Як вибрати комплект меблів для кухні

Комплект для кухні (обідня група) – призначений для оформлення інтер'єру кухні і прийому їжі, складається зі стола і декількох (зазвичай 2-4) стільців/табуретів.

Переваги обідньої групи по відношенню до окремих предметів меблів:

  • меблі виконується з одного матеріалу;
  • загальний стиль і дизайн, в результаті чого досягається гармонія між усіма елементами комплекту;
  • економія часу, оскільки не потрібно підбирати відсутні предмети меблів до вже набутих (стільці до столу або стіл до стільців).

Мінус набору меблів – неможливість придбання предметів, що входять в комплект, окремо (якщо бюджет не дозволяє купити набір відразу). З іншого боку, купівля набору обійдеться дешевше, ніж придбання столу і стільців.

Складність викликає і необхідність гармонійно вписати обідню групу в уже сформований інтер'єр, зокрема, підібрати його до вже встановлених меблів. Можлива ситуація, коли одні предмети комплекту, подобаються, а інші – ні. В цьому випадку краще купити стіл і стільці окремо.

Варто купувати стільці або стіл окремо для створення яскравого акценту в інтер'єрі. В цьому випадку можна обрати ексклюзивну модель. Добре виглядають однакові стільці з різною оббивкою. Цікавим варіантом будуть і зовсім різні стільці – це підкреслить індивідуальність кожного члена сім'ї.

Кухонний комплект

Матеріал каркаса і стиль

Дерево – екологічний, гарний і міцний, але дорогий матеріал. До того ж, дерево погано переносить вплив вологи. Тому дерево обробляється вологозахисними складами. Дерев'яні меблі впишуться в будь-який стиль кухні (перш за все, класичний і сільський), за винятком мінімалізму і хай-тек.

Важливо: добре протистоять вологості меблі з гевеї і бука, а ось береза і сосна цими якостями не володіють.

ДСП і МДФ – нагадують дерево, за зовнішнім виглядом і терміном служби поступаються йому. ДСП дешевше і більш токсична, ніж МДФ. Крім того, ДСП на відміну від МДФ «боїться» вологи.

Скло (стільниця) – оригінальний матеріал, проте непрактичний і крихкий. Меблі зі скляними елементами відмінно підійдуть для кухні в стилі модерн, хай-тек і мінімалізм.

Пластик – легкий, практичний і дешевий матеріал, що витримує перепади температури і вплив вологи. Недолік – короткий термін служби і обмеження по вазі користувача (до 90 кг). Пластикові стільці і стіл підійдуть для кухні в стилі модерн, мінімалізм, хай-тек.

Метал – самий міцний і довговічний, але важкий і холодний на дотик матеріал. Часто каркас столу виготовляється з металу, а стільниця – з іншого матеріалу. Стіл і стільці з металевими деталями добре виглядають в приміщенні, оформленому в стилі хай-тек і мінімалізм.

Стіл

Як правило, на кухні завжди є дефіцит вільного простору. Це актуально, в першу чергу, для малогабаритних приміщень. Оптимальне рішення – стіл-трансформер, який займає мінімум місця в складеному стані (для невеликої сім'ї). В розкладеному вигляді у такого столу збільшується площа стільниці (для прийому гостей).

Популярні види столів-трансформерів.

  • Розсувний – дві частини стільниці розсуваються, а у вільне місце вкладається вставка. В результаті круглий стіл перетворюється в овальний, а квадратний – в прямокутний.
  • Стіл-книжка – дві бічні сторони піднімаються вгору і встановлюються на ніжки.
  • Розкладний – боковини, що знаходяться під стільницею висуваються, а потім фіксуються.

Форма стільниці

Кругла і овальна стільниця виглядають вишукано і позбавлені гострих кутів, що знижує ризик отримання випадкової травми. Ніжки у таких столів розташовуються ближче до центру столу, в той час як, ніжки прямокутних і квадратних столів знаходяться біля країв. Круглі і овальні моделі вимагають просторої кухні і ставляться по центру.

Квадратний і прямокутний стіл компактні, але мають гострі кути, а значить, травмонебезпечні. За столами кутастої форми комфортно помістяться менше людей, ніж за моделями з округлою стільницею, так як не кожен гість захоче сидіти на розі.

Фігурні стільниці (трикутник, півколо, сектор, багатокутник) виглядають дуже ефектно, але займають багато місця кухні.

Важливо: форма сидінь стільців повинна відповідати формі стільниці (квадратний стіл – квадратні стільці).

Опора столу

Колона – зручна для сидячих по периметру столу, так як не заважає ногам. Стіл з колоною часто менш стійкий, ніж стіл з ніжками.

Ніжки – надають столу максимальну стійкість, але незручні для гостей, що сидять по кутах.

Стільці

В якості місць для сидіння використовуються стільці і табурети. Останні незручні, оскільки спинка і підлокітники відсутні.

Замість них можна встановити комфортабельну м'яку модульну систему, з якої складаються куточки. Її елементи застосовуються і окремо. Модульні меблі поступаються стільцям і табуретам в компактності, тому вона не повинна займати весь простір навколо столу, а тільки використовувані ділянки. Якщо місць для сидіння виявиться недостатньо, використовуйте табурети.

Сидіння

Жорстке – сидіння виконується з того ж матеріалу, що і каркас стільця. Переваги: практичність, довговічність, низька вартість. Недолік – відсутність комфорту. Такі стільці часто зустрічаються на кухні.

Важливо: щоб жорсткий стілець перетворити в м'який, досить встановити на сидіння знімну подушку і закріпити зав'язками. Колір такої подушки підбирається під тони рушника, скатертини, фіранок.

М'яке – сидіння має наповнювач і оббивку. При більшій комфортабельності м'який стілець коштує дорожче, а служить менше, ніж виріб з жорстким сидінням.

Основні оббивні матеріали

Шкіра – проста в догляді, добре протистоїть волозі і забрудненням, але дорого коштує. А ось шкірзам за зовнішнім виглядом і експлуатаційними якостями наближається до натуральної шкіри і обійдеться дешевше. Шкіра і шкірозамінник краще підійдуть для кухонних стільців.

Тканина – дешевий, але непрактичний матеріал. Варто підібрати стільці з оббивкою з флока або шенила, просочені спеціальними складами, що підвищують стійкість до вологи і забруднень.

Важливо: для захисту оббивки використовуйте знімні чохли, які при необхідності легко знімаються і перуться.

Кількість

Кількість стільців залежить від довжини столу. При розрахунку числа стільців, врахуйте, що для комфортного розсадження кожен стілець зажадає 60-65 см (з підлокітниками – 70 см). Для столу-трансформера, чия довжина змінюється в залежності від ситуації, краще придбати стільки стільців, скільки потрібно для повсякденного використання. В разі приходу гостей використовуйте трансформовані стільці.

Розмір

Стандартні параметри прямокутного столу (на 4 особи):

  • висота – 75 см;
  • ширина – 75-80 см;
  • довжина – 120 см.

Висота кухонного стільця становить 40-42 см.

Барна стійка і стільці

Барна стійка – альтернатива обіднього столу в малогабаритній кухні. Стійка використовується і як додаткова робоча поверхня. До неї підбираються барні стільці.

Розміри барної стійки:

  • висота – 89; 91; 110; 120; 130 см;
  • ширина – 60 см (стандартна); 30-50 см (вузька);
  • довжина – визначається з розрахунку 60 см на одну людину. При цьому ширина проходу – не менше 1 м.

Висота стандартного барного стільця становить 75 або 85 см. Сидіння стільця має бути нижче стійки на 30 см.

Поради

  • Перш за все, обідня група повинна бути безпечною для здоров'я, що підтверджується сертифікатом якості.
  • Обираючи комплект для кухні, зверніть увагу на міцність і стійкість столу і стільців. Перевірте роботу столу-трансформера і надійність фурнітури.
  • Слід переконатися у відсутності дефектів на меблях (подряпини, деформації, відколи).
  • Стільці повинні бути зручними: присядьте на стілець і оцініть комфортність моделі.
  • Добре, якщо розмір стільців дозволяє їх ставити під столом для економії вільного місця.
  • Обідня група підбирається під колір кухонного гарнітура, але щоб вони не зливалися воєдино, комплект повинен відрізнятися відтінками. Бажано, щоб кольори оббивки стільців були трохи світліше або темніше стільниці. Інший варіант – колір стільців або столу гармонує з кухонним фартухом або стіною.
  • При виборі обідньої групи враховуйте розміри кухні. В просторе приміщення підійдуть масивні меблі з дерева, в малогабаритну кухню – вироби з металу і скла.
  • Краще придбати якісний комплект для кухні від відомих виробників, ніж більш дешеві, але низькоякісні меблі.
Відгуки про статтю