Як вибрати підгузник і трусики

Вид

Підгузки - функціональна нижня білизна, призначена для вбирання рідких продуктів життєдіяльності малюка і захисту від забруднення його верхнього одягу, ліжка. Підгузки більш надійні, ніж трусики, так як вміщають більше рідини. Вони повністю закривають таз дитини (пах, стегна, живіт) і розраховані на дітей різного віку. Але при цьому громіздкі і незручні під час руху малюка.

Трусики - з вигляду нагадують звичайні труси і розраховані на дітей старшої вікової категорії, які багато рухаються. Трусики не заважають дитині під час руху, їх зручніше надягати, і вони непомітні під одягом. Однак ступінь захисту трусиків нижче, ніж у підгузків. Це дозволяє привчати дитину до користування туалетом.

Пелюшки - гігієнічні килимки, що захищають ліжко, пеленальний столик або інші поверхні, на яких знаходиться малюк. Вони можуть стати в нагоді, наприклад, під час заміни підгузка. Пелюшки можна використовувати в період відучення дитини від підгузків.

Використання

Одноразові - не передбачають повторного використання. Такі підгузки зустрічаються найчастіше. Вони відмінно вбирають вологу, тим самим знижуючи ризик розвитку пелюшкового дерматиту. Крім того, батькам не доведеться витрачати сили і час на прання і сушіння. Але одноразові підгузки обходяться дорожче, ніж багаторазові, так як їх запас необхідно періодично поповнювати.

Важливо: не використовуйте одноразовий підгузок повторно, так як він не буде вбирати вологу і може завдати шкоди дитині. Міняйте одноразові підгузки раз в дві-три години.

Багаторазові - розраховані на багаторазове використання. Вони обходяться дешевше, ніж одноразові. З іншого боку багаторазові підгузки менш гігієнічні - гірше вбирають вологу, а їх прання вимагає від батьків зусиль і часу. Зустрічаються рідко.

Стать дитини

Залежно від особливостей будови сечостатевої системи хлопчиків і дівчаток зустрічаються такі види підгузників:

  • для хлопчиків - основна маса вбираного матеріалу, знаходиться в передній частині підгузка;
  • для дівчаток - основна маса всмоктуючого шару знаходиться в середній частині підгузка;
  • унісекс - поглинаючий наповнювач розподілений рівномірно по всій нижній поверхні, що дозволяє використовувати такий підгузок як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Розмір

Розмір підгузків залежить від ваги, зросту і статури малюка. Однак важливо пам'ятати, що при однаковій вазі статура у двох дітей може істотно відрізнятись, а отже їм підійдуть різні моделі підгузка. Розміри можна розділити на наступні категорії:

  • new born (new baby) - вага до 5 кг, зріст 50-57 см;
  • mini - вага 3-8 кг, зріст 52-60 см;
  • midi - вага 5-11 кг, зріст 55-70 см;
  • maxi - вага 9-18 кг, зріст 65-100 см;
  • maxi Plus - вага 10-20 кг, зріст 87-120 см;
  • extra large - вага 15-25 кг, зріст від 100 см.

Часто буває так, що для однієї дитини можуть підійти два суміжних варіанта.

Важливо: занадто великі підгузки нещільно прилягають до тіла і часто протікають, а надто маленькі швидко наповнюються і натирають малюкові шкіру.

Час вбирання

Час, протягом якого малюк буде сухим в підгузку. На пакуванні може бути зазначено 9, 12 або 24 години. Чим більше цей показник, тим довше дитина може залишатись в підгузку без його заміни. Вироби з 24 годинами добре підійдуть для поїздок на далекі відстані.

Важливо: не слід тримати малюка в підгузку протягом тривалого часу навіть з великим часом вбирання.

Призначення

Дихаючі - здатні пропускати повітря і дозволяють шкірі малюка нормально дихати. В зовнішньому шарі таких підгузків знаходиться плівка з безліччю мікроскопічних отворів, добре пропускають повітря, але затримують вологу. Дихаючі підгузки коштують дорожче звичайних, але зате вони знижують ризик появи попрілостей на шкірі малюка.

Нічні - можуть поглинати велику кількість вологи. Такі підгузки мають товстий поглинаючий шар. Добре підійдуть не тільки для сну, але і для далеких прогулянок. Однак вони можуть бути незручними для активних ігор дитини.

Для купання - відмінно вбирають вологу під час тривалого перебування дитини у воді (басейні), що не набухаючи при цьому, так як зовнішній шар не пропускає воду. Крім того, підгузки для купання надійно захищають шкіру і статеві органи дитини від шкідливої дії бактерій або реагентів. Однак для повсякденного використання (сон, прогулянка) вони не призначені.

Для привчання до горщика - вбирають вологу з деяким запізненням, щоб малюк переконався в тому, що він мокрий. Це неприємне відчуття сформує звичку сідати на горщик.

Гіпоалергенні - призначені для дітей, у яких виникла алергія ( «нестерпність») на звичайні вироби. Такі підгузки виготовлені з дихаючих матеріалів, до їх складу не входить латекс та інші добавки, здатні викликати алергічну реакцію. Підгузки відрізняються підвищеним поглинанням, що забезпечує мінімальний контакт шкіри малюка з вологою.

Фіксація

Липучки - зустрічаються найчастіше в одноразових підгузках. Вони прості у використанні, недорогі, мають невелику товщину і досить надійні. Липучки не створюють незручності для малюка.

Кнопки - використовуються в багаторазових підгузках. Вони більш надійні, ніж липучки, однак і коштують дорожче. В одноразових виробах майже не зустрічаються.

Іноді можна зустріти гудзики (в деяких багаторазових виробах), стрічки і гумки (в одноразових підгузках).

Оснащення

Індикатор наповнення - показує ступінь наповнення підгузка. Має вигляд сигнальної смужки у верхній частині виробу. Коли волога заповнює всмоктуючий матеріал (абсорбуючий шар), то під її впливом змінюється колір індикатора. Це дозволяє відстежувати стан підгузка і своєчасно його поміняти.

Кишеньку - запобігає протіканню рідкого випорожнення новонародженого немовляти. Розташовується на паску ззаду.

Виріз для пупка - зустрічається в підгузках для новонароджених. Цей виріз залишає пупок відкритим, щоб за ним простіше доглядати - це необхідно в перші дні після народження малюка.

Кількість підгузків в упаковці

Цей параметр дозволить оцінити, на який час вистачить пачки. Відомо, що більш місткі упаковки обходяться дешевше, якщо їх вартість перерахувати на один підгузок. Однак в цьому випадку є ймовірність даремно витратити кошти, так як підгузки не перевірені на практиці. Тому для проби краще купувати невеликі упаковки.

Важливо: не купуйте підгузки поштучно «для проби», так як немає гарантії в їх чистоті і безпеці для малюка.

Кількість вкладишів

Вкладиші - вбираючі вставки, передбачені в конструкції багаторазових підгузків. Зустрічаються підгузки з одним і двома вкладишами в комплекті. Другий вкладиш можна використовувати в якості запасного, коли перший ще сохне після прання. Для нічного і денного сну бажано використовувати відразу два вкладиші в одному підгузку. Це підвищить ступінь захисту виробу.

Поради

  • Переконайтесь в тому, що підгузки виготовлені з якісних і безпечних матеріалів, що підтверджує відповідний сертифікат. Краще зупинятись на продукції відомих фірм, яка проходить безліч перевірок якості і тестів.
  • Упаковка підгузків повинна бути цілою. Не купуйте товар в пошкодженій упаковці.
  • Перед придбанням перевірте дату виготовлення і термін придатності виробу.
  • Не слід купувати підгузки «на виріст», оскільки вони мають термін придатності. Прострочені підгузки втрачають свої властивості і можуть бути небезпечними для малюка. Не варто запасатись виробами «про запас», так як дитина просто з них виросте.
  • Зберігати підгузки потрібно в приміщенні з постійною (кімнатною) температурою і низькою вологістю. Не зберігайте їх у ванній або на кухні.
  • Якщо на шкірі дитини виникають подразнення, змініть марку підгузків.
  • Бажано не купувати підгузки, до складу яких входить поліетилен - вони дешевші, але шкіра дитини в них пітніє.
  • В сильну спеку краще тримати малюка без підгузків.

Виробник

При виборі підгузків варто віддати перевагу тільки перевіреним і надійним брендам, наприклад, Pampers, Huggies, Chicco, Libero, Goo.N, Merries, Moony. Найважливіше в цій продукції - матеріали виготовлення. Екологічно чисті, антиалергенні і дихаючі підгузки не можуть коштувати дешево. Тому економити на покупці не варто. До того ж, зазвичай для них характерні анатомічно правильні моделі, а також надійні і міцні застібки. Для дітей з алергією можна звернути увагу на продукцію Abena Bambo - бамбук вважається одним з кращих матеріалів для дитячої продукції.

Підгузки Bella Happy, Berni, Canpol babies, Helen Harper, Вухатий нянь, ЕКО-ПУПС, Katinka, Mums Era, Pufies, Петрик частіше викликають "запрівання", а також можуть іноді протікати, що вкрай незручно на прогулянці. До того ж ціни на ці моделі рідко бувають нижче, ніж на хороші підгузки.

Окремою категорією варто відзначити продукцію для дорослих: марки Seni і Tena. На жаль, асортимент подібної продукції у нас на ринку невеликий, хоча вона є дуже затребуваною для літніх і лежачих хворих.

Відгуки про статтю

Выбирать подгузники. это я Вам скажу не так легко... потому что у каждого ребнка своя реакция на них.... я перепробвала много марок подгузников... пока не пришла к выводу...что лучше выбрать хорошую присыпку, кремик, масло...я однажды попробовала израильскую продукцию... и все... теперь любые подгузники нам ни почем))) Советую))