Як вибрати офісний стіл

Вид

Письмовий стіл – часто виступає в якості парти для занять школяра. Такий стіл повинен мати регулювання висоти столу і нахилу стільниці, щоб служити протягом довгих років. Добре, якщо такий стіл буде оснащений знімним упором для ніг – в цьому випадку він підійде і малюкам.

Для ресепшн – спеціальний стіл, розташований на вході в офіс компанії для прийому гостей, клієнтів і партнерів. Зазвичай складається з двох ярусів: основна стільниця для співробітника і верхня полиця, де можна зберігати папери, документи і т.д. Такий стіл повинен ефектно виглядати, а також мати достатню кількість відсіків, полиць, ящиків для конвертів, паперу, канцелярського приладдя.

Конференц-стіл – розрахований на групу людей, часто оснащений великим числом отворів для проводів (ноутбуки, проектор) і не має гострих кутів.

Секція – додатковий стіл, який приставляється до комп'ютерної, письмовій чи іншої моделі. Таким чином, можна збільшити корисну площу основного столу, додати ящики, ніші, відсіки і зробити робоче місце більш функціональним.

Важливо: частина скриньок в столах для роботи повинна замикатися на ключ. В них можна зберігати речі і документи.

Форма

Лінійний (прямокутний) – класичний варіант, який можна розмістити впритул біля стіни, що заощадить простір офісу. Такий стіл має гострі кути, та й дизайн у нього дуже скромний.

Круглий/овальний – оригінальне рішення, яке не має гострих кутів, що виключає ризик травми і допомагає налагодити спілкування між людьми. Але ефектно виглядати такий стіл буде тільки в правильно оформленому просторому офісі. Круглу модель можна поставити поруч з рівною стіною.

Кутовий – розміщується в кутку кімнати і дозволяє раціонально використовувати простір офісу. Мінусом такого столу є його вузька «спеціалізація»: ніде, крім як у кутку його не встановити, а отже, можливі проблеми з освітленням.

Розміри

Довжина письмового/комп'ютерного столу коливається в межах 110-140 см. Можна зустріти моделі довжиною 100 см або 150-200 см і навіть 300 см. Ширина столу зазвичай становить 50-80 см (РК-монітор – 60-65 см, ЕПТ-монітор – 80 см). У більш габаритних моделей цей параметр сягає 100-150 см. Однак такі великі столи не підійдуть для офісу або квартири (варіант для конференц-залу).

Відстань між стільницею і полицею для клавіатури зазвичай не перевищує 8-12 см.

Регулювання висоти

Стандартна висота столу складає 75 см. Столи для ресепшн вищі (100-120 см).

Моделі з регулюванням висоти (трансформери) набагато зручніше звичайних столів, так як легко підлаштовуються під зріст кожної людини.

Зміна положення стільниці (робота сидячи-стоячи) попереджає появу болю в спині, викривлення хребта, здавлювання внутрішніх органів, варикозне розширення вен, плоскостопість. Такий стіл корисний для людей із захворюваннями спини і тим, кому важко працювати сидячи цілий день. Рекомендується і підприємствам, що працюють в позмінному режимі.

Недоліки регульованого столу в порівнянні зі звичайним: більш висока ціна, менша надійність (слабке місце конструкції – підйомний механізм).

Тип підйомного механізму

Газліфт – порівняно дешевий варіант, що не залежить від джерела електроживлення. Процес регулювання досить складний, а сам механізм не розрахований на серйозні навантаження.

Електропривод – вигідно відрізняється простотою регулювання і більшою вантажопідйомністю. Для зміни висоти столу користувачеві досить натиснути на кнопку. Таке рішення обійдеться дорожче і вимагає підключення електромережі.

Кількість ніг

  • 1 – для монітора ПК або ноутбука (дитячий стіл, модель в маленькому кабінеті);
  • 2 – для роботи в офісі (комп'ютерний/офісний стіл);
  • 3 – для кількох ПК та іншої оргтехніки (великий/кутовий стіл в конференц-залі).

Діапазон регульованої висоти – визначає мінімальну і максимальну висоту стільниці. Оптимальний параметр – 66-118 см.

Потрібний діапазон регульованої висоти підбирається виходячи зі зросту людини. Якщо за столом будуть працювати кілька людей, то слід обирати модель, орієнтуючись на найвищого з них.

Для користувача зростом до 185 см підійде стіл з будь-яким діапазоном, а ось більш високим людям варто звернути увагу на моделі з великою максимальною висотою (130 см). Зустрічаються моделі і для дітей, у яких мінімальна висота відрізняється від стандартного параметра (54 см).

Вантажопідйомність – гранично допустима вага, яку витримує стіл без ризику пошкодження підйомного механізму. Найчастіше вантажопідйомність столу складає не менше 70 кг, чого достатньо для монітора і офісного приладдя. Але для роботи з різним обладнанням варто обрати модель, розраховану на 100 кг і вище.

Матеріал

Найчастіше каркас столу (в тому числі ніжки) виконується з дерева, ДСП або металу. Стільниця може бути виготовлена з інших матеріалів, наприклад, скла або каменю.

Дерево – класичний варіант, що не вимагає особливого догляду і досить міцний. Цей матеріал ефектний на вигляд і приємний на дотик. Стіл, виготовлений з благородної деревини, відмінно впишеться в будь-який інтер'єр, за винятком мінімалізму, хай-тека і модерну (кращий вибір для класики і провансу). Єдиний недолік – висока ціна.

Важливо: щоб дерев'яна стільниця довше зберігала свій ошатний вигляд, вона повинна бути оброблена спеціальним захисним лаком. Найміцнішими вважаються дубові, горіхові, букові, вишневі столи.

Для класичного інтер'єру добре підійде стіл, прикрашений малюнком або різьбленням.

ДСП – нагадує дерево, при цьому ціна його значно нижче. Завдяки спеціальному захисному покриттю (полімерне, меламінове) стільниці відрізняються різноманітністю дизайнерських рішень.

До недоліків ДСП відноситься розбухання матеріалу при пошкодженні і намоканні, а також токсичність (виділення формальдегідів), що особливо часто зустрічається в неякісних виробах.

Важливо: зверніть увагу на маркування екологічного класу (Е1, Е2, Е3). Чим менше цифра, тим безпечніше ДСП.

МДФ – більш міцний і екологічний матеріал. Ціна столу з МДФ вище, ніж аналогічного виробу з ДСП.

Скло – ексклюзивне рішення, освіжаюче інтер'єр і візуально розширююче приміщення. Мінусами цього матеріалу є менша міцність в порівнянні з іншими матеріалами і прозорість (погляду відкриваються ноги гостей). Скляний стіл добре збирає відбитки пальців, а отже, вимагає постійного догляду, «холодний» на дотик. Не варто купувати такий стіл, якщо є діти.

Стіл зі скляною стільницею відмінно буде виглядати в інтер'єрі, оформленому в стилі хай-тек, мінімалізм, модерн.

Важливо: можна придбати тоновані скляні стільниці, щоб звести до мінімуму прозорість скла.

Метал – найміцніший матеріал, але не дуже приємний на дотик. Часто каркас столів виконується з металу, а стільниці – з іншого матеріалу. Стіл з металевими деталями добре виглядає в приміщенні, оформленому в стилі хай-тек і мінімалізм.

Камінь (натуральний або штучний) – міцний, зносостійкий і красивий матеріал, який відмінно виглядає в самих різних інтер'єрах (класичний, етнічний і т.д.), особливо поблизу каміна. Ціна такого столу дуже висока. Столи з каменю часто виконуються на замовлення.

Пластик – найдешевший і недовговічний матеріал. Пластик простий в догляді і дозволяє створити стільниці найрізноманітніших форм і кольорів.

Ніжки

Ніжки забезпечують стійкість столу. Найнадійніші і міцні ніжки виготовляються з дерева або металу. Краще купувати стіл з чотирма ніжками, а не з однією, оскільки така конструкція більш стійка. З іншого боку круглий стіл з чотирма ніжками має менше посадкових місць.

Не варто обирати столи, у яких ніжки розташовані біля кутів стільниці, так як вони завадять комфортному розсадженню гостей. Краще звернути увагу на моделі, де ніжки заглиблені.

Відгуки про статтю

Интересная статья.