Як вибрати кухонну мийку

Матеріали

Гранітний композит – має крапчасту текстуру, яка маскує дрібні вади поверхні та розлучення. Позитивні якості: висока міцність, стійкість до впливу кислот і миючої хімії, простота у догляді, гарне шумопоглинання. Таке миття не вбирає запахи і не накопичує бактерії. Мінуси: дуже висока ціна, велика вага (до 50 кг). При цьому не всі миття витримують високі температури.

Кухонні мийки із гранітного композиту бувають чорними, блакитними, бордовими, червоними. Такі моделі вибирають для кухонь, оформлених у стилі ганьби-тік або мінімалізм.

Кварцовий композит – відрізняється характерним скляним блиском. Кварцові кухонні мийки дешевші за гранітні, причому багато сантехнічних виробів не менш надійні. Щоправда, деякі моделі вимагають дбайливого поводження, оскільки падіння важкого предмета може призвести до виникнення тріщин або сколів.

Штучний камінь (композит) – складається з гранітної/кварцової крихти та акрилової смоли. За властивостями наближається до інших композитних мийок. Конкретні показники залежить від складу матеріалу.

Важливо : найчастіше виробники не називають компоненти цього матеріалу. У цих випадках назва «штучний камінь» вказується в маркетингових цілях, щоб приховати інформацію про мінеральні наповнювачі, насамперед, їх низький відсотковий вміст у суміші (менше 70-80%).

Кераміка (композит) – виготовляється із санфарфору або санфаянсу. Порцеляна міцніша, легша, довговічніша і менш схильна до забруднень, зате фаянс – дешевше. Кухонні мийки з керамічного композиту стійкі до високих температур та хімічних речовин, ефектні на вигляд, прості у догляді. Недоліки: крихкість (боїться сильних ударів), мала еластичність, велика вага.

Важливо : композитні матеріали складаються з мінерального наповнювача та акрилової/полімерної смоли, яка відіграє роль сполучного матеріалу. Як мінеральний наповнювач зазвичай використовується кварцовий пісок або гранітна крихта.

Експлуатаційні характеристики композитних мийок, зокрема міцність, залежать від співвідношення цих компонентів. Якісний композитний матеріал містить 80% мінерального наповнювача та 20% сполучних полімерів. У деяких кухонних мийках частка мінерального наповнювача сягає 90-95%.

Чим вище відсотковий вміст мінерального наповнювача, тим краще сантехніка протистоїть високій температурі та подряпинам. У той же час зростає вартість кухонного миття. Збільшення частки сполучних полімерів підвищує удароміцність, але знижує стійкість до подряпин і дії окропу або гарячого посуду.

Сталь нержавіюча – довговічна, гігієнічна, недорога, стійка до корозії, механічних впливів та високих температур. Недоліки: схильність до подряпин, шум, що виникає при контакті струменя води з поверхнею чаші. Крім того, вимагає додаткового догляду, щоб миття виглядало гладким і чистим.

Важливо : хороша кухонна мийка з нержавіючої сталі містить нікель і хром. Щоб перевірити їх наявність у сплаві, слід додати до виробу магніт – якщо він не притягується, то мийка якісна.

Скло – використовується при виготовленні верхньої частини миття, а сама чаша виконується з нержавіючої сталі. Виглядає більш естетично в порівнянні зі звичайною сталевою мийкою, але не має ніяких практичних переваг. Мінус – висока вартість.

Полістирол – полімер, стійкий до зношування та низької температури (до -40°C). Такі миття робляться настінними.

Композитні матеріали

Композитні матеріали складаються з мінерального наповнювача та акрилової/полімерної смоли, яка відіграє роль сполучного матеріалу. Як мінеральний наповнювач зазвичай використовується кварцовий пісок, мармурова або гранітна крихта.

Експлуатаційні характеристики композитних мийок, зокрема міцність, залежить від співвідношення цих компонентів. Якісний композитний матеріал містить 80% мінерального наповнювача та 20% сполучних полімерів. У деяких кухонних мийках частка мінерального наповнювача сягає 90-95%.

Чим вище відсотковий вміст мінерального наповнювача, тим краще виріб протистоїть високій температурі та подряпинам. У той же час зростає вартість кухонного миття. Збільшення частки сполучних полімерів підвищує удароміцність, але знижує стійкість до подряпин і дії окропу або гарячого посуду.

Гранітний композит – має крапчасту текстуру, яка маскує дрібні вади поверхні та розлучення. Буває чорним, блакитним, бордовим, червоним.

Переваги:

  • дуже висока міцність та тривалий термін служби (витримує падіння сковорідок, каструль та інших важких предметів);
  • стійкість до впливу кислот та миючої хімії;
  • низьке водопоглинання – гранітний композит не вбирає запахи та запобігає розмноженню шкідливих мікроорганізмів;
  • простота у догляді, при цьому миття зберігає свій зовнішній вигляд протягом десятиліть.

Недоліки:

  • дуже висока вартість;
  • велика вага;
  • не всі кухонні мийки витримують високі температури;
  • за наявності серйозних ушкоджень, зокрема сколів, не підлягає ремонту.

Кухонні мийки з гранітного композиту вибирають для кухонь, оформлених у стилі ганьби-тік або мінімалізм.

Мармуровий композит – відрізняється різноманітністю текстур, кольорів і відтінків (кремовий, білий, зелений, рожевий, сірий).

Переваги:

  • щодо низька ціна;
  • привабливий зовнішній вигляд.

Недоліки:

  • низька міцність і стійкість до зношування (на місці удару можливе утворення тріщини або сколу);
  • схильність до подряпин;
  • високе водопоглинання та відсутність кислотостійкості. Згодом мармур втрачає свій зовнішній вигляд, але в його поверхні накопичуються бактерії.

Кухонні мийки з мармуру вибирають для кухонь, оформлених в етнічному та класичному стилі.

Важливо : не допускайте падіння на мармурове миття важких предметів і негайно витирайте плями, що виникли. При цьому чутливість матеріалу до кислот не дозволяє використовувати будь-який засіб для чищення. – потрібно грамотно підбирати миючу хімію.

Гранітно-мармуровий композит – поєднує у собі властивості попередніх матеріалів.

Кварцовий композит – відрізняється характерним скляним блиском. Це ще один проміжний варіант між гранітним та мармуровим композитом. Кварцові кухонні мийки міцніші за мармурові і дешевші за гранітні, а багато виробів не менш надійні, ніж гранітні аналоги. Щоправда, деякі моделі вимагають дбайливого поводження, оскільки падіння важкого предмета може призвести до виникнення тріщин або сколів.

Штучний камінь (композит) – складається з гранітної/мармурової/кварцової крихти та акрилової смоли. Найчастіше виробники називають компоненти даного матеріалу. У цих випадках назва «штучний камінь» вказується в маркетингових цілях, щоб приховати інформацію про мінеральні наповнювачі, насамперед, їх низький відсотковий вміст у суміші (менше 70-80%).

Акриловий камінь – відрізняється від гранітного композиту низькою ціною, простотою обробки, різноманітністю кольорів та форм, можливістю легкого усунення дрібних дефектів. Недоліки: відносно низька міцність, схильність до подряпин, чутливість до високих температур. Тому дані миття вимагають більш дбайливого поводження, ніж вироби з гранітного або мармурового композиту.

Композит зі скловолокна / композит із вуглецевого волокна – інноваційні матеріали, які відрізняються чудовими експлуатаційними властивостями, у тому числі високою міцністю та малою вагою. Подібні мийки трапляються рідко.

Керамічний композит (кераміка) – виготовляється із санфарфору або санфаянсу. Порцеляна міцніша, легша, довговічніша і менш схильна до забруднень, зате фаянс – дешевше. Кухонні мийки з керамічного композиту стійкі до високих температур та хімічних речовин, ефектні на вигляд, прості у догляді. Недоліки: низька стійкість до механічних впливів, мала еластичність, велика вага.

Багато відомих брендів дають композитним матеріалам фірмові назви. Ці матеріали мають специфічні властивості за рахунок унікальних добавок та технології виготовлення.

Alveus

  • Algranit (гранітний композит) – міцний матеріал, який витримує високі температури і не схильний до подряпин.
  • Granital (гранітний композит) – відрізняється мінімальним водопоглинанням та різноманітністю кольорів при гарній міцності.
  • Granital Plus (гранітний композит) – за властивостями ідентичний попередньому матеріалу, але виглядає привабливіше за рахунок блискучих металевих частинок.

Blanco

  • PuraPlus (композит із кераміки) – має глянсову поверхню, стійкий до зношування, не боїться високих температур.
  • Silgranit (гранітний композит) – має гарну текстуру, що нагадує відшліфований камінь, легко чиститься.

Franke

  • Fraceram (композит із кераміки) – відрізняється підвищеною стійкістю до хімікатів, насамперед, кислот та лугів. Інша особливість – наявність шару, що відштовхує забруднення.
  • Fragranite / Фраграніт (кварцовий композит) – довго зберігає свій колір та перешкоджає розмноженню мікроорганізмів.
  • Tectonite / Тектонайт (композит зі скловолокна) – за властивостями та зовнішнім виглядом наближається до гранітного композиту, але обійдеться набагато дешевше.

Omoikiri

  • Artgranit (композит з граніту та кварцу) – високоміцний матеріал із підвищеною стійкістю до високих температур.
  • Tetogranit (гранітний композит) – не боїться впливу хімікатів, має антибактеріальні властивості.

Schock

  • Carbon (композит із вуглеводневого волокна) – міцний і легкий, але подібні мийки бувають лише чорними та сірими.
  • Cristadur (композит зі скловолокна) – має шовковисту матову поверхню, що відштовхує вологу. За твердженням виробника є дуже міцним матеріалом.

Cristalite (кварцовий композит) – високоміцний матеріал, що має антибактеріальні властивості.

Форма миття

Вибір форми миття залежить від розмірів стільниці або тумби та способу встановлення. У ряді випадків форма миття визначає форму основної чаші.

Прямокутна – гармонійно вписується у кухонний гарнітур будь-якого розміру. До переваг прямокутних мийок відноситься різноманітність кольорів і розмірів. Ці моделі допускають врізну та накладну установку.

Квадратна – має перевагу прямокутної моделі, але більш компактна та естетична.

Овальна – виглядає більш витончено. На відміну від прямокутних і квадратних мийок, дані моделі завжди врізаються в стільницю, що ускладнює монтаж.

Кругла – має властивості овальної моделі, але компактніше.

Крапля – схожа на круглу мийку.

Мушля – на вигляд і властивостям нагадує круглу модель.

Трапецієподібна – оригінальний та функціональний варіант. Дані мийки оснащуються одним або двома крилами. Мінуси: висока ціна, великі розміри.

Прямий кут – економить простір, отже добре підходить для малогабаритної кухні.

Нестандартна – в основному використовується як елемент дизайну для створення ексклюзивного інтер'єру. Моделі нестандартної форми мають ті ж мінуси, що і трапецієподібні. Ці мийки вибирають для просторої кухні.

Встановлення

Врізна – розташовується у спеціально зробленому отворі у стільниці. Переваги: можливість монтажу мийки в будь-якому місці стільниці, простота у догляді, гігієнічність (у цілісній стільниці немає проміжків, куди могла б потрапити вода). Нестача – складний монтаж, що потребує спеціальних навичок.

Врізна на стільницю – встановлюється поверх стільниці, так що борт виробу розташований вище її поверхні. Найпростіший тип установки серед врізних моделей. Мінус – виступаючий борт іноді створює незручності при використанні миття.

Врізна врівень зі стільницею – знаходиться на одному рівні зі стільницею. У результаті сантехнічний виріб створює єдину поверхню зі стільницею, а значить ідеально вписується в кухонний інтер'єр. Перевагою є і висока гігієнічність, тому що вода не потрапляє у зазор між мийкою та стільницею. Нестача – складний монтаж.

Врізна під стільницю – знаходиться під стільницею, так що борти виявляються краю монтажного отвору. Має ті ж достоїнства, що й звичайна врізна модель, але при цьому оригінально виглядає. До переваг відноситься і зручність у догляді завдяки відсутності зазору між мийкою та стільницею. Мінус – найскладніша і найдорожча установка серед врізних моделей.

При установці подрібнювача харчових відходів (диспоузера) в мийку під стільницею слід обов'язково проконсультуватися з майстром. Від постійних вібрацій може поступово відбутися розгерметизація стиків мийки та стільниці, розбовтування кріплень. До того ж подрібнювач – це додаткова вага для миття. Щоб уникнути цього, встановлюють додаткові упори для диспоузера.

Накладна – монтується на спеціальну тумбу. Позитивні якості: низька вартість, простота в монтажі, що дозволяє встановити мийку самостійно. Мінуси: невелика товщина, можливість потрапляння води в зазори між шафами (там важко видаляти бруд, жир і обробляти антисептичними засобами). Тому потрібні кухонні плінтуси. Гарний вибір для кухонного гарнітуру з окремих шаф.

Підвісна – встановлюється на стіну. Основна перевага – економія простору. Ці мийки зустрічаються дуже рідко.

Кутова – на відміну від попередніх моделей, розрахована на монтаж в кутку кухні. Чаші можуть бути розташовані під кутом або прямою лінією. Перевага – дає можливість раціонально використовувати кухонне місце, що особливо важливо для невеликих приміщень.

Колір

Колір кухонного миття підбирають з урахуванням стилю інтер'єру кухні та особистих уподобань власника. Наприклад, для сучасних стилів (хай-тек, мінімалізм) підходять чорні або сріблясті мийки, а для провансу/кантрі – мідного чи бронзового кольору. З класичними інтер'єрами гармонує сантехніка білого, коричневого та бежевого кольору, а також слонової кістки.

При виборі оптимального кольору можна орієнтуватися на відтінок стільниці. Безпрограшний варіант – купівля мийки під колір фасадів шаф. Багато користувачів виходять із кольору кухонної техніки, наприклад, холодильника. Зауважимо, що тон виробу повинен збігатися з кольором крана.

Найбільш поширені сріблясті, білі та бежеві мийки, які добре поєднуються з кухонною технікою. Яскравіші, наприклад, червоний або золотистий зустрічаються набагато рідше. Практичне рішення – миття темних тонів (чорний, темно-коричневий, коричневий). Ці моделі чудово приховують потертості, подряпини та бруд.

Поверхня

Матова (шліфована) – невибаглива у догляді, добре маскує забруднення та пошкодження, але виглядає досить скромно.

Глянцева (полірована) – виглядає більш естетично, але чутлива до подряпин, швидко збирає бруд і відбитки пальців, потребує ретельного догляду.

Текстурована – відрізняється рельєфними візерунками, що чудово приховують подряпини та бруд. Однак канавки миття збирають бруд та мікроорганізми – звідси необхідність регулярного очищення. Інший недолік – висока ціна.

Робоча поверхня / Кількість чаш

1 основна – найпоширеніший вид миття. Позитивні якості: не займає багато місця, вписується в будь-який інтер'єр кухні. Нестача – не можна одночасно виконувати кілька дій, наприклад, мити посуд та різні продукти.

1 основна+1 додаткова – Найбільш функціональна модель. Основна чаша використовується для миття посуду та продуктів, додаткова – для розморожування продуктів, ополіскування вимитого посуду, сушіння фруктів, овочів, зелені. Подібне миття за своїми характеристиками наближається до моделі з 2 основними чашами, але обійдеться дешевше та краще підходить для малогабаритної кухні.

2 основні – чаші розташовуються під кутом чи лінію. Перевага – дає можливість проводити кілька операцій одночасно, наприклад, миття посуду, овочів, розморожування продуктів. Недоліки: висока ціна, великі розміри.

2 основні+1 додаткова – відрізняється чудовою функціональністю, але дорога та громіздка. Ці сантехнічні вироби зустрічаються рідко.

Відсік для розморожування – невелика ємність чи поглиблення для розморожування продуктів, і навіть зберігання мокрих овочів, фруктів, зелені. На відміну від додаткової чаші, такий відсік забезпечений зливним отвором.

Робоча поверхня / Крило

З крилом – крило є продовження робочої поверхні миття і розташовується від чаші справа або зліва. Завдяки жолобу або сливу вода стікає в мийку, що забезпечує додатковий комфорт при її використанні. Застосовується для сушіння посуду, розміщення овочів, фруктів, розморожування продуктів.

Без крила – оптимальний вибір для малогабаритної кухні.

Робоча поверхня / Розташування крила

Ліворуч або праворуч (реверсивне миття) – дає можливість встановити кухонне миття з будь-якого боку. Такі моделі рекомендується вибирати, якщо ви не визначилися з розташуванням миття.

зліва – гарний вибір для шульг.

Праворуч – відмінно підходить для правшів.

З двох боків – забезпечує миття максимальну функціональність. Два крила дозволяють одночасно виконувати різні завдання, що зручно.

Зверху – зустрічається у деяких врізних мийках.

Між чашами – таке виконання характерне для кутових мийок із 2 основними чашами.

Ширина миття

Цей параметр впливає на аналогічну характеристику основної чаші мийки та враховується при монтажі сантехніки на стільницю. У більшості моделей ширина складає 50-110 см.

Орієнтовна ширина кухонних мийок:

  • для невеликих кухонь – до 50 см;
  • стандартна ширина – 50-90 см;
  • для великогабаритних кухонь – 90-110 см;
  • для кухонь у ресторанах та кафе – понад 110 см.

Глибина миття

Як і попередній показник, глибина миття визначає можливість встановлення сантехнічного виробу на стільницю. Від глибини миття залежить аналогічний параметр основної чаші. У більшості моделей глибина становить 40-60 см. Для невеликої кухні вибирають компактні модифікації завглибшки до 40 см, для великогабаритного приміщення підходять мийки з параметром понад 60 см.

Важливо: розміри миття визначаються, перш за все, шириною тумби: ширина миття не може бути меншою за відповідний параметр шафи. На вибір впливає частота миття посуду та приготування їжі, наявність/відсутність посудомийної машини (у першому випадку можна взяти компактне миття).

Основна чаша / Форма

Прямокутна – містка та практична сантехніка, в якій зручно мити посуд. Недоліки: громіздкість, складне очищення кутів. Не бажано монтувати виріб поперек – це ускладнить його використання.

Квадратна – має ті ж властивості, що і прямокутна, але більш компактна.

Кругла – добре виглядає в кутових конструкціях кухонного миття і позбавлена кутів, що полегшує догляд.

Овальна – має ті ж властивості, що і кругла, але більш громіздка.

Мушля – нагадує круглу модель.

Нестандартна – застосовується як елемент дизайну для створення оригінального інтер'єру. Такі мийки підходять для великої кухні.

Основна чаша / Ширина

Ця характеристика впливає на місткість чаші. – обсяг посуду або продуктів , які можна в ньому мити. У різних моделях складає 20-70 см та більше.

Основна чаша / Глибина

Цей параметр також визначає місткість чаші миття. Вагається в межах 23-70 см і більше.

Основна чаша / Висота

Від цього показника – поряд з шириною та глибиною – залежить місткість чаші миття. Висота основної чаші становить 8-26 див.

Низька (8-10 см) – має малу місткість, а при миття можливе сильне розбризкування води та жиру. Таку висоту мають додаткові чаші.

Середня (16-20 см) – універсальне рішення, відмінно підходить для сімей, де мийкою користується кілька людей різного зросту.

Глибока (22-26 см) – дозволяє мити велику кількість посуду, громіздкі каструлі, об'ємні продукти, наприклад, кавун. Підійде і тим користувачам, які постійно готують їжу в духовці на деках. У той же час глибока чаша займає багато місця під миттям. Ще один мінус – незручно мити посуд, оскільки необхідно постійно нахилятися.

Додаткова чаша / Форма

Додаткові чаші бувають прямокутними, квадратними, овальними. Деякі мийки оснащуються чашами нестандартної форми.

Товщина сталі

Цей параметр прямо впливає на міцність та довговічність сантехніки. Щоправда, зі збільшенням товщини зростає ціна та вага кухонного миття. У різних моделях цей показник коливається від 0.4-0.6 мм до 1.5 мм. Хорошим вибором буде миття, у якого товщина сталі становить 0,8 мм.

Особливості конструкції

Перелив – отвір у верхній частині мийки, що з'єднується зі зливом за допомогою шланга. Запобігає переливанню води через край чаші.

Отвори під змішувач – позбавляє необхідності проробляти цей отвір при установці миття. Моделі з отвором під змішувач вибирають більшість користувачів.

Без отвору під змішувач – дозволяє власнику самостійно вибрати точку встановлення, виходячи з характеристик крана. Мінус – потрібно просвердлювати цей отвір. Така робота передбачає наявність спеціального інструменту та відповідних навичок.

Злив на крилі – сприяє відведенню води з крила і тим самим полегшує догляд за миттям.

З видимою особою (фронтальною стінкою) – дає можливість користувачеві стояти ближче до миття, що спрощує миття посуду. Подібна конструкція надає сантехніці більш естетичного вигляду.

Вібро-шумоізоляція – знижує вібрацію від роботи диспоузера і шум від води, що ллється. Передбачена у деяких сталевих мийках.

Оснащення

Клапан-автомат – спеціальний пристрій, за допомогою якого відкривається та закривається зливний отвір. Достатньо натиснути на важіль або кнопку, розташовану на борту миття, щоб відвести воду. Клапан-автомат забезпечує додаткову зручність у використанні миття. Наприклад, коли чаша повністю заповнена брудною водою.

Сифон – вигнута труба, за допомогою якої злив кухонного миття підключається до каналізації.

Дошка для нарізання – застосовується для різання продуктів та кріпиться над чашею миття. Виготовляється із дерева або пластику. Позитивні якості: додаткова робоча поверхня, стік води в мийку.

Коландер (друшляк) – піддон з отворами, що вставляється в чашу миття. Виготовляється із пластику або сталі. Застосовується для миття, сушіння та розморожування продуктів. Забезпечує додатковий комфорт в експлуатації кухонного миття.

Кошик для посуду – вставляється в чашу миття та застосовується для сушіння посуду. Виготовляється із пластику або сталі. Кошик захищає мийку від механічних впливів, дозволяє економити місце на невеликих кухнях і може використовуватися як дуршлаг.

Дозатор миючого засобу – пристрій для порційної подачі рідкого мила та інших миючих засобів. Полегшує процедуру миття посуду, зменшує витрату засобу та звільняє місце біля миття.

Донна сітка – призначена для миття фруктів/овочів чи сушіння посуду. Захищає миття від механічних пошкоджень і перешкоджає засміченню труби залишками їжі. Потрібно, якщо потрібно постійно сушити великий об'єм посуду.

Розмір зливного отвору

1 1/2" – характерний для старих моделей та бюджетних мийок. Сьогодні такі сантехнічні вироби поширені мало.

2" – дані миття зустрічаються дуже рідко.

3 1/2" – стандартний розмір зливного отвору для сучасних мийок. Дає можливість встановлювати на мийку диспоузер.

Мінімальна ширина тумби під мийку

Під цією характеристикою розуміється найменша відстань між бічними стінками тумби чи іншої основи, яку встановлюється кухонна мийка. У різних моделях цей параметр становить 30-90 см і більше. Широко поширені миття з 1 основною чашею з мінімальною шириною тумби 45 см. У сантехніки з 2 чашами це значення досягає 80 або 90 см.

Монтажний отвір / Ширина

Від цього параметра залежить можливість встановлення врізного кухонного миття в стільницю. Монтажний отвір вирізується лише після покупки виробу – інакше є ймовірність помилки. Ширина монтажного отвору трохи менша за ширину миття. Наприклад, за загальної ширини 78 см цей параметр становить 76 см.

Монтажний отвір / Глибина

Як і попередня характеристика, враховується при виборі врізного миття. Глибина монтажного отвору трохи менша за глибину миття. Наприклад, за загальної глибині 50 див цей показник становить 48 див.

Виробник

Групу бюджетної продукції складають мийки Metalac , Teka , Deante , Ukinox , а також деякі моделі бренду Alveus . Ціна залежить від багатьох факторів: матеріал, розмір чаш, спосіб встановлення. Як правило, найдешевші мийки – прості, без додаткових можливостей та аксесуарів. При виборі слід уникати безіменних виробів азіатського виробництва.

Кращими марками кухонних мийок вважаються Blanco , Marmorin , Smeg , Franke , Longran , Reginox , Villeroy&Boch , Roca та Alveus . Деякі є спеціалізованими виробниками цього виду виробів. Вони приділяють велику увагу матеріалам виготовлення, різним деталям, наприклад, кріпленням. Випускають як прості бюджетні моделі, так і елітні, які вирізняються вишуканим і стильним зовнішнім виглядом. За унікальний дизайн, звичайно, доведеться переплатити чималу суму: такі мийки часом дуже дорогі.

Кухонні мийки з граніту виготовляє невелику кількість компаній, серед них найбільш популярні: PLADOS , Schock , Telma і Teka . До натурального та штучного каменю вимоги значно вище, ніж до нержавійки або полімерних матеріалів. Миття повинні бути високої якості, щоб не розколотися від можливих ударів або перепадів температур. Так як гранітні мийки дорогі, то слід вибирати надійні бренди з гарантійними зобов'язаннями і власним виробництвом.

Відгуки про статтю