Як вибрати вікно

Матеріал

Дерево – екологічний матеріал, дозволяє приміщенню «дихати». Вікна з дерева ефектні на вигляд, добре поєднуються з інтер'єром і меблями за умови збігу стилю. Недоліками є низька стійкість до вологи і деформації, здатність вбирати запахи. Якісні дерев'яні вікна, виготовлені за сучасними технологіями, коштують дорого.

Пластик – забезпечують максимальний захист від пилу і вологи. Однак приміщення вимагає постійного провітрювання, так як пластик абсолютно не пропускає повітря. Вікна легко миються і не вимагають фарбування кожні 3-4 роки. Пластик не підлягає ремонту – подряпини і пошкодження на ньому непоправні. Основною перевагою пластикових вікон є їх більш низька вартість в порівнянні з дерев'яними.

Хочеться відзначити, що якісне дерев'яне вікно має ті ж характеристики, що й пластикове: стійкість до перепаду температур, низьку теплопровідність, термін служби. Визначальним фактором при виборі є ціна.

Відкривання стулок вікна

Поворотне – відкривається тільки в одному напрямку – на поворот або на відкид (відкидне вікно). Такі вікна зручно миються, однак у них немає функцій базового і зимового провітрювання приміщення. Поворотне вікно використовується в якості аварійного виходу.

Глухе в таких вікнах не передбачається відкриття стулок. Широко застосовуються на перших поверхах. Перевагою такого вікна є порівняно низька ціна через відсутність стулкового профілю та фурнітури. При цьому важливо пам'ятати, що глухе вікно набагато важче вимити з вулиці, ніж інші вікна.

Поворотно-відкидне – має три варіанти відкриття: поворотне, зимове провітрювання (мікропровітрювання) і відкидне зверху вниз. Найбільш поширений варіант. Існують вікна з 1 і 2 поворотно-відкидними стулками.

Розсувне за принципом нагадує відкривання шафи-купе.

По центральній осі – відкривається тільки в одному напрямку – по осі, що проходить через центр тягаря вікна. Застосовується в мансардних вікнах.

Фрамужне – фрамугою називається верхня частина вікна, відокремлена від нижньої частини горизонтальною перегородкою. Вікна з фрамужним відкриванням встановлюються в дуже високих віконних отворах (більш ніж 1800 мм). Іноді вони ставляться з декоративною метою. Фрамуга може бути глухою (для вікон і дверей великої висоти) або відкривною (для безпечного провітрювання приміщень у дитячих садках, школах, медустановах).

Кількість стулок

Кількість стулок залежить від ширини віконного отвору. Оптимальний розмір стулки вікна – 80х130 см. Таким чином, якщо віконний проріз ширше 2 метрів, то необхідно 3 стулки, якщо менше 2 метрів, то досить 2 стулок.

Слід зазначити, що вікна з 1 стулкою встановлюють нечасто (невеликі приміщення, комори, туалетні кімнати в приватних будинках), вікна з 2 стулками зустрічаються на кухнях, з 3 стулками – в кімнатах (часто на балконах і лоджіях), 4 стулки – в основному, на балконах і лоджіях. Стулки можуть бути як глухими, так і відкривними. Для того, щоб приміщення провітрювати, в кожному вікні повинна бути хоча б одна стулка.

Види склопакета

Склопакет – зібраний блок з двох або більше стекол, який вставляється в раму вікна. Залежно від призначення існує декілька видів склопакетів:

  • енергозберігаючий – здатний відбивати в приміщення до 90% тепла;
  • ударостійкий – відрізняється підвищеною стійкістю до механічних впливів і зниженою травматичністю (розлітається на шматки круглої форми). Застосовується в кафе, ресторанах, магазинах і т.д .;
  • тонований – захищає приміщення і предмети інтер'єру від сонячного світла, робить освітлення максимально комфортним. Крім цього тоновані стекла більш міцні, ніж звичайні;
  • броньований – складається з декількох шарів скла, з'єднаних між собою спеціальними плівками або клеєм. Відрізняється кулестійкістю, взламостійкістю і має дуже велику товщину. Застосовується для захисту життя людини, зберігання матеріальних цінностей.

Кількість камер

Камерність склопакета

Камерою називається герметичний простір між двома стеклами, який і надає пластиковому вікну тепло- і звукоізоляційні властивості. Кількість камер у вікні варіюється від 1 до 5. Слід зазначити, що чим більше камер у вікні, тим вище ці характеристики. Одночасно з цим зростає ціна і маса самого вікна, а більша кількість стекол перешкоджає проходженню сонячного світла в приміщення.

Для звичайних умов застосовуються дво- і трикамерні вікна, які можна назвати «золотою серединою». П'ятикамерні використовуються в суворих кліматичних умовах або в будинках, розташованих в безпосередній близькості від автострад і інших джерел підвищеного шуму.

Камерність профілю

Повітряні камери всередині профілю зменшують тепловтрати. Стандартний профіль – трикамерний. Сучасні рішення припускають п'яти- і навіть шестикамерні профілі. Тут варто пам'ятати, що 98% тепла йде через склопакет, а не через профіль. На сьогодні п'яти- і шестикамерні профілі – це скоріше маркетинговий хід виробників. Принципово тепліші вікна з такими профілями не будуть.

Фурнітура

Фурнітура – елементи, які встановлюються на вікна та балконні двері з метою забезпечення правильного і довготривалого їх функціонування.

Існує як базова (входить в комплектацію), так і додаткова фурнітура (купується окремо). Перша забезпечує функціонування вікон і балконних дверей, друга – підвищує комфорт і безпеку їх експлуатації.

До фурнітури вікон і балконних дверей відносяться такі пристрої.

Блокіратор помилкового відкриття – перешкоджає відкриванню поворотно-відкидного вікна відразу в двох площинах і запобігає його поломці. Як правило, блокіратором оснащуються всі поворотно-відкидні вікна та балконні двері.

Фіксатор відкривання (гребінка) – призначений для фіксації вікна в похилому або відкритому положенні, при цьому проміжок між стулкою і рамою становитиме від 10 до 70 мм. Стане в нагоді для захисту вікна від закриття при протязі і сильному вітрі. Має кілька ступенів, що дозволяють регулювати проміжок між стулкою і рамою. Крім того, фіксатор завадить випадковому випаданню або вильоту домашньої тварини з вікна.

Ручка балконна (внутрішня або «ручка курця») – закріплена зі зворотного боку балконних дверей для їх закриття з боку балкона. Виготовляється з пластику або металу. Є додатковою фурнітурою.

Балконна защіпка (шнепер) – застосовується для закривання балконної стулки зовні. Також як і «ручка курця» встановлюється окремо.

Обмежувач повороту стулки на 90 градусів – обмежує кут відкриття віконної стулки або балконних дверей. Захищає від ударів по навколишніх предметах під час повороту.

Мікроліфт – служить в якості додаткової опори для вікна і дозволяє піднімати стулку, яка з часом може провисати під власною вагою. Слід зазначити, що мікроліфт особливо важливий в положенні відкидання, коли навантаження на фурнітуру вікна є максимальним. Є додатковою фурнітурою.

Ручка з ключем (замок) – застосовується для надійного замикання вікна або балконних дверей. Стане в нагоді для захисту від відкривання зсередини маленькими дітьми, а також проникнення в приміщення сторонніх осіб, так як запобігає відкриття вікна або балконних дверей навіть при розбитому вікні.

Протизломна цапфа – спеціальне пристосування, що забезпечує щільний притиск в пластикових вікнах. Протистоїть злому пластикового вікна, а значить – підвищує рівень безпеки приміщення.

Оснащення

Датчик дощу – пристрій, призначений для автоматичного закривання вікна при перших краплях дощу.

Система дистанційного керування – сукупність пристроїв, що дозволяє керувати відкриванням і закриванням вікон на відстані. Ця система особливо актуальна для високо розташованих вікон або які знаходяться у важкодоступних місцях.

Кліматичний клапан (припливний клапан) – пристрій для вентиляції і припливу свіжого повітря в приміщення без провітрювання. Через свою герметичність пластикове вікно створює парниковий ефект. Потрібно часте провітрювання, яке тягне за собою втрату тепла, підвищення рівня шуму, проникнення комах, пилу.

Антимоскітна сітка – захищає приміщення від різних комах. Хороша і міцна сітка служить додатковим захистом для домашніх кішок від випадання з вікна. Вихованці також можуть застрягати між стулкою і рамою вікна, що часто веде до загибелі. Сітка в даному випадку допомагає їм вибратись.

Ступеневе провітрювання – проміжок між стулкою вікна чи дверей регулюється в 3, 4 або 5 позиціях (ступенями).

Зимове провітрювання (мікропровітрювання) – проміжок між стулкою вікна або дверей і рами становить 3-4 мм. Зручно для нічного провітрювання в холодну пору року, в дитячих, спальних кімнатах, кухнях.

Виробник

Сьогодні на ринку металопластикових вікон представлені в основному німецькі, українські, російські та турецькі виробники профілю. Продукція брендів Decco, KBE, Olimpia, Win-Open часто використовується виробниками вікон. Згодом вікна з цих профілів жовтіють, деформуються. Саме в наслідок деформації відходять гумки ущільнювачів, і з вікон починає дути. Економити на вікнах категорично не рекомендується.

Відмінними марками профілів вважаються Aluplast, Salamander, VEKA, WDS, Winbau, Schuco, VELUX. Як правило, фірми-виробники дають повноцінну гарантію на вікна з таких профілів. При установленні рідко виникають проблеми. Вікна довговічні і надійні. Важливий момент: у вікна з коштовно якісного профілю зазвичай встановлюють хороші гумки ущільнювачів, які довго залишаються еластичними і не рвуться, не тріскаються.

При замовленні і установленні вікон обов'язково зверніть увагу на фірму-виробника. Їх сьогодні працює величезна безліч, проте дуже важливо знайти відповідальних і сумлінних майстрів. Від установки залежить як мінімум половина успіху. Важливим моментом є укладення договору з фірмою. Це позбавить вас від неприємностей, в разі появи неприємних запитань після монтування.

Відгуки про статтю