Як вибрати колекційну модель

Колекційна модель машини - зменшена точна копія реального автомобіля, виконана в певному масштабі. У такої машини можуть відкриватися двері, капот, багажник, обертатись кермо і колеса, а всередині - пророблений салон, оббитий тканиною або шкірою.

На відміну від звичайної машинки така іграшка буде не тільки відмінною розвагою, але і розширить кругозір дитини. Наприклад, він познайомиться з видами і марками автомобілів, а також з їх історією. Гра з моделями дарує багато позитивних емоцій і розвиває фантазію, навички спілкування, якщо вона колективна.

Незважаючи на те, що найчастіше машинками грають хлопчики, такі моделі можуть зацікавити і дівчаток.

Види техніки

Легковий автомобіль - використовується для перевезення пасажирів. Місткість 2-8 чоловік.

Залежно від типу кузова зустрічаються такі види легкових автомобілів:

  • седан - закритий тип кузова з чотирма дверима, окремим багажником і двома рядами сидінь; зустрічається найчастіше; місткість - 5 осіб;
  • купе - закритий тип кузова з двома дверима, окремим багажником і одним або двома рядами сидінь; місткість - 2-5 чоловік;
  • хетчбек - закритий тип кузова з трьома або п'ятьма дверима (одні двері ззаду), одним або двома рядами сидінь та укороченим заднім звисом; місткість - 4-5 чоловік;
  • універсал - закритий тип кузова з трьома або п'ятьма дверима і двома рядами сидінь; є варіантом седана з подовженим багажним відділенням; місткість - 5 осіб;
  • пікап - тип кузова з відкритою вантажною платформою, має дві або чотири двері; кабіна відокремлена від вантажної платформи нерухомою перегородкою; місткість - 2-5 чоловік;
  • лімузин - закритий тип кузова, який має велику довжину в порівнянні з іншими легковими автомобілями. Лімузин має дві (чотири і більше) двері, рухливу скляну перегородку, що відокремлює водія від пасажирів, два або три ряди сидінь. Місткість - від 8 чоловік;
  • кабріолет - відкритий тип кузова з відкидним дахом, з двома або чотирма дверима; місткість - 2-4 чоловік;
  • мінівен - закритий тип кузова з п'ятьма дверима і трьома або чотирма рядами сидінь. Мінівен відрізняється збільшеною висотою даху; місткість - 5-8 чоловік.

Позашляховик (джип) - авто з підвищеною прохідністю по пересіченій місцевості і бездоріжжю. Джип може мати від 2 до 5 дверей. Місткість - 4-8 чоловік.

Спорткар - спортивний автомобіль, що розвиває високу швидкість. Один з популярних різновидів спорткара - родстер має двоє дверей і вміщує 2 людини.

Гоночний - спортивний автомобіль, призначений для змагань (перегони, встановлення рекордів швидкості). На відміну від звичайних легкових гоночний автомобіль не використовується для перевезення пасажирів.

Спецслужби - автомобілі швидкої допомоги, пожежні, міліцейські (поліцейські) та інші.

Техслужби - автокрани, екскаватори, евакуатори, самоскиди та інші.

Зустрічаються також моделі вантажних автомобілів, таксі, автобусів, мотоциклів і навіть вертольотів.

Основний матеріал

Метал - зустрічається найчастіше. Металеві моделі дорожче і важче пластикових, зате вони реалістичніше і довговічніше.

Пластик - легше і дешевше металу, але менш міцний. З пластикової машинки добре починати знайомство зі світом колекційних моделей.

Масштаб

Масштаб моделі - співвідношення розміру моделі до розміру реального автомобіля. Класичний масштабі 1:43 означає, що оригінал більше іграшки в 43 рази. Чим більше масштаб, тим реалістичніше модель - у неї можуть обертатися колеса, відкриватися двері, відкидатися дах і т.д. Зустрічаються такі масштаби:

  • 1:18 - великий розмір автомобіля (довжина 30-34 см);
  • 1:24 - розміри, популярні у дітей (довжина 23-24 см); також дітям можна запропонувати модель 1:32;
  • 1:43 - стандартний розмір моделі для дорослих колекціонерів (довжина 13 см);
  • 1:60 - мініатюрні моделі (довжина 7-11 см);
  • 1:87 - найменші моделі (довжина 5 см).

Також можна зустріти моделі, виконані в масштабах 1:12, 1:28, 1:34.

Важливо: розумніше збирати колекцію з автомобілів одного масштабу, щоб моделі гармонійно виглядали разом.

Ефекти

Для підвищення реалістичності моделі використовуються різні ефекти:

  • світлові - світяться фари, мигалки у поліцейських або пожежних машин;
  • звукові - сигнали-гудки, звуки мотора і гальм, сигналізація, музика (наприклад, при відкриванні дверей), звуки сирени у поліцейських машин або автомобілів для спецназу;
  • інерційний хід - дозволяє моделі самостійно рухатися якийсь час - досить прикласти початкове зусилля, тобто «запустити» машину;
  • амортизація - гасить вібрації і удари при русі по нерівній поверхні.

Оснащення

Щоб наблизити модель до оригіналу, вона іноді оснащується мініатюрним вогнегасником, комплектом запасних коліс і навіть спеціальним пилососом для чищення салону.

Рухливі елементи

До них відносяться відкривні (двері, капот, багажник) і обертові (колеса, кермо) частини машини. Чим більше таких елементів моделі, тим ближче вона до оригіналу.

В примітивних автомобілях немає рухомих частин, в більш досконалих машинах відкриваються двері, а в самих «просунутих» - також багажник і капот. В лімузинах можна відкрити навіть люк.

В самих реалістичних моделях обертання керма пов'язано з обертанням коліс. У військових автомобілях може обертатися і вежа.

Поради

  • Колекційна модель навряд чи зацікавить малюка. Тому таку іграшку має сенс купувати для дитини, яка досягла 7-8 років. В цьому віці діти цілком можуть оцінити красу моделі.
  • У кожної дитини свій смак. Одні люблять легкові автомобілі, інші - вантажні, треті - спецтехніку. Це ж стосується і марок: російські, європейські, японські і т.д. Тому бажано знати, яку саме купувати модель.
  • Найбільш точні моделі мають високу ціну. Якщо дитина ще не збирає такі машинки, то для гри підійдуть більш прості і дешеві варіанти.
  • Бажано купувати колекційні моделі в спеціалізованих магазинах. Там можна знайти якісну продукцію на будь-який смак.

Виробник

Якщо дитина не захоплена колекціонуванням модельок авто, то можна купити найдешевші варіанти марок AMA, Motor Max, Hot Wheels (для самих маленьких). Вони досить якісні, зроблені з непоганих матеріалів, проте деякі частини можуть легко відламуватися. Це найпримітивніші модельки.

Для дітей постарше варто подивитися на продукцію Autotime, Bburago, Cararama, Die-Cast, Kinsmart, Siku, Uni-Fortune, Welly, Наш Автопром, Технопарк. Серед цих моделей можна знайти будь-який транспорт. Вони будуть в точності повторювати справжні автомобілі, вертольоти і потяги. Навіть в найдешевших модельках дрібні частини і деталі залишаться на місці, оскільки діти у віці від 6 років не так схильні "розбирати" іграшки. Вибирайте виключно виходячи зі смаків дитини.

Найдорожчими є моделі брендів Bruder, Maisto Revell та інші. Це скоріше можуть бути колекційні модельки для дорослих - часто вони є точною копією певних видів транспорту.

Відгуки про статтю