Як вибрати корпус для комп'ютера

Тип

Залежно від розташування в просторі комп'ютерні корпуси діляться на дві основні групи:

Вежа (tower) – найбільш популярний вид корпусів, в залежності від розмірів поділяються на:

  • miniTower – розміри складають 152х432х432 мм. Такі моделі досить маленькі та не завжди здатні вмістити деякі комплектуючі. Підходять для недорогих і малопотужних комп'ютерів через відсутність ефективної системи охолодження. Додати нові комплектуючі в такий корпус іноді неможливо.
  • midiTower – розміри складають 172х432х490 мм. Найбільш популярний і потрібний варіант, як для домашніх, так і для офісних комп'ютерів. Можна з часом встановлювати додаткові комплектуючі, або міняти їх на більш потужні.
  • fullTower – розміри складають 190х482х820 мм. В основному використовується для установки серверних комплектуючих і побудови високопродуктивних систем. Виділяються особливо ефективною системою вентиляції, конструкцією корпусу.

Десктоп (desktop) – такі корпусу встановлюються горизонтально. Зазвичай досить компактні, добре виглядають в інтер'єрі офісу.

Вибираючи тип корпусу необхідно визначитися, яку роль буде виконувати комп'ютер і де він буде стояти. Якщо потрібен офісний комп'ютер для роботи з Інтернетом що займає мало місця можна обирати компактні корпуси. Якщо вам необхідний потужний ігровий ПК з наступними оновленнями комплектуючих то слід виділити для такого корпусу достатньо місця в кімнаті.

Форм-фактор

Однією з найважливіших характеристик корпусу є форм-фактор. Іншими словами це тип материнської плати, яка може бути встановлена у корпус.

Найбільш популярні форм-фактори:

  • ATX – найбільш популярний розмір материнських плат, часто використовується в персональних комп'ютерах. Плати АТХ мають розміри 30.5x24.4 см
  • mATX трохи зменшений варіант АТХ, розміри - 24.4х24.4 см. Рекомендуються для офісних комп'ютерів, в яких не так важливі слоти розширення, як компактність корпусу
  • mini-ITX – найменші материнські плати, розміри - 17х17 см. Електрично і механічно сумісні з АТХС материнськими платами.

Якість збірки

Якість збірки – це один з найважливіших показників при виборі корпуса для комп'ютера. Якість збірки безпосередньо залежить від вартості корпусу чим дорожче корпус, тим краще він зроблений і тим кращої якості метал було використано.

Використовувані матеріали:

  • алюміній – легко гнеться, дряпається, коштує дорого. Такі корпусу найчастіше іміджеві.
  • сталь – більш надійна, захищає комплектуючі, справляється з вібраціями. Коштує дешевше, ніж алюміній. Однак, такі корпуси важчі.

Також при виборі слід звернути увагу на те, що конструкція корпусу повинна передбачати вільний доступ до всіх компонентів, а складання-розбирання повинно відбуватися просто.

На корпусі не повинно бути гострих кромок. Повинна забезпечуватися необхідна жорсткість кріплень.

Вентиляція

Вентиляція повинна давати найбільш оптимальне охолодження компонентів. В ідеалі треба подбати, щоб кулери задував всередину прохолодне повітря зовні, проганяли його і виводили нагрітим назовні. В основному така вентиляція характерна для ігрових комп'ютерних корпусів.

Рекомендований розмір кулерів – 120-250 мм, їх загальна кількість обумовлюється конструкцією корпусу. Якщо ви вибираєте корпус для ігрового потужного комп'ютера – зверніть увагу на можливість установки додаткових кулерів.

Оскільки працюючи, система вентиляції забруднюється дрібними частинками пилу, бажано щоб корпус мав протипилові фільтри. Вони дозволяють уникнути потрапляння пилу в корпус.

Блок живлення

У бюджетних моделях корпусів йде в комплекті, однак, зазвичай його потужності не вистачає для всієї системи.

Для роботи з офісними додатками досить вибрати блок живлення з потужністю до 650 Вт. Якщо ж комп'ютер в основному використовується для ігор, то слід дивитися блок живлення, починаючи з потужності 650 Вт і вище.

Найбільш потужні і якісні блоки живлення слід купувати окремо.

Оснащення і дизайн

При виборі корпусу для комп'ютера важливо звернути увагу на його оснащення, оскільки від цього залежить зручність його використання:

LCD-дисплей – відображає поточну інформацію про стан комплектуючих комп'ютера. Наприклад, температуру всередині корпусу, швидкість обертання вентиляторів та інше.

Лицьова панель – може містити порти USB 3.0 і eSATA, інтерфейс FreWire для підключення мультимедійних пристроїв, карт-рідер, роз'єми для підключення навушників / мікрофона.

Безгвинтове кріплення в якісних корпусах комплектуючі, типу вінчестера, закріплюються за допомогою засувок або салазок. Це полегшує їх знімання та заміну.

Число відсіків 3,5:

  • зовнішні – використовуються для підключення до комп'ютера різних пристроїв, наприклад, зовнішніх карт-рідерів, ІЧ-портів. Як правило, двох відсіків досить.
  • внутрішні використовуються для підключення жорстких дисків. Якщо не планується підключати понад два HDD, то досить 2-4 відсіків.

Число відсіків 5.25 використовуються для підключення CD-приводів, додаткових вентиляторів.

Дизайн комп'ютерних корпусів на сьогодні настільки великий, що можна підібрати зовнішній вигляд і для геймерського, і для суворого офісного комп'ютера.

Прозорі вставки, підсвітка кулерів, передньої панелі – все це робить корпус не тільки привабливим зовні, а й дуже зручним. Наприклад, з прозорими вставками легко побачити, коли засмічується якась частина корпусу пилом.

Відгуки про статтю