та арбалети, що стріляють стрілами на присосках або магнітах. Така зброя розвиває спритність і тренує м'язи рук дитини.

«Помпова» - бластери або гармати, що імітують стрілянину. З такої зброї вилітають не кулі, а м'ячики або м'які дротики із присосками. У порівнянні з «вогнепальною» або «метальною» така зброя більш безпечна.

Водяна - водяні пістолети, автомати, кулемети, бластери, "стріляючі" водним струменем. Мабуть, найбезпечніша і весела зброя для гри на відкритій місцевості, в басейні або поруч з водоймою. Кращої розваги для сімейного відпочинку або компанії дітей складно вигадати. Однак вона підійде тільки для ігор в теплу пору року.

Вік

Вік дитини, рекомендований виробником для користування конкретним видом іграшкової зброї. Цей параметр має особливе значення, так як прямо впливає на вибір безпечної іграшки. До того ж, кожна іграшка має свій рівень складності.

Для малюків від 3 років оптимальним варіантом буде зброя зі світловими і звуковими ефектами, а також гумова або дерев'яна «холодна» зброя.

Дітям 5 років можна запропонувати зброю, що «стріляє» пістонами.

Хлопцям від 6-7 років можна підібрати більш реалістичну зброю, що стріляє кульками.

Підліткам від 14 років підійде максимально реалістична зброя, оснащена, наприклад, снайперським прицілом.

Водяна зброя буде відмінним варіантом для дітей будь-якого віку.

Важливо: реалістична і «потужна» зброя при безграмотному використанні може завдати шкоди здоров'ю дитини. Тому перед грою йому слід пояснити правила поводження з такою іграшкою.

Зброю, що стріляє кульками, не можна направляти в людей або тварин, а тим більше «стріляти» в обличчя. Це дитина повинна дуже добре засвоїти. Малюк повинен розуміти, що він не «бандит», а «захисник». Бажано, щоб перший час гра дитини була під контролем дорослого.

Матеріал

Пластик - зустрічається найчастіше. Легкий, досить міцний, нетоксичний матеріал, якому можна надати будь-яку форму і колір. Єдиний недолік пластикового зброї - порівняно невеликий термін служби.

Дерево - легкий, міцний і екологічний матеріал. Однак слід пам'ятати, що обмежені можливості дерева дозволяють виготовляти з нього в основному «холодну» зброю.

Метал - найміцніший, але важкий і дорогий матеріал. З нього виготовляється максимально реалістична зброя.

Гума - зустрічається рідше, ніж пластик або дерево. Використовується в якості безпечної альтернативи цих матеріалів при виготовленні «холодної» зброї.

Ефекти

Для підвищення реалістичності в іграшковій зброї можуть зустрічатися наступні ефекти:

  • звукові - поодинокі залпи чи автоматні черги, що імітують постріли;
  • світлові - мерехтіння або спалахи, які супроводжують постріл;
  • стрілянина пістонами - відтворює реалістичний звук, спалах і навіть дим при пострілі без впливу на мішень;
  • стрілянина кульками - певним чином впливає на мішень (пошкоджує, штовхає, вдаряє).

Важливо: купуючи зброю, зверніть увагу на ефекти. Занадто гучний звук або яскравий спалах може налякати малюка.

Слід зазначити, що моделі, в яких багато звукових і світлових ефектів заважають розвитку уяви дитини. Більш проста зброя дозволить йому моделювати різні ситуації.

Поради

  • Іграшка повинна бути виготовлена з нетоксичних матеріалів, в чому можна переконатися, ознайомившись з сертифікатом якості. Не купуйте зброю, що має різкий запах.
  • Перевірте справність іграшки, зверніть увагу на її рухливі частини - вони повинні надійно кріпитися і правильно функціонувати.
  • Краще купувати іграшки в спеціалізованих магазинах і віддавати перевагу продукції відомих брендів.
  • Для рольових ігор ідеальним варіантом стануть тематичні набори: ніндзя, поліцейські, ковбойські.

Виробник

Вартість таких іграшок залежить від вікової групи і складності виконання: наприклад, іграшковий бластер буде завжди коштувати дорожче, ніж пластиковий меч. Непоганим вибором буде продукція брендів Bambi, Bino, Buzz BeeToy, Na-Na, Playmates Toys, Simba, Spin Master, TopSky, ТехноК. Вона займає практично один ціновий сегмент.

Лідером серед виробників є бренд Hasbro: це зброя найдорожча, але і найцікавіша для підростаючого покоління. Завдяки продуманому функціоналу, цікавому зовнішньому вигляду, іграшки дуже сподобаються як хлопчикам, так і дівчаткам, але доросліше 4-5 років. Купувати дітям молодше цього віку такі іграшки просто немає сенсу - вони для них будуть поки що незрозумілими.

Відгуки про статтю