Як вибрати офісні тумбу

Тумба – предмет меблів, який може виконувати функції шафи або бути підставкою для предметів. Залежно від призначення тумба збільшує корисну площу столів, використовується як підставка для офісної техніки, телевізора, акваріума або місця для зберігання документів, речей, взуття. Крім цього, тумба доповнює інтер'єр приміщення і надає йому завершеного вигляду.

За призначенням тумби бувають:

  • для офісу;
  • для вітальні;
  • для передпокою;
  • для ванної.

Матеріал

Дерево – солідний, але дорогий матеріал. Тумби з дерева зустрічаються зазвичай в кабінетах керівників.

ДСП і МДФ – нагадують дерево, але коштують набагато дешевше. Тумба з ДСП має меншу ціну і є більш токсичною, ніж аналог з МДФ.

Важливо: приміщення, в якому стоять меблі з ДСП варто регулярно провітрювати, щоб позбутися від шкідливих випарів. Краще купувати моделі з маркуванням Е1; Е0 – вони найменш небезпечні.

Конструкція

Закриті – мають дверцята або ящики (часто на замку), що захищають вміст від сторонніх. Правда, доступ до потрібних предметів займе небагато часу. Закриті тумби – оптимальний варіант для зберігання особливо цінних речей і документів в офісі.

Відкриті – являють собою стелажі, що складаються з полиць. Подібний варіант конструкції забезпечує миттєвий доступ до предметів і відмінну вентиляцію для техніки.

Недоліком відкритих офісних тумб є легкий доступ вмісту не тільки для господаря, а й для будь-якої стороннього особи. Тому такі моделі гарні для речей і паперів, які часто використовуються в роботі, але не мають великої цінності.

Тип

Офісна тумба використовується для зберігання документів і речей працівників, розміщення оргтехніки, канцелярського приладдя, телевізорів та інших предметів інтер'єру.

Стаціонарна – містка і масивна тумба, що не припускає її переміщення по офісу. Такі меблі зазвичай стоять уздовж стін або перпендикулярно їм, розділяючи тим самим офісний простір на окремі ділянки.

Мобільна (викотна) – має коліщатка, що дозволяють легко її переміщати по офісу і встановлювати там, де вона потрібніше в даний момент. Ця перевага робить мобільну тумбу привабливим вибором, особливо коли необхідно часто змінювати робочі кабінети або при вологому прибиранні. Зазвичай такі тумби менш місткі, ніж стаціонарні. Ще одне слабке місце – коліщатка, які можуть вийти з ладу.

Приставна/підстольна – тумба невеликих розмірів на ніжках (з регулюванням або без нього), яка встановлюється впритул до столу або під нього. Приставна тумба збільшує робочу площу основного столу. По зручності переміщення така модель займає середнє положення між стаціонарною та мобільною тумбою.

Приставна з подовженою стільницею – значно збільшує корисну площу основного столу за рахунок довгої кришки, що примикає до нього. Бажано, щоб стільниця мала виріз для зручності експлуатації і більшої естетичності.

Вид

Вбудована – є невід'ємною частиною конструкції столу. Вбудована тумба буде коштувати дешевше, оскільки вона продається разом зі столом. Ця модель має суцільну стільницю, тоді як приставний або мобільний варіант завжди буде утворювати лінію стику, що не естетично. Мінусом вбудованої тумби є її стаціонарність – модель не можна використовувати окремо від столу.

Для оргтехніки – на таку тумбу зручно розміщувати принтер, сканер і іншу техніку. Тумба для оргтехніки має розкривні дверцята і полиці під обладнання. Висота тумби повинна становити 75 см (на рівні столу).

Тумба-помічник – відрізняється значними габаритами, поєднує в собі висувні ящики і полиці з розкривними дверцятами. Також в ній є ніша для портфеля і системного блоку. Тумба-помічник може бути як вбудованою в стіл, так і приставною. Зазвичай подібна модель актуальна для керівників.

Розмір

Приставні тумби, як правило, трохи нижче офісного столу. Регульовані ніжки таких тумб дозволяють точно підлаштувати її під висоту основного столу. Габарити моделі зазвичай дозволяють її внести в стандартний дверний отвір.

Ящики

Обираючи офісну тумбу, потрібно знати кількість і габарити речей, які передбачається в ній розмістити.

Офісні тумби, як правило, оснащуються 3-4 висувними ящиками, в яких можна зберігати різні речі. Іноді можна зустріти варіанти, які мають 2 ящика: один – звичайний, в другому розміщуються теки в вертикальному положенні.

Деякі тумби забезпечені плоским верхнім ящиком для зберігання канцелярського приладдя. Для більшої зручності такий ящик обладнаний пластиковою підставкою з чарунками.

Дверцята

Розсувні або розкривні дверцята зустрічаються в великих стаціонарних тумбах. Замість ящиків такі тумби оснащуються полицями, хоча можна знайти варіанти без них. Моделі з розкривними дверцятами коштують дешевше «розсувних» аналогів, але вимагають більше вільного місця, оскільки двері відкриваються назовні.

Замок

Замок захищає вміст тумби від сторонніх при відсутності господаря. Також за допомогою замка можна блокувати висування одночасно всіх ящиків, що вельми зручно (центральний замок).

Важливо: тумби бажано підбирати під колірну гаму офісу.

Поради

  • Перш за все, слід виміряти простір, куди планується встановити тумбу. Знаючи параметри ширини, довжини і висоти набагато простіше обрати відповідну модель.
  • Краще придбати якісну продукцію відомих торгових марок, ніж дешевший варіант, сумнівний з точки зору якості і безпеки. Якісна тумба має відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
  • Тумба повинна бути стійкою: зверніть увагу на якість ніжок або коліщат. Якщо модель підвісна – переконайтеся в надійності кріплень.
  • Необхідно переконатися у відсутності дефектів в тумбі (подряпини, відколи, деформації і т.д.).
  • Варто перевірити надійність з'єднань, висувних механізмів і фурнітури. Дверцята повинні добре сидіти на петлях, легко відкриватися і не скрипіти.
  • Меблі з ДСП повинні бути покриті захисною плівкою або шпоною, які підвищують її стійкість до механічних впливів і перешкоджають виділенню токсичних випарів. Бажано, щоб просвердлені місця в ДСП також були заклеєні.
  • Зверніть увагу на зручність ручок на ящиках і дверцятах. Щоб довше зберігати свій первинний вигляд вони повинні бути стійкими до стирання.
  • Якщо забарвлені частини тумби залишають сліди на руках, відмовтеся від покупки таких меблів.
Відгуки про статтю