Як вибрати прикроватную тумбу

Приліжкова тумба – невелика шафа з ящиками, полицями і дверцятами, яка розташовується біля ліжка. Тумба використовується в якості підставки для дрібних речей: журналів, книг, мобільного телефону, лампи, планшета, фотографії в рамці, склянки, радіоняні, будильника. Усередині тумби можна зберігати постільну білизну, косметику, одяг. Такі меблі виконують не тільки функціональну, але і декоративну роль.

На відміну від інших більш громіздких меблів, компактна тумба дозволяє заощадити простір, при цьому речі знаходяться на відстані витягнутої руки. Цим забезпечується легкий доступ до потрібного предмету. Нарешті, тумба надає інтер'єру спальні завершеного вигляду.

Тип

Підлогова – класичний варіант з ніжками або без них.

Підвісна – істотно заощаджує місце спальні і виглядає дуже ефектно (тумба «ширяє» в повітрі), але складна в установці.

Форма

Прямокутна/квадратна – розміщується в будь-якому місці кімнати. Це класична форма тумби, яка гармонійно впишеться практично в будь-який інтер'єр.

Кутова – встановлюється в кутку. Таке рішення має сенс для малогабаритної спальні.

Можна зустріти овальні і круглі тумбочки. Вони дуже витончені, але менш універсальні, оскільки підійдуть не до всякого інтер'єру. Іноді зустрічаються тумби, виконані у вигляді «скрині» або «шкатулки». Бувають і зовсім ексклюзивні рішення, на зразок скляної піраміди або сходів.

Матеріал

Дерево – екологічний, довговічний і красивий, але дорогий матеріал. Такі меблі часто декорується малюнками і різьбленням. Дерев'яні моделі відмінно підійдуть для людей, які страждають на астму або алергію. Тумба з дерева купується на десятиліття, що слід враховувати при зміні обстановки спальні.

Зазвичай тумби виконуються з червоного дерева, дуба, берези, сосни, бука. При цьому тверді і довговічні породи, наприклад, дуб або бук обійдуться дорожче м'якої сосни.

ДСП і МДФ – нагадують дерево, але коштують набагато дешевше. По виду і терміну служби поступаються натуральному дереву. Такі матеріали доречні в тому випадку, якщо користувач часто змінює інтер'єр спальні. Тумба з ДСП має меншу ціну і є більш токсичною, ніж аналог з МДФ.

У спальню небажано купувати тумби з ДСП з двох причин: по-перше, в цьому приміщенні людина проводить до третини доби, по-друге, не завжди є можливість провітрювати спальню (наприклад, взимку). Особливо це важливо, якщо хтось із членів сім'ї страждає від астми або алергії.

Для підвищення експлуатаційних якостей виробу, його ламінують або покривають шпоною. Ламіноване ДСП коштує дешевше і більш стійке до зносу і подряпин, зате шпона відмінно імітує масив дерева і надає тумбі ефектний вигляд.

Важливо: обираючи тумбу з ДСП, зверніть увагу на модель екологічного класу Е1. Всі крайки і поверхні меблів повинні бути покриті шпоною або ламінатом, а отвори – обов'язково заклеєні. Це забезпечує частковий захист від токсичних випарів.

Композитний – тумба складається з металевих (каркас), скляних (стільниця) і пластикових (обробка) частин.

Цікавий варіант – м'які тумби з оббивкою зі шкіри, екошкіри, хутра або тканини. Такі моделі не тільки ефектно виглядають, але і більш безпечні – при випадковому ударі об краї таких меблів складніше отримати травму.

Розміри

Розмір тумби визначається, перш за все, площею приміщення і її цільовим призначенням. Якщо спальня невелика або тумба потрібна тільки як підставка для книги, світильника або мобільного телефону, то можна обрати модель з 2-3 полицями і ящиком. У великогабаритну спальню можна поставити більш містку тумбу з великим числом ящиків.

На розмір тумби також може впливати місце її розташування та особливості інтер'єру кімнати. В деяких випадках більш виграшно виглядатимуть дві маленькі тумби, розташовані з боків ліжка, ніж одна велика. І, навпаки, в інтер'єр спальні може відмінно вписатися одна велика модель.

Висота моделі повинна співвідноситися з висотою ліжка: занадто висока буде закривати огляд в кімнаті, занадто низька буде незручною в експлуатації, так як виникнуть незручності при діставанні предметів.

Важливо: врахуйте, що кількість і розміри меблів впливають на якість провітрювання приміщення. Це особливо актуально для спальні. Щоб приміщення добре вентилювалося, меблі не повинні бути великими.

Стиль

Бароко/рококо – криволінійні форми (звивисті ніжки, гнуті фасади), велика кількість декору, пастельні відтінки. Матеріал – цінні породи дерева, наприклад, червоне дерево або горіх.

Класичний – строгі симетричні форми, мінімум декору, стримані тони. Матеріал – різноманітні породи дерева, МДФ, ДСП.

Модерн – плавні обтічні форми, багатий декор, нестандартні рішення (обробка шкірою або екошкірою). Матеріал – дерево або МДФ.

Хай-тек/мінімалізм – прості геометричні форми, відсутність декору, чорні і світлі тони. Часто зустрічаються моделі в навісному виконанні. Матеріали: скло, метал.

Кантрі – прості форми, стриманий декор, пастельні тони. Матеріал – прості породи дерева, наприклад, сосна або береза.

Фурнітура

При виборі приліжкової тумби зверніть увагу на якість ручок і напрямних для ящиків. В першу чергу, вони повинні бути міцними і стійкими до зносу. Також слід переконатися в зручності використання ручки і легкості відкривання скриньок (без скрипу і шуму). Дверцята тумби повинні надійно висіти на петлях.

Оснащення

Полиці і ящики – дозволяють зберігати різні речі. Для дрібних речей, книг, планшета підійдуть моделі з відкритими полицями. Якщо ж передбачається зберігати білизну або одяг, то краще вибрати модель з ящиками або полицями, які закривають дверцята. Іноді такі дверцята мають замок.

Поворотний/висувний столик – збільшує корисну площу тумби і підвищує комфорт її використання (наприклад, зручніше діставати предмети, перебуваючи в ліжку).

Ніжки – можуть бути як регульованими, так і нерегульованими. Регульовані ніжки надають стійкість тумбі на нерівній підлозі.

Коліщатка – перетворюють стаціонарну тумбу в мобільну, що значно полегшує її переміщення. Такий варіант актуальний при частому прибиранні підлоги або зміні обстановки в спальні.

Важливо: на сьогоднішній день популярні моделі, що мають ящик, нішу для книг і поворотну стільницю. А якщо доповнити таку модель дзеркалом, то її можна перетворити в повноцінне трюмо.

Поради

  • Перш за все, слід виміряти простір, куди планується встановити приліжкову тумбу. Знаючи відповідні параметри набагато простіше обрати відповідну модель.
  • Тумба повинна бути безпечною для здоров'я. Якісні меблі мають сертифікат якості і гігієнічний висновок.
  • Тумба повинна бути стійкою: зверніть увагу на якість ніжок або коліщат. Якщо модель підвісна – оцініть надійність кріплень.
  • Слід переконатися у відсутності дефектів в тумбі (подряпини, відколи, деформації і т.д.) і перевірити надійність з'єднань, висувних механізмів.
  • Тумба повинна мати інструкцію по збірці.
  • Щоб відрізнити натуральне дерево від ДСП, покритого шпоною, слід звернути увагу на торці тумби: зрізи з ДСП відрізняються прямокутною формою, візерунки і округлості відсутні.
  • Бажано обирати тумби без гострих кутів – це знизить ризик випадкової травми. Особливо актуальний нюанс, якщо в будинку є маленькі діти.
  • Добре, якщо стільниця оснащується склом, захищаючим її від гарячих напоїв (кава, чай).
Відгуки про статтю