Як вибрати профіль для гіпсокартону

Профіль для гіпсокартону – металевий вироб, який застосовується для облицювання стін гіпсокартоном і зведення різних конструкцій (переділи, арки, підвісні стелі). З профілів збирається каркас майбутньої конструкції, який приймає на себе навантаження.

Важливо: при виборі профілю, зверніть увагу на зовнішній вигляд. Не купуйте вироби з дефектами, наприклад, подряпинами, іржею або задирками.

Переконайтесь, що розміри і товщина металопрофілю відповідають параметрам, заявленим виробником.

Купуйте профіль відомих брендів, чия репутація не викликає сумнівів.

Види профілів для гіпсокартону

Вид

Розрізняють два різновиди профілю:

  • несучий (C) – встановлюється в направляючий профіль, на нього кріпляться листи гіпсокартону;
  • направляючий (U) – основа каркасу, яка утримує несучий профіль. Фіксується до стіни, стелі або підлоги (по обводу майбутньої конструкції).

Стояковий (CW) – призначений для виконання стін і переділів. Розташовується вертикально.

Направляючий стіновий (UW) – застосовується при складанні каркаса для стін і переділів. Встановлюється горизонтально.

Стельовий (CD) – використовується для монтажу підвісних стель.

Направляючий стельовий (UD) – необхідний при складанні каркаса для підвісних стель (в тому числі багаторівневих).

Для дверних прорізів, посилений (UA) – призначений для створення дверних прорізів в переділах.

Звукоізолюючий (MW) – зменшує передачу звукових хвиль. Застосовується для установлення переділів в приміщеннях, де потрібно забезпечити високий рівень звукоізоляції.

Кутовий – дозволяє вирівняти і посилити торчаки гіпсокартонних перетинок.

Маяковий – застосовується для приклеювання гіпсокартону до стіни, а також його штукатурення. За допомогою такого профілю вирівнюють стіни за рівнем.

Арочний (дуговий) – відрізняється характерною вигнутою формою і слугує для створення арочних прорізів в перетинках. Легко згинається, що дозволяє створювати різноманітні криволінійні конструкції.

Важливо: зустрічаються профілі з готовими отворами. В направляючих елементах вони полегшують кріплення до несучої основи, а в стоякових – слугують для монтажу електропроводки всередині гіпсокартонної конструкції.

Матеріал і покриття

Алюміній – легкий, міцний і надійний матеріал. Мінус – висока вартість. Алюмінієвий профіль оптимальний для облицювання стелі та стін. Зустрічається рідко.

Цинкована сталь – володіє порівнянними характеристиками при меншій вартості. Використовується в більшості випадків. Цинковане покриття захищає вироб від корозії. Покриття якісного профілю складається на 99% з цинку. Якщо вміст цинку менше, то подібне покриття не зможе протистояти корозії.

Важливо: профіль з якісним цинковим покриттям блищить на сонці. Не обирайте пофарбовані вироби, так як чималий ризик купівлі неякісної продукції. Окремі виробники вдаються до фарбування, щоб замаскувати вади елемента або відсутність захисного цинкового покриття.

Товщина металу

Цей параметр в залежності від виробника становить 0.4 мм, 0.55 мм і 0.6 мм. Чим більше товщина металу, тим надійніша і довговічніша конструкція. Тонкий профіль (0.4 мм) погано переносить механічні навантаження (в тому числі вібраційні), з часом деформується і тріскається. В результаті гіпсокартонне облицювання буде зіпсоване.

Краще зупинити вибір на профілях товщиною 0.55 мм або 0.6 мм, особливо, якщо мова йде про створення масивної конструкції. Такі елементи витримують вагові та вібраційні навантаження, забезпечують довговічність і стабільність геометричної форми конструкції.

Важливо: оцінити товщину профілю легко, адже тонкий вироб навіть при незначному зусиллі згинається в руках. А ось профіль товщиною 0.55 мм або 0.6 мм зігнути набагато важче.

Перфорована продукція може свідчити про занижену товщину елемента.

Профіль з ребрами жорсткості міцніший і жорсткіший за гладкий аналог.

Розмір

Довжина більшості профілів становить 3000-4000 мм. Цей параметр особливо важливий для стоякового профілю, так як він повинен мати цілісну структуру. При нарощуванні довжини профілю знижується надійність конструкції. Тому рекомендується придбати елементи із запасом по довжині – при необхідності такі вироби можна обрізати.

Ширина підстави (спинки) залежить від виду вироба:

  • стояковий – 50 мм, 65 мм, 75 мм, 100 мм;
  • направляючий стіновий – 50 мм, 65 мм, 75 мм, 100 мм;
  • стельовий – 60 мм;
  • направляючий стельовий – 28 мм;
  • для дверних прорізів – 50-100 мм;
  • звукоізолюючий – 28 мм, 50 мм, 75 мм, 100 мм;
  • кутовий – 25 мм, 31 мм.

Висота бічної частини (полиці) профілю також визначається видом профілю:

  • стельовий, направляючий стельовий – 27 мм;
  • кутовий – 25 мм, 31 мм;
  • направляючий стіновий, для дверних прорізів, окремі різновиди стоякового – 40 мм;
  • стояковий – 50 мм.

Зачасту вказується розмір перетину профілю, наприклад, 28х27 мм (для стельових направляючих), де 28 мм – ширина, а 27 мм – висота. Маркування такого виробу – UD 28/27.

Вага

Дана величина залежить від матеріалу і розмірів профілю. Одиниця виміру – кілограм на погонний метр (кг / п.м). Чим важче вироб, тим вище несуча здатність каркасу і тим більше навантаження на кріплення.

Додаткові елементи

При монтажі каркасу для конструкцій з гіпсокартону застосовуються додаткові елементи:

  • з'єднувач однорівневий (краб) / дворівневий (метелик) – скріплює стельові профілі, розташовані перпендикулярно (хрест-навхрест) на одному / різних рівнях;
  • кутовий з'єднувач – скріплює стельові профілі, які не формують хрестоподібне з'єднання;
  • прямий / анкерний підвіс – з'єднує стельовий профіль з несною підвалиною (анкерний застосовують, якщо довжина прямого підвісу мала);
  • подовжувач – дозволяє наростити довжину профілю.

Кріпильні деталі використовують для фіксації елементів каркасу до несучої основи, їх з'єднання один з одним, а також кріплення на каркас листів гіпсокартону. До них відносяться різні саморізи (в тому числі з дюбелями, прес-шайбою), анкер-клини, дюбель-цвяхи.

Відгуки про статтю