Як вибрати полку для вітальні

Полиця – предмет меблів, у якого відсутня передня, а часто і задня стінка. Полиці призначені для впорядкованого зберігання різних речей. На відміну від шафи або тумби, полиці доступні за ціною і не займають багато місця: вони легко вписуються навіть у непридатний для інших меблів простір.

За призначенням полиці бувають:

  • для офісу;
  • для вітальні;
  • для ванної.

Полиці для вітальні використовуються для зберігання книг, сувенірів, фотографій, горщиків з квітами. На відміну від офісних аналогів, такі полиці повинні виконувати не тільки свою основну функцію, але і прикрашати інтер'єр.

Полиця-трансформер – змінює свою форму, що дозволяє збільшувати або зменшувати кількість секцій. Правда, полиця-трансформер має обмеження по навантаженню – дуже важкі речі зберігати на ній не рекомендується.

Стелаж – добре вписується в практично будь-який інтер'єр вітальні, особливо, хай-тек і кантрі. На відміну від шафи, він не захаращує простір – стелаж підійде навіть для малогабаритної кімнати.

Зустрічається кілька видів стелажів:

  • стелаж-циліндр – обертається навколо своєї осі, що дозволяє демонструвати книги, колекції, різні медалі, трофеї, нагороди;
  • вбудований – встановлюється в нішу, що дозволяє раціонально використовувати простір кімнати;
  • ступінчастий – складається з полиць і секцій, з'єднаних в ступінчасту конструкцію (оптимальний варіант для розмежування кімнати на зони);
  • стелаж-решітка – складається з горизонтальних, вертикальних або діагональних полиць. Такий стелаж буває підлоговим або навісним. Стелаж-решітка буде хорошим вибором для інтер'єрів в стилі хай-тек.

Як і в офісі, простір вітальні можна розмежовувати за допомогою стелажів. Високий стелаж має більшу місткість, більш низький – робить кімнату світліше. Добре, якщо колір такого стелажа буде гармоніювати з кольором стін – це дозволить створити однорідний простір. Стелаж на коліщатках допоможе в будь-який момент змінити планування приміщення.

Бажано, щоб великі стелажі темного кольору мали підсвічування – це додасть йому ошатний вигляд і зробить предмети більш помітними. Цікаве рішення – дзеркальні стінки секцій, подвоюють предмети на полицях.

Матеріал

У вітальні доречні скляні полиці, які ідеально підходять для зберігання статуеток, ваз, предметів розкоші. Ці полиці можуть бути не тільки прозорими, а й матовими або тонованими. Скляні полиці не кидаються в очі, не звужують приміщення і особливо доречні в малогабаритних кімнатах. Дуже ефектні моделі з неоновим підсвічуванням.

Непогано буде виглядати витончена дерев'яна модель біля вікна (полицю – над або під віконним отвором, стелаж – збоку вікна). Відкриті полиці відмінно впишуться в простір поруч з журнальним столиком, а закриті варіанти – із дзеркальними або прозорими дверцятами – не тільки захистять речі від пилу, але і розставлять яскраві акценти в інтер'єрі.

Стиль

Класичний – дерев'яні полиці правильної форми, прикрашені різьбленням і декоративними елементами, наприклад, витонченими кованими витими деталями. Іноді полиці в такому стилі покривають бронзовою, сріблястою або навіть золотою фарбою.

Кантрі – грубо оброблені, часто штучно «зістарені» дерев'яні полиці.

Хай-тек – металеві або скляні полиці, часто мають неправильну, наприклад, зигзагоподібну або спіральну форму.

Етнічний – дерев'яні полиці, прикрашені національним орнаментом. Деякі полиці декорують шкірою (африканський, скандинавський стиль). Часто використовуються екзотичні породи деревини, на кшталт бамбука або ротанга.

Поради

  • Полиці повинні відповідати стилю, матеріалам, кольоровій гамі решти меблів, що знаходиться в кімнаті.
  • Не варто перевантажувати полиці. Обираючи модель, необхідно дізнатися максимальну вагу, яку вона зможе витримати. Чим товщі полиці, тим важчі речі можна на них покласти.
  • Якщо навантаження на полицю буде незначним (статуетки, сувеніри), можна використовувати скляну полицю, для розміщення важких книг і техніки краще вибрати полиці з дерева, ДСП або МДФ.
  • Покриття ДСП і МДФ має бути рівним і не мати відколів, подряпин, потертостей та інших дефектів. Краще придбати меблі з дорожчою і надійною фурнітурою, ніж заощадити на якості і через кілька місяців міняти ручки.
  • Бажано, щоб полиці мали закруглені кути – це дозволить скоротити ризик отримання травми, та й вигляд у таких меблів приємніше.
  • Можна підібрати до полиць аксесуари, щоб вони стали більш функціональними (наприклад, роздільники для папок, таблички для пошуку).
  • Найбільш важкі речі рекомендується розташовувати в нижніх ящиках і полицях стелажа.
Відгуки про статтю