Як вибрати підігрівач, стерилізатор

Вид

Підігрівач - пристрій, що дозволяє нагріти дитяче харчування до необхідної температури без ризику перегріву.

Стерилізатор - пристрій, що забезпечує гігієну дитячого харчування (знищення бактерій) шляхом термічної, ультрафіолетової чи хімічної обробки пристосувань для дитячого харчування (пляшечок, сосок, ложок).

Важливо: крім пляшок або ложок, можна стерилізувати молоковідсмоктувач, дозатори ліків і навіть невеликі пластмасові іграшки - практично будь-які предмети, з якими взаємодіє дитина. Головне, щоб вони витримували термічну обробку температурою до 100°С.

Підігрівач-стерилізатор - універсальний варіант, що поєднує в собі функції попередніх пристроїв. Однак вартість такого пристосування вище, ніж звичайного підігрівача або стерилізатора.

Тип стерилізатора

Паровий (електричний) - складається з ємності для пляшечок, резервуара з нагрівачем води і герметичної кришки. Стерилізація відбувається шляхом термічного впливу на предмети гарячою парою.

Переваги: дозволяє обробляти велику кількість предметів, включаючи і металеві, за один цикл, процес стерилізації здійснюється автоматично, має індикатори, що дозволяють контролювати цей процес. Недоліки: вимагає підключення до електромережі, відрізняється великими габаритами і вагою, коштує недешево.

Для НВЧ-печі - складається з ємності, куди заливається вода, кошиків для пляшечок і герметичної кришки (куполу). Такий стерилізатор поміщається в мікрохвильову піч, включену на максимальну потужність. Процес стерилізації відбувається таким же чином, що і в паровому.

Переваги: відрізняється невеликими габаритами і вагою, за порівнянної якості стерилізації коштує дешевше, ніж електричний аналог. Недоліки: вимагає наявність НВЧ-печі, не підходить для обробки металевих предметів, тривалий процес стерилізації (до 30 хвилин).

Важливо: користуватися НВЧ-піччю для стерилізації предметів без спеціального стерилізатора не можна, так як вони можуть зіпсуватись. Сама ж стерилізація буде неефективною.

Перед придбанням стерилізатора для НВЧ-печі слід переконатись в тому, що він підійде для Вашої моделі «мікрохвильовки».

Ультрафіолетовий - ультрафіолетова лампа, розташована в камері з прозорими дверцятами. Стерилізація здійснюється шляхом опромінення предметів ультрафіолетом.

Переваги: не вимагає підключення до електромережі, а також води, відрізняється невеликими габаритами і вагою, працює безшумно і забезпечує високу швидкість обробки. Недоліки: невелика місткість пристрою, через що доводиться кожен предмет стерилізувати окремо, відсутність спеціальної ємності для підтримки стерильності вже оброблених предметів.

Хімічний - герметичний контейнер, в який заливається вода і антибактеріальний засіб (таблетка або розчин). Стерилізація відбувається шляхом хімічної реакції без підвищення температури води («стерилізатор холодної води»). Такий стерилізатор зустрічається рідко.

Переваги: не вимагає електрики, що дозволяє його використовувати в дорозі. До того ж, працює безшумно. Недоліки: необхідно купувати антибактеріальний концентрат, який зустрічається не в кожній аптеці.

Важливо: купуючи хімічний стерилізатор, звертайте увагу на наявність індикатора дати і часу, щоб відслідковувати термін придатності розчину.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість стерилізації пляшечки або нагріву дитячого харчування. Чим потужніше пристрій, тим менше часу знадобиться на ці операції. Стерилізатори для НВЧ-печей використовують потужність мікрохвильових печей.

Температура підігріву

Парові (100°С) - дитяче харчування підігрівається за рахунок пари, в яку перетворюється вода при нагріванні. Переваги: наявність функції «автовідключення», швидке нагрівання і збереження температури їжі протягом тривалого періоду. Недоліки: ризик отримати опік при відкритті кришки пристрою або торканні пляшечки.

На гарячій воді (80-90°С) - нагадує попередній варіант, але відрізняється тим, що для підігріву дитячого харчування використовується більше води. Перевага - можливість розігрівати заморожені суміші, оскільки пристрій дозволяє користуватися нагріванням кілька разів поспіль. Недолік - якщо ємність вчасно не витягти з апарату, то її необхідно остуджувати.

Важливо: будьте обережні при вийманні пляшечки - з неї капає гаряча вода і можна отримати опік.

На теплій воді (до 50°С) - при такому нагріванні дитяче харчування не перегрівається, відсутні окріп і пара. Недолік - для підігріву харчування знадобиться досить багато часу.

Підігрівачі-стерилізатори можуть підігрівати дитяче харчування до температури 37°С і зберігати досягнуту температуру протягом 1-3 годин.

Час підігріву

Цей параметр означає кількість часу, який потрібен для підігріву їжі. При виборі підігрівача слід орієнтуватися на 5-7 хвилин - оптимальний час для підігріву дитячого харчування.

Час стерилізації

Цей показник означає кількість часу, необхідного для стерилізації предметів. В різних стерилізаторах цей параметр буде різним.

  • для електричного стерилізатора - 5-15 хвилин;
  • в НВЧ-стерилізаторах - до 30 хвилин (час нагрівання стерилізатора 2-10 хвилин + час стерилізації 15-20 хвилин);
  • в ультрафіолетових стерилізаторах - 5 хвилин;
  • в хімічних стерилізаторах - 15 хвилин.

Кількість ємностей

Підігрівачі зазвичай розраховані на 1 пляшку. У кожного типу стерилізатора кількість ємностей різна. Наприклад, електричний стерилізатор розрахований в середньому на 6-8 пляшечок, в більшість моделей для НВЧ можна помістити до 4-5 пляшечок. Чим більше місткість стерилізатора, тим більша економія часу при обробці пляшечок.

Зустрічаються портативні стерилізатори для НВЧ-печей, розраховані на одну пляшку, а також термостійкі пакети для стерилізації, які можна використовувати до 20 разів. Такі пристрої максимально компактні і добре підійдуть для обробки предметів з нестандартною формою, наприклад, молоковідсмоктувачі.

Живлення

Залежно від живлення пристрою існують такі різновиди підігрівачів і підігрівачів-стерилізаторів:

  • автомобільні - працюють від автомобільного прикурювача (12В) і у них відсутня вилка, призначена для звичайних розеток. Компактні і прості у використанні пристрої. Оптимальний варіант для подорожей в автомобілі;
  • універсальні - працюють як в автомобілі, так і від електромережі (220В) - у них є вилки для прикурювача і для стандартної розетки;
  • домашні (стерилізатори-пароварки) - працюють тільки від електромережі. Крім підігрівання і стерилізації за допомогою таких пристроїв можна готувати їжу (50-150 г) на парі, зберігаючи корисні вітаміни.

Деякі підігрівачі можуть працювати на акумуляторах або пальчикових батарейках. Вони добре підійдуть в дорожніх умовах - важливо тільки вчасно заряджати акумулятори або замінювати батарейки. Стерилізатори зазвичай працюють тільки від електромережі. Однак зустрічаються моделі на батарейках (ультрафіолетові).

Функції

Підтримка температури - збереження підігрівачем досягнутої температури дитячого харчування після нагрівання.

Автовідключення - припиняє роботу пристрою після закінчення підігріву або стерилізації, а також при мінімальному рівні води в резервуарі.

Звуковий та (або) світловий сигнал - сповіщає про завершення процесу підігріву або стерилізації.

Оснащення

Дисплей - відображає параметри рівня води, стерильності, часу роботи пристрою і часу виключення. Дисплей спрощує використання підігрівачів і стерилізаторів.

Регулятор температури - дозволяє задавати необхідну температуру підігріву дитячого харчування.

Електронний термостат - підтримує постійну температуру дитячого харчування і захищає його від перегріву.

Комплектація

Аксесуар для виймання - пристосування, що нагадує щипці і призначене для комфортного вилучення нагрітих пляшечок з підігрівача або стерилізатора.

Баночка - ємність для підігріву пюре та іншої густої їжі. Входить в комплект підігрівача, підігрівача-стерилізатора.

Також можуть входити в комплект поставки стерилізатора пляшечки, мірна ложка для сухої молочної суміші, соски, пустушки, контейнери, призначені для зберігання суміші.

Поради

  • Вибираючи підігрівач або стерилізатор, слід звернути увагу на діаметр пляшечок. Переконайтеся, що пляшечки помістяться в пристрій. Якщо пляшечки входять в комплект поставки, то такої проблеми не буде.
  • Можна придбати пристрій, розрахований на більш широкі пляшечки - в цьому випадку в нього помістяться і більш вузькі.
  • Купуйте пристрій в спеціалізованих магазинах або аптеках. В цьому випадку ризик придбати неякісну та токсичну продукцію знижується. Ознайомтесь із сертифікатами якості пристрою. Краще віддавати перевагу відомим брендам.
  • Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то варто придбати містку модель стерилізатора (електричного або для НВЧ), так як в цьому випадку кількість використовуваних пляшок зростає. Це ж актуально і для сімей, в яких є дві і більше дитини.

Виробник

Відмінний вибором стануть моделі відомих брендів дитячих товарів Canpol babies, Chicco, Miniland, Philips, Tommee Tippee. Також можна звернути увагу на інших надійних виробників побутової техніки, наприклад, Beurer або Tefal: їх продукція завжди відрізнялась стабільною якістю і надійністю. Трохи дешевше можуть бути моделі "китайського" Orion або місцевого бренду Бусинка - серед недоліків можна відзначити невідповідність реальної температури до заявленої. Для маленьких дітей це дуже важливо! Тому купувати ненадійні і несталеві підігрівачі не варто. Також варто відзначити, що вартість продукції Philips Avent або Chicco може бути завищена через високу популярність бренду.

Відгуки про статтю

Очень хорошие советы, спасибо)

Замечательный и полезный прибор.В подогреватели можно подогревать грудное молоко,смесь,сок,детское питание в банках и пакетах.

Согласны с вами :)