Як вибрати кухонний куточок

Кухонний куточок – комплект меблів, що складається з кутового дивана, столу і стільців (табуретів, пуфів). Це компактне і функціональне рішення дозволяє організувати значне число посадкових місць навіть в незручних місцях, наприклад, еркерах.

Кухонний куточок відмінно впишеться навіть в малогабаритне приміщення. При цьому найчастіше він використовується і як додаткове місце зберігання, і як спальне місце. Нарешті, за допомогою куточка можна ділити кухню на зони.

Кухонні куточки

Диван

Конструкція

Цілісний – складається з двох сидінь, з'єднаних між собою кутовим з'єднувачем. Як правило, одне сидіння більше іншого, за рахунок чого фігура куточка нагадує букву L.

Модульний – складається з декількох частин, які можуть жорстко з'єднуватися або просто приставлятися впритул одна до одної. Це дозволяє варіювати форму куточка, підганяючи її під особливості інтер'єру, а також використовувати кожен окремий модуль незалежно від інших. Мінус такого дивана в тому, що не закріплені модулі можуть «роз'їжджатися» і їх потрібно періодично приставляти один до одного.

Форма

L-подібний – компактний кутовий диван, що підходить для більшості випадків (перш за все, для малогабаритних кухонь).

U-подібний (П-подібний) – більш місткий диван, який займає багато місця. Іноді його можна вписати в нішу. За допомогою такої моделі можна зонувати приміщення.

Існують і еркерні моделі, призначені для заглиблень і виїмок. Еркер може бути будь-яким, наприклад, трикутним або напівкруглим – в залежності від цього підбирається куточок відповідної форми.

Напрямок

Обираючи кутовий диван, варто звернути увагу на те, для якого кута кухні (правого або лівого) він призначений. Від напрямку залежить його конструкція, яка не завжди дозволяє трансформацію. Деякі моделі дають можливість здійснювати збірку в будь-якому напрямку. Такі кухонні куточки є універсальними.

Матеріал

Каркас

Дерево – екологічно чистий і красивий, але дорогий і складний у догляді матеріал. Чутливий до впливу вологи, пари і різких перепадів температури, тому його обробляють спеціальними складами, що додатково збільшує вартість куточка. Зазвичай кухонні куточки виконуються з дуба, сосни, бука, берези.

Важливо: для догляду за дерев'яним каркасом слід користуватися спеціальними засобами. Такий куточок можна розміщувати поблизу батарей.

ДСП – дешевий, простий в догляді, але токсичний матеріал. Як правило, ДСП ламінують, що покращує її зовнішній вигляд, стійкість до впливу вологи і зносу.

Важливо: купуючи кухонний куточок з ДСП, зверніть увагу на екологічний клас меблів, який вказується в сертифікаті якості. Краще купувати куточок з екологічним класом Е1. В якості альтернативи можна порекомендувати моделі з бюджетних порід деревини, таких як сосна або береза.

Переконайтеся, що корпус з ДСП покритий лаком, що захищає від впливу вологи і температури.

Сталь – найміцніша, довговічна і стійка до зовнішніх впливів. До цих переваг додається екологічність і ефектність, що надає куточку сучасного вигляду.

Згодом сталь втрачає свій блиск, що створює деякі проблеми в догляді – періодично її потрібно обробляти спеціальними засобами. Особливо ефектно виглядають ковані куточки, що комплектуються м'якими подушками.

Оббивка

Синтетичні тканини – добре «дихають», не викликають алергії, відрізняються гарною стійкістю до вологи і бруду, прості в догляді, мають низьку вартість. В ряді випадків синтетичну оббивку можна зняти і випрати, причому вона зберігає свій колір.

Досить часто в якості оббивки використовується зносостійка і практична мікрофібра. Синтетика при горінні виділяє токсичні речовини (актуально, коли куточок знаходиться поблизу від плити).

Важливо: низькоякісна синтетика має гіршу повітропроникність і краще притягує статичну електрику. Оскільки візуально оцінити якість такої оббивки неможливо, слід звернутися до сертифікату.

Синтетична оббивка з додаванням бавовни швидко втрачає свій колір.

Шкіра – красивий і стійкий до вологи і бруду матеріал. Шкіра проста в догляді і повітропроникна, але коштує дуже дорого. У продажу куточки з такою оббивкою зустрічаються досить рідко – їх зазвичай виготовляють на замовлення.

Важливо: обираючи куточок зі шкіряною оббивкою, зверніть увагу на відсутність заломів і дефектів матеріалу (сліди від голки, акуратність швів).

Шкірзам – відмінно імітує шкіру, а за деякими експлуатаційними якостями навіть перевершує її. Зокрема, шкірозамінник краще переносить перепади температури і вплив сонячних променів. І хоча шкірзам менш красивий і солідний, незаперечною перевагою є його порівняно низька ціна.

Зустрічаються і спеціальні різновиди цього матеріалу, наприклад, вогнестійкий замінник шкіри або шкірозамінник з мікроперфорацією, що має високі параметри повітропроникності.

Ворсові тканини (велюр, плюш) – ефектні і приємні на дотик матеріали, чутливі до сонячних променів і стирання. Вони потребують дбайливого ставлення та регулярного догляду. На відміну від велюру та плюшу, флок відрізняється високою стійкістю до зносу і простотою в догляді.

Важливо: якщо є в будинку малюки, то не варто купувати кухонний куточок з ворсової оббивкою.

Жакард – гарний матеріал, що має оригінальні візерунки. На такій оббивці забруднення малопомітні. Недолік – висока вартість.

Без оббивки – самий практичний і самий незручний варіант. При бажанні можна застосовувати матраци, мати для сидіння, накладні подушки, які можна придбати окремо.

Важливо: на оббивці не повинно бути дефектів і різних складок. Виняток – особливості дизайнерського оформлення. Шви і краї не повинні бути помітні.

Наповнювач

В якості наповнювача використовується пінополіуретан (поролон). Буває шість ступенів жорсткості наповнювача:

  • Е (ST) – нормальна жорсткість;
  • EL – підвищена жорсткість;
  • HL – жорсткий;
  • ER – м'який;
  • HS – гіперм'який;
  • HR – висока пружність.

При вставанні з дивана сидіння має швидко відновлювати свою форму. Тому рекомендується зупинити свій вибір на поролоні підвищеної пружності HR (латексоподібному) – такий наповнювач відмінно протистоїть деформації і прослужить довго. Зверніть увагу і на наявність в поролоні антипиренів – речовин, які запобігають загоряння матеріалу.

Навіть найякісніший наповнювач з часом деформується і втрачає свої якості (протягом 8-10 років). Щоб подовжити термін служби сидіння, деякі виробники споряджають їх пружинними блоками. Зрозуміло, такий диван буде коштувати дорожче.

Розмір

Розмір кутового дивана залежить від розміру кухні. У просторе приміщення можна обрати куточок будь-якого розміру, а ось в малогабаритну кухню підійде далеко не кожна модель.

Перш за все, необхідно ретельно виміряти стіни, дверні прорізи, батареї. Варто врахувати і висоту підвіконь. Потім необхідно визначити довжину сидінь і загальну довжину куточка (дві сторони), а також висоту – цей параметр може стати в нагоді, якщо частина меблів буде розміщуватися під вікном.

Необхідно дотримати баланс: при достатній місткості і функціональності диван повинен бути компактним, щоб не заважати вільному пересуванню і комфортному користуванню кухнею. Пам'ятайте, що відстань від куточка до інших меблів має складати не менше 90-100 см, а дистанція від столу до стіни – 80 см. Отримані результати допоможуть зорієнтуватися у виборі відповідної моделі – досить лише строго дотримуватися цих параметрів.

Стандартні параметри:

  • висота куточка – 80-100 см;
  • висота сидінь – 40-50 см;
  • ширина сидінь – 45-70 см;
  • довжина сидінь L-подібного дивана – 110-140 см (мале), 150-200 см (велике).

Виконання

З ящиками/ полицями/ відсіками/ висувними секціями – додаткові місця зберігання, куди можна складати різне кухонне приладдя, продукти, напої, інші дрібниці. Кожен варіант має свої недоліки: наприклад, ящик часто вимагає місця для висунення, а відсіки і полиці погано організовують систему зберігання.

Найбільш практичним буде диван з ящиками, здатний замінити навіть невелику шафу. При цьому ящики можуть розташовуватися під сидінням (для відкриття необхідно його підняти) або бути висувними, що більш зручно. Деякі виробники оснащують ящиками навіть табурети, але такі меблі мають високу ціну і зустрічається рідко. Диван з місцями зберігання відмінно підійде для малогабаритних кухонь.

Важливо: в кутку дивана часто розташовується відкрита ніша, яку можна використовувати в якості бару чи зберігати в ній пресу та інші дрібниці.

Куточок-трансформер – перетворює диван в ліжко, забезпечуючи тим самим додаткове спальне місце для гостя, що залишився на нічліг. Недоліком є висока вартість, деякі моделі не мають ящиків (в усякому разі, вони менш місткі, ніж звичайні куточки).

Зустрічаються різні конструктивні рішення трансформера: висувний ящик з матрацом, що піднімається, модульне виконання (збирається з декількох частин куточка), вбудована розкладачка.

Розбірний – дозволяє змінювати напрямок кухонного куточка. Це дає можливість легко вписати меблі в будь-який кут.

Стіл

Стільниця

ЛДСП (ламінована) – дешевий, але неміцний матеріал. Бажано, щоб ніжки у столу були металевими, так як кріплення в ДСП тримаються погано, що негативно впливає на термін служби виробу. Непоганим рішенням буде стільниця з ДСП, покрита пластиком. Незважаючи на більш високу вартість такий варіант практичніший і довговічніший.

МДФ – міцніше і красивіше, але дорожче ЛДСП. МДФ може покриватися плівкою або шпоною. У першому випадку кухонний куточок обійдеться дешевше, у другому – буде виглядати набагато ефектніше (імітація масиву дерева).

Дерево – дорогий і красивий матеріал, який зустрічається відносно рідко. Тверді породи дерева, наприклад, бук, дуб використовуються в елітних кухонних куточках. Дешевший варіант – м'яка деревина (найчастіше сосна) або набірний масив, що складається з брусків твердої деревини.

Скло – ефектно виглядає, але недостатньо міцне. Скляна стільниця, на відміну від дерев'яної моделі, не захаращує простір, що особливо актуально в малогабаритній кухні. Кухонні куточки зі скляним столом зустрічаються досить рідко.

Важливо: легка скляна стільниця погано поєднується з масивним диваном-куточком, маючим ящики. Краще обрати менш громіздку модель.

Тип

Цілісний – міцний і надійний стіл, ймовірність поломки якого зведена до мінімуму. Правда, цілісний тип столу не дозволяє збільшити стільницю, що може стати в нагоді, наприклад, в разі приходу гостей.

Розсувний – передбачає можливість збільшення корисної площі столу. Недоліком такого столу є порівняно менша міцність. Це хороший вибір для невеликої кухні.

Форма

Прямокутний – досить місткий і практичний: в разі необхідності його можна наблизити до стіни. Такий стіл відрізняється різноманіттям дизайнерських рішень і розмірів, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для конкретного випадку. Недоліком прямокутного столу є наявність травмонебезпечних гострих кутів – це особливо актуально, якщо в будинку є малюки або люди похилого віку.

Квадратний – компактний стіл, який часто оснащується механізмом трансформації, який перетворює його в прямокутний. Такий стіл можна назвати ідеальним поєднанням компактності і практичності. Слід пам'ятати, що квадратний стіл також має гострі кути.

Круглий – відмінно виглядає і не має гострих кутів. З іншого боку, такий стіл займає надто багато місця і вимагає просторої кухні.

Овальний – компромісний варіант між місткістю прямокутного столу і безпекою круглого.

Фігурний – має нестандартну форму, яка має скоріше декоративне значення. Подібні стільниці зустрічаються рідко.

Важливо: рекомендується обирати стіл на одній ніжці, щоб гостям було зручно сідати і вставати.

Розмір

Від розміру столу кухонного куточка залежить кількість посадкових місць і комфорт при його використанні. При виборі розміру столу слід врахувати, що на одне посадкове місце потрібно не менше 60 см довжини стільниці.

По довжині столи поділяються на дві категорії:

  • маленькі (70-110 см) – підійдуть для 2-4 осіб;
  • середні (120-160 см) – оптимальний вибір для 4-8 осіб. Такі столи займають багато місця і тому зустрічаються на кухні рідко.

Розміри стільниць в залежності від їх форми:

  • прямокутні – довжина (комфортна – від 80 см), ширина коливається в межах 80-110 см (економ-варіант – 55-60 см);
  • квадратні – варіюються від 70х70 до 100х100 см;
  • круглі – мінімальний діаметр становить 75 см.

Інші параметри:

  • висота столу – 75 см;
  • висота табуретів – 48 см.

Колір і стиль

Кухонний куточок повинен гармонійно поєднуватися з інтер'єром кухні. Наприклад, при виборі кольору оббивки можна орієнтуватися на колір стін і решти меблів в кухні. Краще віддати перевагу теплим відтінкам.

Враховуйте при виборі куточка і стиль кухні. Для класики оптимальним вибором будуть дерев'яні меблі округлої форми, а для стилю хай-тек підійде модель прямих обрисів з металевим каркасом.

Комплектація

Диван – основа кухонного куточка. Придбання одного дивана – компактний і порівняно недорогий, але нефункціональний варіант, виправданий або для малогабаритної кухні, або для випадків, коли власник хоче зібрати комплект виходячи з власних уподобань.

Диван+стіл – оптимальне поєднання ціни, компактності і функціональності.

Диван+стіл+стільці/табурети/пуфи – самий функціональне і стильне рішення, але має високу вартість і вимагає значного простору. Пуфи можуть мати круглу, прямокутну, квадратну форму. Оббивка і наповнювач – ті ж, що і у дивана.

Поради

  • Якісний і безпечний для здоров'я кухонний куточок повинен мати відповідний сертифікат та інструкцію по збірці.
  • Основні вимоги до матеріалів: стійкість до вологи, бруду, перепадів температури і простота в догляді.
  • Присядьте на диван куточка, оцініть комфортність його сидіння і спинки. Сидіння не повинно бути ні занадто жорстким, ні надмірно м'яким. Висота спинки також не повинна бути ні занадто високою, ні дуже низькою.
  • Обираючи модель, зверніть увагу на кріплення – важливо, щоб вони були надійними і щільно прилягали один до одного, але при цьому не скрипіли. Добре, якщо вони зафіксовані 6-8 болтами. Днище має поєднуватися зі стінками за допомогою пазів.
  • Високі краї спинок і надійні петлі – ознака якісного куточка. Переконайтеся в стійкості столу і табуреток.
  • Добре, якщо подушки у дивана знімні, наприклад, на липучках. Вдалим вибором будуть і подушки з чохлами – це дозволяє їх випрати або замінити. В невелику кухню краще обрати диван без підлокітників. Щоб знизити ризик випадкової травми, варто обрати кутовий диван округлих контурів.
  • Диван може бути як з ніжками, так і без них. В першому випадку куточок виглядає більш ефектно, в другому – під нього не потрапить пил і сміття.
  • Куточок слід розташовувати на відстані від вхідних дверей, кухонної плити, мийки, холодильника. Оптимальний варіант – біля вікна.
Відгуки про статтю

интересная статья

Спасибо, что читаете нас.