Як вибрати комплект меблів для вітальні

Комплект меблів у вітальню використовується для оформлення відповідного приміщення, прийому гостей, комфортного відпочинку, упорядкованого зберігання посуду, книг і інших речей.

Оформлення вітальні залежить від її основної функції. Для прийому гостей необхідний комфортний диван і вітрина, що демонструє сувеніри, книги та інші гарні речі. Якщо вітальня розрахована на сімейний відпочинок з переглядом телевізора, то не обійтися без місткої тумби для ТВ та зручних крісел.

Тип

Готовий комплект – складається з меблів одного дизайну і розрахованих на приміщення різної площі. Стандартна комплектація: шафи (підлогові, навісні), стелажі, полиці. Предмети, що входять в готовий комплект, не можна придбати окремо.

М'який гарнітур – складається з дивана і 1-2 крісел. Такий комплект використовується для обладнання зони відпочинку у вітальні.

Столовий комплект – складається зі столу і кількох стільців (зазвичай 4-6). Цей гарнітур призначений для облаштування їдальні (обідньої) зони у вітальні.

Складальний (модульний) – складається з модулів (предметів) в різних варіантах: як окремі елементи або в комбінації один з одним. Дозволяє власнику самостійно визначати і змінювати інтер'єр вітальні.

В комплект набірного гарнітура входить комод, тумба для ТВ, стіл, шафа-вітрина, платтяна шафа, навісні полиці і шафи. Іноді він доповнюється баром, гіркою або стінкою. Складальний гарнітур дозволяє купувати будь-який модуль окремо.

Вид

Шафа – головний елемент комплекту для зберігання книг, посуду, сувенірів.

Стінка – конструкція з декількох модулів: для книг, аудіо- та відеотехніки, посуду та інших предметів.

Буфет – зазвичай використовується для зберігання посуду. У верхній (заскленій) частині розміщують витончений і дорогий посуд, а в нижній – дешевше і скромне начиння.

Вітрина – виглядає ефектніше, ніж буфет. Вітрина призначена для зберігання елітного посуду, творів мистецтва, порцелянових і кришталевих виробів – красивих предметів, які демонструються гостям.

Бар – шафа для зберігання спиртних напоїв і посуду для них. Такі меблі часто обладнується обертовими полицями для зручного доступу до предметів.

Гірка – нагадує вітрину, але на відміну від неї засклена лише з фасадної сторони, що не дозволяє спостерігати речі з різних сторін. Нижня частина меблів оснащується глухими дверцятами, де зберігаються столові і чайні сервізи.

Сервант – нагадує гірку, але не має скляних полиць. Подібні меблі забезпечуються баром для зберігання спиртних напоїв. Іноді зустрічаються моделі з тумбою і дверцятами в нижній частині. За дизайном сервант простіше гірки і вітрини.

Форма

Лінійна – класичний варіант і найпоширеніший. Подібна шафа відмінно розміщується практично в будь-якому місці.

Кутова – дозволяє вписати шафу в кут і економити простір вітальні. При цьому вона досить місткий. Така шафа підходить для малогабаритних віталень. Кутову модель можна поставити в будь-якому місці.

Фасад

Глухий – скління відсутнє, а дверцята виконуються з того ж матеріалу, що і корпус шафи. У подібній шафі зберігають одяг, повсякденний посуд, різний побутовий інвентар та інші речі, які не призначені для демонстрації стороннім.

Засклений – повністю або частково відкриває погляду вміст шафи. Такий варіант відмінно підійде для зберігання книг, посуду та інших предметів. Засклений фасад зустрічається в меблях будь-яких стилів.

З вітражем – виглядає найбільш ефектно, але через високу вартість використовується тільки в елітних гарнітурах.

Матеріал

Дерево – екологічний, гарний і довговічний, але дорогий матеріал. Дерев'яні комплекти меблів виглядають громіздко і будуть доречними в просторих вітальнях. Дубові і букові гарнітури коштують дорого, але термін експлуатації подібних меблів обчислюється десятками років. Бюджетні рішення, наприклад, з сосни мають менший термін експлуатації.

ДСП і МДФ – нагадують дерево, а коштують набагато дешевше. За зовнішнім виглядом і терміном служби поступаються натуральному дереву. ДСП більш токсична, ніж МДФ.

Комплекти меблів для вітальні ламінуються або покриваються шпоною (дорожчий варіант). Ламіновані моделі різноманітні за колірною гамою, стійкі до вологи і механічних впливів. Шпоновані – відмінно імітують масив дерева і ефектно виглядають. Ламінат і шпона забезпечують певний захист від токсичних випарів, які виділяє ДСП.

Важливо: купуючи для вітальні комплект з ДСП, зверніть увагу на екологічний клас виробу в сертифікаті. Гарнітур класу Е1 порівняно безпечний, а найбільш безпечні меблі з маркуванням Е0. Правда, вони коштують дорожче.

Розмір

Перед вибором гарнітура виміряйте параметри вітальні і накидайте план із зазначенням розташування предметів меблів.

В ідеалі вітальня розділяється на дві зони: для відпочинку і для прийому їжі (обідня або їдальня). Меблі для вітальні допомагають зонувати приміщення, розставити акценти в інтер'єрі і сформувати «центри». Для зони відпочинку таким «центром» буде тумба для ТВ або низький стіл з диваном і кріслами, а для їдальні – обідній стіл, оточений стільцями.

У малогабаритні приміщення краще купувати окремі предмети, а не готовий гарнітур. Такі кімнати не дозволяють візуально розмежовувати вітальню на зони, тому для її облаштування краще використовувати пуфики, журнальний стіл-трансформер, диван-ліжко та інші багатофункціональні меблі. Хорошим рішенням можуть стати і кутові дивани і шафи.

При обладнанні невеликої вітальні, подумайте про мобільність і місткість предметів меблів. Варто віддати перевагу тумбі з коліщатками, забезпеченою додатковими місцями зберігання.

Якщо у вітальні недостатньо місця для дивана, купіть кілька крісел (в тому числі крісло-ліжко) або модульний диван з декількох частин. Ці предмети можна переставляти або використовувати окремо, перетворюючи в крісла і пуфи.

Візуально збільшити простір допоможуть відкриті стелажі, предмети зі скла (стільниці, полки), меблі без підлокітників.

В середні і просторі вітальні відмінно впишеться готовий комплект меблів, що включає в себе велику кількість предметів.

Стандартні параметри меблів:

  • диван – 200 см (довжина), 74 см (глибина);
  • крісло – 60 см (довжина), 60 см (глибина);
  • журнальний столик – 60-140 см (довжина), 40-80 см (глибина);
  • шафа (книги, посуд) – 80 і 120 см (довжина), 30 см (глибина).

Стиль

Класичний – вишуканий комплект меблів в різних «історичних» стилях, наприклад, бароко або рококо. Меблі відрізняються криволінійними контурами і великою кількістю декору – інкрустацією, позолотою, витонченою різьбою. Перевага віддається натуральним матеріалам, перш за все, цінним породам дерева, що відбивається на вартості гарнітура.

Сучасний – функціональні меблі з чіткими геометричними лініями, відсутністю декору і часто – асиметрією. Матеріали – МДФ, скло, метал, штучний камінь, пластик. Завдяки дешевизні матеріалів, «сучасні» гарнітури для вітальні доступніше за ціною, ніж аналогічні комплекти в класичному стилі.

Колір

При виборі кольору меблів для вітальні, виходьте з колірної гами оформлення квартири, розмірів і освітленості кімнати.

Світлі меблі візуально збільшують приміщення і привносять в інтер'єр легкість, життєрадісність. Це гарне рішення для малогабаритних віталень, але вимагає регулярного догляду, так як на світлих меблях чітко видно різні забруднення.

Темний гарнітур візуально зменшує простір, проте надає вітальні строгий величний вигляд. Меблі темних тонів маскують плями і дефекти, але можуть створити сумну атмосферу. Подібний варіант підійде для просторого приміщення.

Вітальні світлих тонів виконуються як в класичному, так і в сучасному стилі. Темний колір – улюблене рішення для сучасних стилів, наприклад, хай-тек.

Зустрічаються у продажу і вітальні комбінованих кольорів (часто – чорно-білі). Такі меблі виконуються в стилі мінімалізм і привносять в інтер'єр динамічність.

В кімнати з хорошим освітленням підійде гарнітур темних тонів. Якщо ж у вітальні недостатньо світла, краще зупинитися на світлих меблях.

Кольорове рішення інтер'єру вітальні залежить і від її функції. Це стосується, перш за все, м'яких меблів. У кімнаті для свят і вечірок кращим варіантом будуть яскраві і життєрадісні тони – помаранчевий, червоний, жовтий. Якщо вітальня – тільки місце відпочинку, то рекомендується використовувати меблі салатного, синього та інших заспокійливих кольорів.

Нейтральні тони (бежевий, оливковий, кремовий) особливо цікаві в комбінації з яскравими предметами – подушками, килимками і навіть картинами.

Оформлення

Без оформлення – відрізняється простотою форм, стриманістю кольорів, скромним дизайном.

Вставки – надають меблям ошатний вигляд. Матеріали: дерево з декоративною різьбою, МДФ, шкіра (екошкіра), камінь і т.д.

Фотодрук або малюнок – прикрашає дверцята (фасади) шафи (пейзажі, види міст, зображення тварин і рослин, різні орнаменти).

Оснащення

Підсвічування – вбудовується в меблі і створює ілюзію «ширяння» окремих предметів. «Підсвічений» гарнітур здається багатошаровим.

Поради щодо вибору

  • Якісні меблі для вітальні мають відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
  • Уважно огляньте меблі – на них не повинно бути дефектів (відколи, деформації, подряпини).
  • Переконайтеся в надійності висувних механізмів, з'єднань, фурнітури меблів.
  • Перевірте міцність полиць в шафі для книг: важливо, щоб вони витримували важкі фоліанти.
Відгуки про статтю