Як вибрати килимок для миші

Килимок для миші – робоча поверхня для комп'ютерної миші. Складається з поверхні й підстави. Аксесуар захищає поверхню столу від подряпин, а «ніжки» миші – від стирання, забезпечує точність позиціювання курсора, і зручність при роботі з ПК (в тому числі для комп'ютерних ігор).

Килимок впливає на швидкість руху миші, визначає простір для роботи з нею, а також виконує декоративну функцію.

Призначення

Стандартний призначений для повсякденної офісної роботи. Характеризується маленьким або середнім розміром, часто оснащується подушкою, що знімає напругу в руці. Стандартні килимки мають різні експлуатаційні якості в залежності від матеріалу.

Геймерський – розрахований на професійних гравців і досвідчених любителів. Відрізняється зносостійкістю, яскравим дизайном і великим розміром, надаючи геймеру свободу дій. Геймерський килимок дає високу швидкість ковзання миші та підвищену точність позиціювання. Буває двостороннім, деякі моделі забезпечуються підсвічуванням.

Матеріал

Поверхня

Пластиковий – компактний, легкий, простий у догляді, забезпечує гарне ковзання і точність позиціювання курсора. Відрізняється різноманітним дизайном, недовго служить, а при ковзанні по ньому миша видає шум. Найчастіше подібний аксесуар стирає «ніжки» миші.

Тканинний – вигідно відрізняється від пластикового низькою вартістю і мобільністю (легко згортається). Приємний на дотик, не натирає зап'ястя, не стирає «ніжки» миші, дає плавне ковзання, хоча і не настільки швидке і точне, як у пластику. Килимок брудниться і складний у догляді. Використовується для роботи в офісі та ігор.

Гумовий – м'який, стійкий до зношування, простий у догляді, комфортний для роботи з мишею. Володіє високою точністю, але не настільки приємний на дотик як тканинний. Подібний килимок знаходиться в середньому ціновому сегменті. Підійде для роботи та ігор.

Силіконовий – нагадує гумовий, але дає краще ковзання. По довговічності поступається гумовому килимку.

Скляний, алюмінієвий – ефектні на вигляд, довговічні, прості в догляді, відрізняються високою швидкістю і точністю роботи миші. Ці килимки дорогі, важкі та неприємні на дотик (холодять руки), шумлять під час пересування миші. Деякі вироби швидко виходять з ладу через появу подряпин. Ці килимки обирають геймери.

Корковий – дешевий, екологічний, володіє непоганою точністю. Килимок стирає «ніжки» миші, некомфортний для зап'ястя, гальмує переміщення миші та недовговічний. Пробка очищається легше тканини, але важче в догляді, ніж інші матеріали. Мінуси такого килимка явно переважують переваги.

Шкіряний – привабливий на вигляд, має середні експлуатаційні характеристики, які не окуповують високу вартість.

Гелевий – завдяки силіконовій підставці зручний для руки, але швидко виходить з ладу. Підійде для офісних працівників, а ось геймерам краще придивитися до виробів з інших матеріалів. Рідко зустрічаються спеціальні геймерські килимки – вони коштують дуже дорого.

Важливо: рекомендується обирати під лазерну мишку пластиковий килимок, оскільки на скляній моделі трапляються зриви.

Основа

Пластика – погано утримується на столі. У дорогих моделях є підстава зі спіненого поліуретану, що забезпечує надійне зчеплення зі столом.

Алюмінієва – ковзає по столу і забезпечується спеціальним «ніжками», щоб поліпшити зчеплення. У моделях з алюмінієвої фольги передбачається адгезивне покриття, яке приклеюється до поверхні столу.

Гумова – оптимальне поєднання довговічності та надійності зчеплення.

Силіконова – по надійності зчеплення наближається до гумового, але менш довговічне. Силікон чутливіше до забруднення ніж гума.

Правила догляду за килимками:

  • пластикові, скляні, алюмінієві килимки слід очищати змоченою ганчіркою з милом;
  • тканинні килимки очищаються за допомогою ворсяної щіточки та серветок (від пилу). Інший варіант – намилена м'яка губка. Сушити на батареї не варто, а краще підвісити на мотузку.

Додатково

Робоча поверхня

Для повсякденної роботи використовуються односторонні килимки. Але зустрічаються і двосторонні вироби, що задовольняють різним вимогам – швидкості й точності. Ці килимки цінують геймери, оскільки одні гри вимагають швидкого переміщення курсору, а інші – точності його позиціювання. Тканинні й алюмінієві килимки часто виготовляються у двосторонньому виконанні.

Дизайн

Вибір дизайну робочої поверхні килимка залежить від індивідуальних переваг користувача. Килимки для офісу оформлені більш стримано, а геймерські моделі відрізняються різноманітністю малюнків та кольорів. Тематичний розкид варіюється від зображень краєвидів і тварин до картинок з комп'ютерних ігор.

Розмір

За розміром килимки поділяються на три категорії:

  • маленькі (21х25 см) – використовуються для повсякденної роботи;
  • середні (30х25 см) – як і попередні, розраховані на офісну роботу;
  • великі (100х50 см) – застосовуються геймерами. Такі килимки називаються ігровими поверхнями.

Чим більше килимок, тим зручніше робота з мишею і тим більше місця він займає. При виборі розміру килимка враховуйте вільну площу столу.

Форма

Килимки найчастіше бувають прямокутними, хоча зустрічаються вироби круглої та нестандартної форми. При виборі оптимального варіанту виходять з індивідуальних переваг і особливостей столу.

Оснащення

Підставка під зап'ястя – полегшує використання миші, в результаті рука менше втомлюється при тривалій роботі з маніпулятором. Стане в пригоді дизайнерам, програмістам, інженерам та іншим фахівцям, яким не потрібно швидко переміщати мишу. Геймерам така підставка не підійде. Деякі вироби забезпечуються знімною підставкою.

Захист від вологи – показує, наскільки легко килимок очищається від рідини. З пластикових, гумових або силіконових виробів волога видаляється простим витиранням, тоді як тканинні килимки вимагають сушіння.

Прошитий контур – запобігає розшаруванню килимка і тим самим подовжує термін експлуатації виробу.

Підсвічування – додає килимку ефектний вигляд і дозволяє його бачити в темряві. Деякі моделі змінюють колір у відповідь на дії користувача. Підсвічування працює в парі з елітними комп'ютерними мишами. Килимок з цією опцією підключається до ПК через USB-порт.

Малюнок – як і підсвічування, виконує декоративну функцію. Неодмінний атрибут геймерських килимків.

Килимки оснащуються календарем, годинником, тримачем для паперу та проводу миші, картою пам'яті та навіть USB-хабом. Для реалізації багатьох з цих опцій потрібне підключення килимка до комп'ютера. Додатковий функціонал збільшує ціну килимка, тому обирайте подібний виріб лише при необхідності.

Відгуки про статтю

хтось один написав, всі копіюють. Користуюсь килимком виключно з коркового дерева. Працюю інтенсивно - графіка. Мишка служила десь 12 років(обрив в кабелі). Які ніжки стираються? Мишка має знизу спеціальні накладки з низькофрикційного пластика - вони можуть відклеїтись, але не стираються. Якшо мишка має лише "ніжки", то це дуже дешевий варіант. Єдиний недолік коркового килимка - не можна перегинати.