Як вибрати кухонний стілець

Тип

При виборі кухонних стільців краса і комфортність зазвичай приносяться в жертву практичності. Найчастіше кухонні стільці – жорсткі. Вони повинні бути легше і компактніше, ніж аналоги у вітальні, бо піддаються більш інтенсивному використанню.

Крім звичних кухонних стільців можна виділити наступні види.

Барний стілецьневелике сидіння на високій ніжці, часто має перекладину-підставку для ніг, рідшеспинку і підлокітники. Такий стілець додасть інтер'єру кухні ексклюзивний вид.

Табурет – стілець без підлокітників і спинки. Легкий і компактний табурет стане в нагоді для виконання кухонних робіт, так і в якості додаткового місця для гостей.

Обираючи барні стільці, необхідно враховувати такі деталі:

  • висота залежить від барної стійки: для стійки висотою 110-115 см підійдуть стільці висотою 80-84 см; при висоті 90 см – 63-65 см (краще обрати моделі, оснащені газліфтом);
  • найстійкіший стілець має 4 ніжки;
  • для людей вагою від 90 кг і більше необхідно обирати металеві або дерев'яні стільці;
  • підніжка необхідна, оскільки вона забезпечує комфортне сидіння на стільці;
  • спинка і підлокітники мають сенс тільки в тому випадку, якщо барний стілець використовується для тривалого сидіння;
  • варто звернути увагу на наявність м'яких накладок на ніжки, які захистять підлогове покриття від пошкодження.

Матеріал

Матеріал каркаса стільців для кухні також залежить від матеріалу столу, однак тут можливі варіанти: наприклад, металеві стільці відмінно підійдуть до пластикового або металевого столу.

Оббивка кухонних стільців повинна бути стійкою до вологи і забруднень, а також добре митися. Тому для кухні оптимальним варіантом стане шкіра або кожзам, що володіє всіма цими якостями. Правда, такий матеріал добре поєднується з металевим або композитним (метал+пластик) каркасом.

Інший варіант – флок або шенил, просочені спеціальними складами, що підвищують їх стійкість до вологи і забруднень.

Важливо: комфортні стільці з підлокітниками гарні для довгих вечорів, якщо ж трапеза проходить швидко, то вони швидше завадять.

Можна придбати дерев'яні або пластикові стільці різних габаритів під кожного члена сім'ї, а потім надіти на них чохли, зшиті з одного і того ж матеріалу.

Матеріал стільця (в тому числі лаки і клеї) повинен бути безпечним – це засвідчує сертифікат якості продукції;

Комфорт

Перш за все необхідно звернути увагу на розміри стільця і співвіднести їх з власним зростанням і комплекцією (варто враховувати і «параметри» родичів і гостей).

У сидячого на стільці ступні повинні впевнено стояти на підлозі, а кут згинання колін складати 90°. Висота сидіння від підлоги повинна становити 40-42 см, глибина – 40-45 см, ширина – 39.5-49.5 см, кут нахилу спинки – приблизно 3-5°.

Для людей з дуже низьким або високим зростом оптимальним рішенням буде стілець з регулюванням висоти, як на офісних кріслах (газліфт). Для повних людей краще купувати стільці без підлокітників.

Сидіння жорсткого стільця повинно мати закруглені краї, інакше воно буде тиснути на підколінну западину (люфт між краєм сидіння та ногою повинен бути не менше 5 см).

М'яке сидіння в поєднанні з плавною спинкою забезпечує високий рівень комфорту стільця, а модель з твердим сидінням з рівною спинкою навряд чи буде зручною;

Додатково

  • кількість стільців розраховується виходячи з розмірів столу: 1 стілець з підлокітниками – 70 см (без підлокітників – 60-65 см). Для прямокутного столу можна обрати 4 стільця і 2 напівкрісла, які розміщуються в торцях;
  • штабельовані і розкладні стільці припускають часте переміщення – бажано, щоб вони були легкими.

Поради

  • при виборі стільця слід на нього сісти і спертися на спинку – виріб повинен бути зручним, а вага сидячого розподілятися рівномірно;
  • якщо стілець рипить або видає інші незвичайні звуки, коли на нього сідає людина, то це говорить про його низьку якість;
  • якісний стілець повинен витримувати як мінімум 120 кг навантаження (інформація в паспорті);
  • оцініть надійність з'єднань частин стільця, перевірте його на відсутність дефектів: подряпин на каркасі, плям на оббивці і т.д.

Важливо: слід пам'ятати, що стілець низької якості не тільки створить дискомфорт, а й може бути травмонебезпечним.

Відгуки про статтю