Як вибрати мобіль, дугу

Вид

Мобіль (мобайл) - підвіска, із закріпленими на ній іграшками. Обертання іграшок під музичний супровід відбувається при включенні пристрою. Мобіль кріпиться до ліжечка, візка та автокрісла. Це пристосування допомагає розвивати зір, слух, сприйняття кольорів і форм, пам'яті, рефлексів. Мобіль здатний зайняти увагу малюка на тривалий час, а також його заколисати.

Дуга - пристосування, на яке кріпляться іграшки. Встановлюється на ліжечко, візок і автокрісло. Кількість іграшок варіюється від 2 і більше штук. Деякі дуги оснащуються дзеркальцем і підсвічуванням. Зустрічаються також музичні моделі.

Важливо: мобіль варто встановити над ліжечком або візком малюка, коли йому виповниться 1 місяць. Найбільшою мірою він стане в нагоді у віці від 2 до 5-6 місяців. Мобіль познайомить малюка зі звірятками, предметами, формами і квітами.

Тип заводу

Електронний - заводиться від батарейки. Легко включається за допомогою пульта управління або натискання на кнопку. Електронні мобілі не вимагають фізичних зусиль по їх заведенню. В разі розрядки батареї, якої зазвичай вистачає надовго, досить замінити її на нову.

Механічний - заводиться від ключа. В процесі використання мобіль або дугу доведеться постійно заводити (зазвичай через кожні 5 хвилин).

Важливо: зверніть увагу на тривалість роботи мобіля. Одні іграшки можуть обертатися на протязі 30 хвилин, інші - 10 хвилин або навіть 5 хвилин. Варто вибирати ті, які здатні працювати довше, так як постійно включати іграшку досить стомливо.

Кріплення

Мобіль може кріпитися до ліжечка, візка та автокрісла. Зустрічаються моделі, які фіксуються тільки до ліжечка або візка, але краще купувати мобіль з універсальним кріпленням.

Оскільки мова йде про безпеку дитини, то кріплення повинно бути надійним і міцним, що витримує вагу іграшок. Бажано, щоб в ньому регулювалася висота і ширина.

Іграшки

Іграшки бувають знімними і стаціонарними. Краще вибрати мобіль зі знімними іграшками, щоб їх міняти, тим самим підтримуючи цікавість малюка до пристрою. До того ж, знімні іграшки легко вимити, а дитина в майбутньому зможе ними користуватися окремо від мобіля. Мобілі зі стаціонарними іграшками коштують дешевше.

Іграшки в мобіля бувають пластмасовими і м'якими. Пластмасові іграшки не вбирають пил і за ними простіше доглядати, м'які - приємніше на дотик і безпечніше.

Кількість іграшок в мобілі варіюється від 3 до 6 і більше штук.

Важливо: як правило, іграшки рухаються разом з мобілем. Якщо ж вони зафіксовані на мотузочках, а не на пластику, то дитина зможе грати з ними в разі зупинки обертання мобіля.

Щоб мобіль розвивав зір і сприйняття кольорів, його необхідно розташовувати на відстані не менше 50 см від очей дитини.

Оснащення

Звуковий супровід - обертання мобіля відбувається під музику: звуки природи, класична музика, дитячі пісеньки. Слід звертати увагу на регулювання звуку і можливість його відключення - музика не повинна бути надто гучною і різкою. Добре, якщо в мобілі можна ввімкнути або вимкнути обертання і музику як разом, так і окремо.

Нічник (підсвічування) - слабке джерело світла (в тому числі, у вигляді фігури тварини, рослини), яке допоможе заснути малюкові. Нічник стане в нагоді і мамі, наприклад, якщо потрібно переодягнути дитину.

Проектор - проектує повільно рухомі зображення на стелю або стіну, що привертають увагу дитини. Як і нічник, проектор допоможе заснути малюкові.

Дзеркальце - призначене для розваги. В процесі гри малюкові буде цікаво «спілкуватись» зі своїм відображенням. Дзеркальце виготовляється з безпечних матеріалів.

Пульт керування - дозволяє дистанційно включати і вимикати мобіль, щоб не турбувати сон дитини.

Важливо: краще періодично встановлювати і знімати мобіль, ніж постійно тримати його на ліжечку. Справа в тому, що малюк з часом звикає до мобіля і втрачає до нього інтерес.

Поради

  • Добре, якщо всі іграшки на мобілі мають різну форму і колір. Це допоможе зацікавити малюка і розвинути його зір. Вибирайте іграшки, виконані у формі кулі, куба, трикутника. Відомо, що перші кольори, які розрізняє дитина - це жовтий, червоний, білий і чорний. Хороший варіант - іграшки, пофарбовані в смужку.
  • Непогано виглядають іграшки з намальованими очима і ротом. Дитина зможе концентрувати погляд саме на дрібних деталях.
  • Іграшки повинні бути приємними на дотик, з акуратними швами, без гострих кутів. Утримайтесь від придбання іграшок, в яких присутні метал або скло - це дуже небезпечно для малюка.
  • Не забувайте періодично мити іграшки.

Виробник

Вимоги до матеріалів виготовлення мобілів і дуг високі, оскільки їхня поверхня контактує з найменшими дітьми. Тому категорично не варто купувати найдешевші моделі незрозумілих виробників.

В основному на ринку представлена продукція марок (моделі подешевше) Alexis, Bambi, Bertoni, Na-Na, Playgro, Simba, а так само мобілі дорожче: Canpol babies, Chicco, Fisher-Price, Smoby, Tiny Love. Між ними немає практично ніякої різниці за якістю: все мобілі і дуги зроблені з сертифікованих матеріалів, красиво виглядають, оснащені додатковими функціями (залежить від ціни конкретної моделі). Тому вибирайте сміливо виходячи з бюджету і переваг.

Відгуки про статтю

У нас тоже мобиль пока на первом месте, хорошо что купили его еще до родов в магазине мамакупи.

Я тоже считаю, что и дуга и мобиль должны быть со съемными игрушками. Их можно менять, чтобы малому было интересно разглядывать что-то новое или снимать и играться уже когда подрастет. У нас сынишка обожал своего жирафа с мобиля тайни лов, мы его повсюду цепляли и на коляску, и в машине на сидение, и на сумку когда в детский садик пошли)

Спасибо за мнение! :)