Як вибрати крісло або стілець для роботи

Вид

Крісло – предмет меблів для комфортного сидіння на протязі тривалого часу. Оснащується підлокітниками, підголівником та підніжником, які знімають напругу з відповідних м'язів і виступають як додаткові опори тіла. Вони забезпечують зручне положення рук, голови, ніг сідока, запобігаючи остеохондрозу хребта, варикозу і просто втомі, яка знижує якість роботи.

Стілець – відрізняється від крісла меншою вартістю за рахунок відсутності підлокітників, підголівника та підніжника, мінімального набору регулювань, використання недорогих матеріалів. Крім того, стілець має вузьке і менш глибоке сидіння, що робить його більш компактним. Але в плані комфорту стілець програє кріслу і не підходить для тривалого сидіння.

Стілець/крісло рядне – призначений для відвідувачів, складається з 2-5 посадкових місць на одній конструктивній базі. Крісла рядні оснащуються столиком.

Стілець-сідло – за рахунок специфічної конструкції не перешкоджає нормальному кровотоку в стегнах, благотворно впливає на м'язи спини та мінімально навантажує хребет. Таке крісло підтримує високу концентрацію уваги. Буває зі спинкою чи без неї. Використовується фахівцями, що працюють у положенні сидячи та стоячи (косметологи, перукарі, майстри педикюру та манікюру, лікарі).

Колінний стілець – розташовує людське тіло у вертикальному положенні. Це дозволяє розвантажити поперековий відділ хребта в сидячому положенні та скоригувати поставу.

Табурет – характеризується відсутністю спинки. У деяких моделях коліщатка не передбачено. Табурет підійде адміністраторам, продавцям та касирам.

Стиль

Сучасний – ці моделі характеризуються простими та строгими геометричними формами. При виготовленні таких меблів зазвичай використовуються штучні матеріали (шкірозамінник, сітка, тканина, пластик). Подібні моделі набули найбільшого поширення. Ці крісла та стільці чудово вписуються в інтер'єр, оформлений у стилі мінімалізм та хай-тек. Оптимальний варіант для офісів.

Класичний – дані меблеві вироби відрізняються від попередніх моделей витонченішими обрисами. Крісла виготовляються з ефектних та дорогих матеріалів (шкіра, дерево). Механізм гойдання – Deep Tilt або Multi-Block. Ці моделі підходять для кабінетів, оформлених у класичному стилі.

Геймерський – подібні крісла відрізняються від офісних аналогів яскравим «агресивним» дизайном, що імітує крісла пілотів та гонщиків, ширшою хрестовиною та щільною оббивкою. Ці меблеві вироби мають міцну конструкцію, що забезпечуються механізмом гойдання Tilt, а більш просунуті – синхромеханізм або Multi-Block. У таких кріслах геймери повністю поринають у ігровий процес.

Незвичайний – такі меблі відрізняються оригінальним зовнішнім виглядом. Механізм гойдання – Tilt чи Multi-Block. Ці крісла впишуться далеко не в будь-який інтер'єр, коштують дорого і зустрічаються рідко.

Бюджетний – це недорогі меблеві вироби (найчастіше стільці).

Призначення

Для керівника – найкомфортніший і найефектніший на вигляд меблевий виріб, виконаний із дорогих матеріалів і має велику кількість регулювань. Крісло оснащується механізмом гойдання, який дозволяє похитуватися в різні боки (для відпочинку та розслаблення). Сидіння та спинка забезпечують зручну посадку.

Для персоналу – більш простий і дешевий варіант: відсутній підголівник і часто – підлокітники. Таке крісло має механізм регулювання висоти спинки, що допомагає підлаштувати його під зріст конкретного співробітника.

Для відвідувачів – може бути різного рівня комфортності: від звичайного офісного стільця до зручного м'якого крісла. Але в будь-якому випадку таке крісло не має регулювань і призначене для короткочасного сидіння.

Конференційне (офісний стілець) – зазвичай не має коліщаток та регулювань, а значить не підійде для тривалої роботи. Оптимальний вибір для конференц-залів (семінари, збори, переговори). Такі стільці коштують набагато дешевше ніж поворотні крісла і можуть укладатися в стопку, що суттєво економить місце в офісі.

Для зони очікування – як і попередній варіант, такий меблевий виріб позбавлений регулювань і не розрахований на тривале перебування в ньому людини. При виготовленні моделей для зони очікування використовуються зносостійкі тканини. При цьому ці крісла та стільці відрізняються надійною конструкцією, що дозволяє довго витримувати значні навантаження.

Дитяче поворотне – нагадує «дорослу» модель, але має компактні розміри, знижену посадку та яскравий дизайн. Існує безліч моделей, прикрашених зображеннями героїв із фільмів, мультфільмів та казок, букв, цифр, тварин, рослин. Таким чином, можна підібрати кожній дитині крісло на її смак.

Стілець дитячий – стандартний шкільний стілець із жорсткого дерев'яного сидіння. Дитячий стілець (навіть із основою у вигляді рами) часто має регулювання по висоті.

Важливо: вибираючи крісло для дитини, слід пам'ятати: чим більше діапазон регулювань, тим довше крісло служитиме дитині, виростаючи разом з нею.

Ортопедичне – характеризується специфічною конструкцією, що забезпечує сідоку анатомічно правильне та комфортне положення тіла. У результаті запобігають порушенням опорно-рухового апарату.

Активне сидіння – відрізняється рухомою конструкцією (сидіння рухається у різних напрямах), що виключає тривале перебування людини в одному положенні. Таке крісло сприяє покращенню кровотоку та підвищує м'язовий тонус. Складна конструкція таких моделей відповідним чином позначається на вартості.

Тип бази

Поворотна – завдяки спеціальному поворотному механізму може повертатися навколо осі на 360°. Має коліщатка, що полегшують переміщення крісла. Поворотною базою оснащені крісла для керівника та моделі для персоналу.

Рамна – не може повертатися довкола своєї осі. Рамною базою забезпечені моделі для відвідувачів та зони очікування, а також офісні стільці.

Основа

Хрестовина – зірка з роликами-колесиками (найчастіше п'ятипроменева), яка не тільки забезпечує стійкість крісла, але й дає можливість йому пересуватися в будь-якому напрямку та обертатися навколо своєї осі. Мінус – ризик поломки коліщаток. Цей варіант основи зустрічається найчастіше (використовується у поворотних кріслах).

Важливо: чим більше променів у хрестовині, тим стійкіше крісло.

Конференц-основа – виконується у вигляді прямокутної рамки або чотирьох окремих ніжок. Крісло з такою основою (конференц-крісло, для гостей) не має коліщатко, а отже, не може переміщатися.

Поворотний подіум – стійка без коліщаток, що забезпечує обертання крісла. Така основа використовується в деяких кріслах для відвідувачів.

Стаціонарний п'єдестал – хрестовина, але без коліщатків. Така основа іноді дозволяє обертання крісла навколо своєї осі. Стаціонарний п'єдестал можна зустріти у деяких моделях для відвідувачів.

Ніжки – на відміну від хрестовини позбавлені роликів, відповідно для переміщення таке крісло або стілець потрібно підняти. Проте ніжки виключають випадкове пересування цих меблів. Такою основою оснащуються офісні стільці, вироби для відвідувачів та зони очікування.

Полозья – в порівнянні з ніжками менше продавлюють покриття для підлоги і виглядають більш оригінально. Така основа притаманна кріслам для відвідувачів.

Складне – властиве геймерським кріслам для автосимуляторів. У цих меблевих виробах передбачаються спеціальні кріплення для педалей та керма. А складна конструкція полегшує зберігання та складання гоночного крісла.

Матеріал

Матеріал бази

Пластик – дешевий матеріал, що дозволяє виготовляти основу складної форми. Використовується у моделях різних цінових сегментів.

Метал – помітно міцніше, але дорожче за пластик. Застосовується у кріслах середньої та вищої цінової категорії.

  • Метал хромований (сталь) – стильно і респектабельно виглядає. Такими базами оснащуються багато моделей для керівників чи персоналу, а також конференційні крісла.
  • Метал полірований (алюміній) – має аналогічні декоративні властивості.

Дерево – по міцності займає проміжне положення між пластиком та металом, але виглядає більш привабливо. Дерев'яна база – ознака дизайнерських крісел. недолік – висока вартість.

Комбіновані матеріали – поєднують переваги наступних варіантів:

  • метал+пластикові накладки/метал+гумові накладки – зустрічається у геймерських кріслах;
  • метал+дерев'яні накладки – використовується у кріслах для керівників.

Наповнювач

Поролон – дешевий і «дихаючий», але недовговічний матеріал. Щільність поролону в якісних кріслах повинна бути не менше ніж 25-40 кг/м кв.

Пінополіуретан – стійкий до зносу та довговічний, але дорожчий матеріал. Пінополіуретан вигідно відрізняється від поролону тим, що він є єдиним цілим, а не складається з декількох блоків, що виключає можливість економити на його товщині або щільності.

Матеріал сидіння / спинки (обивка)

Шкіра – довговічний, екологічний, гіпоалергенний та приємний на дотик матеріал. При цьому шкіра респектабельно виглядає, що наголошує на високому статусі користувача крісла. Але шкіра коштує дорого, потребує догляду і не дуже добре пропускає повітря (це може спричинити дискомфорт влітку). Зазвичай цей матеріал використовується у кріслах для керівників.

Шкіра зустрічається у кількох видах.

  • Cow (категорія С) – найвища класна шкіра, при обробці якої зберігається її природна фактура (шрами, прожилки, особливості забарвлення і т.д.), що надає кріслу ексклюзивного вигляду. Позитивні якості: м'яка, приємна на дотик шкіра, відмінно вбирає вологу. Недоліки: дуже висока ціна, порівняно низька міцність та стійкість до зношування, складність у догляді.
  • Buffalo (категорія В) – для обробки цієї шкіри виробляється часткова корекція її зовнішнього вигляду. Позитивні якості: досить висока стійкість до зносу, гігроскопічність і повітропроникність.
  • Split (категорія А) – при обробці цієї шкіри провадиться повна корекція її зовнішнього вигляду. Позитивні якості: низька ціна, дуже висока міцність і стійкість до зносу, простий догляд. Недоліки: найнижча гігроскопічність та повітропроникність.

Шкірозамінник – за властивостями наближається, а іноді й перевершує шкіру, але коштує значно дешевше і менш примхливий у плані догляду. Відрізняється від шкіри різноманітністю фактури та широкою кольоровою гамою. Цьому матеріалу в процесі обробки можна надати різні корисні якості (стійкість до УФ-випромінювання, вогню та низьких температур, грибка). Недолік – порівняно невеликий термін служби.

Завдяки своїй універсальності, шкірозамінник може використовуватися для оббивки конференц-крісел, офісних м'яких меблів і крісел керівника.

Кожзам зустрічається у двох видах.

  • Вініліскожа (ПВХ) – може імітувати різну фактуру (натуральна шкіра, тканина, зріз дерева). Однак такий шкірозамінник з часом втрачає свої якості, не «дихає» і виділяє токсичні речовини.
  • Еко-шкіра (ПУ, поліуретан) – екологічний, «дихаючий» та довговічний матеріал. Краще пропускає повітря, ніж натуральна шкіра, але гірше вбирає вологу.

Синтетична тканина – порівняно недорогий, досить міцний, стійкий до зносу матеріал. Синтетика не накопичує статичну електрику, стійка до появи «катишків». Такий матеріал добре «дихає» і дозволяє реалізувати практично будь-які дизайнерські рішення, але виглядає непрезентабельно.

Синтетична тканина часто використовується для оббивки конференц-крісел, стільців для відвідувачів, крісел для персоналу.

До синтетичних тканин відносяться:

  • тканина серії C – найдешевший варіант, що нагадує мішковину;
  • мікрофібра (поліестер) – нагадує замшу та має всі переваги синтетичного матеріалу;
  • тканина серії TW – характеризується чудовою повітропроникністю, високим рівнем комфорту та суперсучасним виглядом;
  • тканина серії JP (поліестер) – відрізняється дуже високою стійкістю до зносу та своєрідною фактурою («ромб»);
  • тканина серії ZT/ST (поліолефін) – зносостійкий та міцний матеріал.

Сітка – синтетичний матеріал, що має найвищі параметри зносостійкості та повітропроникності, не вицвітає і не притягує пил. У порівнянні з тканиною сітка складніша в ремонті.

Пластик – дешевий та міцний матеріал. Але тривале перебування у такому кріслі чи стільці викликає дискомфорт. Тому пластиковими сидіннями та спинками оснащуються крісла для відвідувачів.

Дерево – за властивостями наближається до пластику, але виглядає привабливіше і приємніше на дотик. Щоправда, дерево обійдеться дорожче за пластик. Однак дерево таке ж тверде, як і пластик.

Комбіновані матеріали – поєднують переваги наступних варіантів:

  • шкіра+шкірозамінник / шкіра+сітка (спинки) – застосовується у деяких моделях для керівників;
  • шкірозамінник+тканина / шкірозамінник+сітка / тканина+сітка – використовуються у кріслах для персоналу.

Метал (спинки) – зустрічається у кріслах для зони очікування, виконаних у класичному стилі.

Кількість місць

Переважна більшість крісел мають одне посадкове місце. Але в деяких меблевих виробах для відвідувачів та зони очікування, а також офісних стільців передбачається 2-4 посадкові місця.

Тип спинки

HB (висока) – повністю підтримує плечі, шию та спину, що забезпечує комфорт для тривалої роботи. Даною спинкою оснащуються крісла для керівника або персоналу, ортопедичні моделі,

LB (низька) – підтримує лише поперек, а плечі та шия залишаються без підтримки. Модель із низькою спинкою – оптимальний вибір для тих користувачів, які знаходяться у кріслі не більше 2-3 годин. Крім того, подібний тип спинки притаманний меблевим виробам для зони очікування та відвідувачів, а також офісним стільцям.

Підголівник

Підголовник підтримує голову та шию в природному положенні і тим самим розвантажує шийно-грудний відділ хребта у перервах між роботою.

Окремий підголівник – самостійний елемент крісла. Таким підголовником оснащуються моделі для персоналу та ортопедичні крісла.

Подушка-підголівник – на відміну попереднього варіанта є продовженням спинки. Подібне рішення притаманно більшості офісних крісел (для керівника чи персоналу).

Без підголівника – таке крісло обійдеться дешевше за попередні моделі, але менш зручне, тому що не підтримує шию. Дана конструкція не дозволяє повноцінно розвантажити шийно-грудний відділ хребта.

Підлокітники

Підлокітники підтримують лікті та передпліччя, завдяки чому знижується навантаження на хребет та плечовий пояс при геймінгу або тривалій роботі з клавіатурою.

Тверді – продовження каркаса крісла. Крісла з твердими підлокітниками – найпопулярніші.

М'які – забезпечують користувачеві додатковий комфорт, що важливо за тривалого перебування в кріслі. М'якими підлокітниками обладнано крісла для керівника та геймерів, а також окремі моделі для зони очікування та відвідувачів.

Складаються – дозволяє у разі потреби засунути крісло під стіл. Зустрічаються в окремих кріслах для керівника чи персоналу.

Матеріал підлокітників

Пластик – практичний та надійний матеріал. Використовується у більшості крісел.

Метал – міцніше пластику і краще протистоїть зносу. Застосовується в деяких моделях для відвідувачів та зони очікування.

Дерево – виглядає естетичніше ніж попередні варіанти. Дерев'яними підлокітниками оснащуються крісла для керівників.

Каучук – міцний, зносостійкий та приємний на дотик матеріал. Застосовується у деяких моделях геймерських крісел.

Комбіновані матеріали – поєднують переваги наступних варіантів:

  • пластик+шкірозамінник/пластик+шкіра/пластик+тканина/метал+шкіра/дерево+шкірозамінник – використовується у кріслах для керівника чи персоналу;
  • пластик+полімер – застосовується у моделях для персоналу;
  • пластик+каучук – зустрічається у геймерських кріслах;
  • дерево+шкіра – застосовується у деяких кріслах для керівників;
  • метал+шкірозамінник / метал+пластик / метал+дерево / метал+тканина / дерево+тканина – використовується у кріслах різного призначення.

Максимальне навантаження

Цей параметр означає гранично допустиму вагу сідока, на яку розраховано крісло або стілець. При цьому виріб може витримати короткочасне перевищення навантаження, але постійне навантаження небажане, оскільки прискорює його зношування. У результаті крісло чи стілець можуть зненацька зламатися. Середнє значення для офісних крісел– 100-140 кг.

Механізм гойдання

Від механізму гойдання безпосередньо залежить комфортабельність крісла – найзручніші моделі мають просунуті механізми з великою кількістю різноманітних функцій.

Піастра – найпростіший механізм, режим гойдання відсутня. Дає можливість регулювати лише висоту сидіння, що дозволяє підлаштувати крісло під будь-яке зростання людини (за допомогою газліфту). Зустрічається у бюджетних кріслах.

Tilt (Топ-ган) – дає можливість вільно хитатися в кріслі, змінювати силу відхилення спинки та сидіння залежно від ваги користувача. Забезпечений одним важелем для активації газліфта та фіксації нахилу спинки та сидіння в потрібній позиції (одне положення). Характерна риса – спинка та сидіння жорстко пов'язані між собою. Цим механізмом комплектуються недорогі крісла для керівника чи персоналу.

Deep Tilt – просунута версія попереднього механізму. Також передбачає фіксацію в одному робочому положенні, але оснащений двома важелями (один – для газліфту, інший – для гойдання/фіксації крісла). Відрізняється збільшеною амплітудою гойдання, за рахунок чого офісне крісло перетворюється на крісло-гойдалку. Дає можливість регулювати зусилля гойдання, виходячи з ваги сідока.

Anyfix / Multi-Fix – поєднує функцію гойдання з можливістю фіксації крісла у будь-якому положенні. Для регулювань передбачені два важелі. Як і попередній механізм, характеризується збільшеною глибиною гойдання. Але такий варіант коштуватиме дорожче, ніж Tilt. Застосовується у моделях для керівника чи персоналу середнього цінового сегмента.

Multi-Block – робить можливим вільне гойдання в кріслі з регулюванням сили відхилення, а також дозволяє фіксувати крісло в 4-5 положеннях. Multi-Block забезпечується спеціальним механізмом «антишок» (антишок-ефект). Оснащений двома важелями. Такий механізм відрізняється підвищеною стійкістю до зношування, але коштує досить дорого. Оптимальне рішення керівників.

Перманент-контакт – дає можливість змінювати висоту спинки та глибину сидіння. Також передбачається режим гойдання. Механізм забезпечує щільний контакт спинки зі спиною користувача за будь-якого його руху (у тому числі гойдання). Використовується у бюджетних кріслах для персоналу.

Freelock – нагадує Tilt, але на відміну від нього не передбачає жорстко пов'язані сидіння та спинку. Дозволяє змінювати кут нахилу спинки за допомогою важеля та фіксувати його у заданому положенні. При цьому кількість таких позицій не обмежена.

Freestyle – забезпечує безперервне гойдання з регулюванням сили відхилення. Спинка крісла щільно прилягає до спини користувача та підтримує його хребет. Застосовується у кріслах середнього цінового сегмента.

Релакс – дозволяє хитатися та фіксувати крісло в потрібному положенні. Крім того, передбачається регулювання висоти крісла та кута нахилу спинки, а також зусилля гойдання виходячи з ваги сідока. Даним механізмом оснащені деякі геймерські крісла.

Butterfly – дає можливість змінювати кут нахилу спинки в діапазоні 3-18°. Також забезпечує фіксацію спинки за допомогою важеля під сидінням. Використовується в окремих геймерських моделях та кріслах для персоналу.

Self Balance (SFB) – поєднує функцію гойдання та антишок-ефект із автоматичним налаштуванням під вагу сідока. Для управління газліфтом та механізмом гойдання передбачається один важіль. Синхронне відхилення спинки та сидіння при коливанні в пропорції 2:1 або 4:1. Забезпечує фіксацію крісла у 4 положеннях. Механізм Self Balance можна зустріти у кріслах для персоналу.

React – забезпечує гойдання та регулювання висоти крісла, а також фіксацію сидіння та спинки в 7 положеннях. Автоматично підлаштовується під вагу користувача, оснащений антишок-ефектом та одним важелем. Крісла із таким механізмом мають високу вартість.

Синхронний – передбачає при коливанні синхронне відхилення спинки та сидіння у співвідношенні 2:1. Дає можливість регулювати жорсткість гойдання та фіксувати крісло у 5 положеннях. Також забезпечує антишок-ефект. Цей механізм створює максимально комфортні умови для спини, але коштує дуже дорого. Зустрічається в ортопедичних кріслах та висококласних офісних моделях.

Сінхролайт – відрізняється від попереднього іншим співвідношенням синхронного відхилення спинки та сидіння (2.5:1) та можливістю фіксації спинки в одному – вертикальному – положенні. Якщо в синхронному механізмі є два важелі (для газліфта та механізму), то в синхролайте для цих цілей передбачено один важіль. Даним механізмом комплектуються висококласні меблеві вироби.

Асинхронний – передбачає регулювання кута нахилу спинки та сидіння окремо один від одного. Дозволяє точно підлаштувати крісло під індивідуальні уподобання сідока, а ось саме налаштування не дуже зручне.

Також зустрічаються крісла, в яких комфортне перебування сідока забезпечується без використання механізмів гойдання:

  • регулювання підлокітників – у деяких кріслах може регулюватися положення підлокітників по вертикалі (висоті) або горизонтальному вильоту – це знімає навантаження з м'язів плечей, шиї та спини;
  • потовщення спинки та сидіння – забезпечує зручну посадку та оптимальний розподіл навантаження на крісло;
  • потовщений вигин на передньому краї сидіння – запобігає здавлюванню ніг у районі колін.

Важливо: регулювати підлокітник слід таким чином, щоб кут вигину в ліктьовій ділянці становив приблизно 90°.

    Колір

    Колір крісел повинен не тільки добре вписуватися в інтер'єр офісу, а й бути практичним. Тому найчастіше вибирають чорні, коричневі, темно-сині, темно-зелені, сірі кольори. Приглушені тони добре маскують забруднення та дрібні дефекти. Оббивка яскравих кольорів, наприклад білого, вимагає регулярного чищення, інакше вигляд такого крісла втратить свою презентабельність.

    Дитяче крісло

    Вибирайте крісло разом із дитиною – це дозволить зробити примірку «наживо» і зупинитися на варіанті, який йому сподобається.

    Стілець або крісло має бути стійким, щоб дитина не змогла його перекинути. Важливими критеріями є відсутність гострих кутів та легка вага. Щоб відрізнити стілець для дошкільника від шкільних меблів, можна орієнтуватися на висоту сидіння – до 34 см та 36 см відповідно.

    Висота сидіння

    Цей параметр залежить від зросту дитини. Наприклад, при зростанні 150-159 см, висота сидіння над підлогою повинна становити не менше 44 см, при зростанні 160-169 см, висота сидіння – 46-46.5 см, при зростанні 170 см і вище, висота – 48 см.

    Важливо: ноги дитини при сидінні на стільці повинні стояти на підлозі, а не висіти у повітрі. Якщо його зростання недостатнє, необхідно використовувати регульовані підставки під ноги.

    Регулювання

    Правильно підібраний комп'ютерний стілець повинен відповідати віку, зросту і вазі дитини. Для підстроювання крісла під індивідуальні особливості дитини є регулювання.

    Висота сидіння – найважливіше регулювання, що дозволяє переміщати сидіння по висоті і таким чином підлаштовувати його під зріст дитини.

    Також зверніть увагу на регулювання спинки по висоті та глибині (а також кута її нахилу) – це забезпечить комфорт дитині та запобіжить ризику захворювань хребта.

    Оптимальною висотою спинки є та, що закінчується на рівні лопаток дитини. Це не дозволить йому прийняти шкідливу для здоров'я позу.

    Геймерське крісло

    Геймерські крісла розраховані на тривале знаходження користувача, у тому числі за рахунок широкого діапазону регулювань положення спинки та висоти сидіння, кута нахилу та висоти підлокітників. Ідеальні для гоночних симуляторів (автосимуляторів), авіасимуляторів та інших ігор, де ігровий процес пов'язаний із керуванням різною технікою.

    Вид

    Просте – на вигляд нагадує офісне крісло, характеризується відносно низькою вартістю. Недолік – скромний функціонал (є лише газліфт).

    Підвищеної комфортності – відрізняється від простого крісла наявністю аеросітки на спинці та розширеним набором функцій (газліфт, регулювання висоти та нахилу спинки). Мінус – більш висока ціна.

    Повністю укомплектоване – забезпечує максимальний рівень комфорту за рахунок багатого оснащення. У подібній моделі передбачен газліфт, підголовники, підлокітники, регулювання, що дозволяють підлаштувати крісло під індивідуальні особливості геймера. Також комплектується вбудованими колонками, відео- та аудіороз'ємами. Недоліки: дуже висока вартість, відсутність коліщатків.

    Геймерське крісло має витримувати значні механічні навантаження, а його оббивка повинна бути зносостійкою. Варто звернути увагу на стійкість моделі, що сподобалася: хороше крісло не перевернеться навіть під час напружених гонок і баталій, коли гравець сильніше розгойдується. Важливу роль грає форма спинки та сидіння: чим вона рельєфніша, тим комфортніший виріб.

    Регулювання висоти сидіння

    Газліфт (газова пружина) – висота регулюється за допомогою важеля, при цьому забезпечується плавне піднесення сидіння. Цей спосіб регулювання характерний для крісел.

    Ступінчаста – зустрічається в окремих моделях дитячих стільців.

    Гвинтова – вирізняється високою надійністю. Це рідкісний тип регулювання висоти сидіння. Гвинтовий механізм оснащений стільцями для касира, медичного персоналу, співробітників лабораторії.

    Регулювання підлокітників

    Ця опція передбачається в геймерських кріслах та забезпечує додатковий комфорт під час гри. Представлений такими варіантами:

    • 1D – регулювання по висоті (вниз-вгору) дозволяє засунути крісло під стіл;
    • 2D – регулювання по висоті та куту нахилу (ліворуч-праворуч по своїй осі);
    • 3D – регулювання по висоті, куту нахилу та вильоту (назад-вперед), це рішення вибирають гравці, які використовують джойстик;
    • 4D – регулювання по висоті, куту нахилу та вильоту (назад-вперед і вліво-вправо), дає можливість максимально точно відрегулювати підлокітники під індивідуальні уподобання геймера.

    Додаткове регулювання

    Нахил сидіння – дає можливість регулювати кут нахилу сидіння, причому спинка залишається у вихідному положенні. Оптимальні значення: 5° (для роботи), 15° (для відпочинку).

    Висота сидіння – передбачає зміну висоти сидіння по відношенню до підлоги.

    Важливо: орієнтир для правильного регулювання висоти сидіння – стопи користувача повинні повністю стояти на підлозі, а зігнуті ноги становлять кут 90°.

    Нахил спинки – дозволяє рухати спинку назад-вперед. В результаті користувач може підлаштувати крісло під власні переваги. Це важлива опція, оскільки спинка крісла виступає як опора для спини людини і бере на себе основну частину навантаження. Оптимальне значення – 15°, максимальне – 24 °.

    Важливо: кут нахилу між спинкою та сидінням у кріслах для персоналу повинен становити 90°: це оптимальний баланс між розслабленням та робочим станом співробітника. У більш комфортабельних моделях, призначених для керівника, цей параметр буде вищим, але в межах розумного, оскільки працювати в положенні «напівлежачи» навряд чи можливо.

    Висота спинки – дозволяє зрушувати спинку вниз-вгору. Це забезпечує користувачеві можливість «підігнати» крісло під свою статуру та зростання.

    Глибина сидіння – дозволяє рухати сидіння назад-вперед щодо спинки.

    Жорсткість гойдання – дає можливість регулювати рівень опору синхронного механізму гойдання. В результаті власник крісла може «підігнати» виріб під власну вагу.

    Антишок-ефект – сидіння і спинка залишаються в тому ж положенні навіть після зняття блокування, що запобігає удару спинки або її несподіване перекидання.

    Вибираючи той чи інший варіант регулювань крісла, варто виходити із тривалості робочого дня:

    • до 2 годин – регулювання висоти сидіння;
    • до 4 годин – регулювання висоти сидіння, регулювання висоти та кута нахилу спинки, глибини сидіння (Freelock, FreeStyle, Перманент-контакт);
    • понад 4 години – функція вільного гойдання, регулювання зусилля відхилення спинки та сидіння, антишок-ефект, функція синхронного відхилення спинки та сидіння, механізм із постійним контактом (Multi-Block, Синхронний механізм).

    Важливо: слід пам'ятати, що велика кількість регулювань та функцій збільшує вартість крісла. Крім того, через ускладнення конструкції знижуватиметься міцність і надійність моделі.

    Оснащення

    Конференційний столик – міні-столик, який у конструктивному плані є продовженням підлокітників. Дозволяє розташувати зошит чи блокнот і з комфортом робити нотатки. Таким столиком оснащуються конференційні крісла. Цей аксесуар стане в нагоді під час проведення форумів, тренінгів та інших подібних заходів.

    Підставка для ніг – висувна підставка, яка слугує для розміщення ніг у горизонтальному положенні. Найчастіше такою підставкою оснащуються геймерські крісла та окремі моделі для керівників.

    Підніжник – грає таку ж роль, як і звичайна підставка для ніг. Передбачається у дитячих кріслах та моделях для персоналу.

    Масажна вставка – виконує масаж тіла, що дозволяє зняти втому і робить перебування у кріслі комфортнішим. Зустрічається в окремих кріслах для керівників чи персоналу.

    З колінним упором – даним елементом постачаються колінні стільці.

    Підсвічування – несе декоративну функцію. Характерна для висококласних геймерських крісел.

    Вбудовані колонки – посилюють ефект занурення у віртуальну реальність. Такими колонками оснащені деякі геймерські крісла.

    Вішалка для одягу – дозволяє розмістити верхній одяг. Зустрічається в окремих кріслах для персоналу.

    Кишеня – призначений для Power Bank'а, від якого працює підсвічування. Кишенею постачаються деякі геймерські крісла.

    Ролики

    Пластикові – дешеві, але дряпають паркет та ламінат. Підходять для звичайних покриття для підлоги.

    Гумові – позбавлені цього мінусу, але обійдуться дорожче. Модель із прогумованими роликами – найкращий вибір для ламінату та паркету.

    З блокуванням – перешкоджає випадковому пересуванню крісла. Зазвичай така опція зустрічається у дитячих моделях та окремих геймерських кріслах.

    Важливо: вибираючи крісло, є сенс переконатися в тому, що ролики добре катаються не тільки по гладкій, але і по ворсистій поверхні підлоги.

    Розміри

    Ширина сидіння – цей параметр враховують, якщо крісло підбирається під нестандартну статуру. У різних моделях складає 40-60 см. Оптимальне значення– 43-52 см.

    Глибина сидіння – дана характеристика також враховується, якщо крісло купується для людини з дрібною або великою статурою. У різних моделях складає 40-60 см.

    Важливо: глибина сидіння повинна бути не менше 2/3-2/4 довжини стегна. Якщо цей параметр буде більшим, то можуть виникнути проблеми з кровообігом, а якщо менше, то можливе відчуття дискомфорту і навіть зісковзування з крісла.

    Мінімальна висота сидіння – оптимальне значення цього параметра визначається статурою людини та її особистими уподобаннями. У різних моделях складає 40-54 см.

    Ширина спинки – за загальним правилом не повинна бути менше ширини плечей сідока. Вибір крісла за цією характеристикою залежить від індивідуальних уподобань людини (рекомендується випробувати кілька моделей «наживо»). У різних моделях ширина спинки становить 30-49 див.

    Висота спинки – має особливе значення, якщо користувач проводитиме у кріслі багато часу. Цей показник є суб'єктивним– потрібна висота спинки підбирається дослідним шляхом. Орієнтовні параметри: до 32 см (низька), 42-77 см (висока).

    Важливо: висота спинки регулюється з таким розрахунком, щоб спинка була зручною опорою для спини, а її опукла частина в області попереку– добре підтримувала хребет.

    Мінімальна висота підлокітників – також впливає на комфорт при тривалому знаходженні людини у кріслі. Цей показник визначається індивідуальними перевагами та особливостями статури користувача. Орієнтовні параметри: 18-21 см (низькі), 25-42 см (високі).

    Загальна ширина та глибина – ці параметри перевищують ширину та глибину сидіння. Особливо актуальні при дефіциті вільного місця у приміщенні.

    Мінімальна та максимальна висота – дані характеристики показують висоту крісла в опущеному та піднятому положенні крісла.

    Вага

    Цей показник впливає на зручність транспортування меблевого виробу та залежить від його виду та призначення:

    • крісла для керівника / персоналу / геймерські моделі – 10-25 кг та більше;
    • ортопедичні крісла – 15-35 кг;
    • дитячі стільці – 4-18 кг;
    • офісні стільці / стільці для відвідувачів / для зони очікування – 5-8 кг;
    • стільці-сідла – 10 кг;
    • табурети – 7-10 кг;
    • стільці рядні – 18-42 кг.

    Якість

    Офісне крісло має бути зручним, безпечним та функціональним. Вибираючи крісло, необхідно посидіти на ньому та переконатися у його функціональності. Щоб оцінити якість крісла, ретельно огляньте та обмацайте його, перевірте надійність роботи всіх механізмів та регулювань. При вивченні сертифікату якості зверніть увагу на екологічність використаних матеріалів.

    Доданки якісного офісного крісла:

    • екологічний та гігієнічний оббивний матеріал;
    • п'ятипроменева хрестовина з роликами, що легко обертаються;
    • зручні механізми регулювання, що дають можливість легко змінити висоту сидіння або нахил спинки;
    • амортизатор на механізмі регулювання висоти, щоб зменшити навантаження при різкому збільшенні або зменшенні висоти сидіння;
    • шар поролону з потовщенням з боків сидіння – це необхідно для хорошої фіксації тіла у кріслі;
    • плавне регулювання висоти підлокітників та спинки, глибини сидіння;
    • валик, що знаходиться під поперековим відділом хребта, щоб спинка анатомічно відповідала спині людини;

    Поради

    • Людям із високим зростом та великою комплекцією підійде крісло, що має високу спинку та широке сидіння. Для худих людей низького зросту оптимальним вибором буде крісло з низькою спинкою та вузьким сидінням.
    • Офісні крісла вимагають постійного догляду та дбайливого відношення при використанні (не можна переносити меблі за спинку або підлокітники).
    • Крісла зі шкіри або шкірозамінника не можна розміщувати поряд з опалювальними приладами та іншими джерелами тепла (мінімальна відстань – не менше 40-50 см). Ці матеріали погано переносять і вплив УФ-променів.
    • Заборонено ставати на крісло, оскільки воно може вийти з ладу. Не можна користуватися зламаними меблями, оскільки це може призвести до травми.
    • Пам'ятайте, що гострі предмети, клей, фарби, канцелярське приладдя, миючі засоби (за винятком спеціальних складів) здатні зіпсувати оббивку крісла.
    • Щоб продовжити термін служби крісла, не качайте та не обертайте його постійно: навіть найнадійніші механізми при надмірному навантаженні швидко вийдуть з ладу.
    • Регулярна перевірка кріплення гвинтів та своєчасне їх підкручування зменшить ризик поломки крісла.
    • Щоб ролики краще рухалися, необхідно періодично очищати їх від пилу та змащувати.
    • Синтетичну тканину можна чистити милом або порошком. Її не потрібно обробляти спеціальними засобами для підтримки еластичності.
    • Шкіру і шкірозамінник допускається чистити лише спеціальними засобами, в іншому випадку ці матеріали можуть втратити свій колір або на них можлива поява плям. Перед тим як застосовувати засіб, бажано випробувати його на невеликій ділянці оббивки крісла. Шкіра і шкірозамінник потребують регулярної обробки складами, що підтримують їх еластичність.
    Відгуки про статтю

    Полезная статья! Помогла определится и выбрать отличное кресло!

    Приятно, что наша статья вам помогла.

    ничего сложного не вижу

    Интересная статья, много инфы полезной

    Спасибо за ваш отзыв.

    Спасибо за статью! Очень ценная информация. Я тоже долго думала, какое кресло выбрать, остановилась вот на поворотном кресле с крестовиной. сегодня первый день поработала, понравилось) по крайней мере, это лучше обычный "четвероногий" стул :)

    Очень большой объём информации и вся важная и так выбрать было тяжело, а теперь ещё тяжелее. только с чем-то определился, как опять сомнения появляются.

    Выбор качественной мебели всегда был непрост :)