Як вибрати рибальську сумку або ящик

Тип

Ящик

Міцний і універсальний варіант: в ньому можна зберігати та транспортувати рибальський інвентар (снасті, приманки, інструменти), улов, харчові продукти, а також використовувати для сидіння. Однак ящик досить великий і важкий.

Добре, якщо ящик має вікно, щоб покласти рибу в відсік і при цьому не піднімати всякий раз кришку. цікавий варіант – наявність в ящику сумки для риби, яку можна відстібати після рибного лову й мити.

Сидіння ящика має бути теплим і м'яким. Це особливо важливо при поплавковому лову. Непоганий варіантшкірозамінник (верхня кришка) і поролон (прошарок). При відсутності зручного сидіння, можна зробити його зі спіненого матеріалу або поролону, а потім закріпити на кришці ящика.

Слід звернути увагу на матеріал оббивки ящика – він повинен бути якісним теплоізолятором і водонепроникним (шкіра, дерматин, брезент).

Можна зустріти ящики, оснащені спеціальними полозами. В цьому випадку його транспортування по льоду не потребує саней.

Важливо: у ящика не повинно бути гострих кутів.

Коробка

Невеликий ящик для зберігання та транспортування дрібних снастей (волосіні, поплавцеві оснащення, приманки, гачки). На відміну від ящика коробка має перегородки – фіксовані або знімні.

Сумка

Відрізняється меншими габаритами, вагою і місткістю. Менш універсальна, оскільки використовувати для сидіння не вийде. Деякі сумки комплектуються пластиковим ящиком, який поміщається всередину сумки, що дозволяє транспортувати улов.

Особливості сумки залежать від її призначення:

  • для підгодовування – складається з внутрішньої частини, яку можна витягувати, і ізольованого головного відділення;
  • для дрібних снастей – має пластикові коробки, в яких вони надійно зберігаються. У такій сумці всі дрібні предмети будуть лежати на своїх місцях, що дуже зручно;
  • для рибальського одягу має сітчасту верхню частину, що сприяє висиханню комбінезонів або забродників.

Чохол – застосовується для захисту вудилища від зовнішніх впливів при зберіганні та транспортуванні. Якісний чохол має кілька відділень для різних снастей, а вироби найвищого класу оснащуються підвісними системами.

Розрізняють декілька видів чохлів:

  • м'які – виготовлені з тонкого матеріалу, наприклад, поліестеру;
  • напівтверді – мають ущільнювачі та пластиковий кант, що забезпечують додаткову жорсткість;
  • жорсткі – відрізняються від попередніх наявністю пластикового каркаса. Жорсткі чохли надійно захищають вудилище, але коштують недешево і не дуже зручні в транспортуванні.

Ремені

Ящик / сумка-рюкзак з двома лямками – ідеально лежить на спині, рівномірно розподіляє навантаження: носіння такої сумки не втомить рибалку. Відмінно підійде для тривалих походів завдяки великій місткості.

Ящик / сумка з одним ременем – носиться на плечі, по зручності при ходьбі та місткості програє рюкзаку, зате коштує дешевше. Такий ящик або сумка – оптимальний вибір для риболовлі на невеликих відстанях.

Зустрічається також сумка-пояс: найменш містка, зате робить спину і плечі вільними від навантаження, це спеціальна сумка для зберігання риби.

Важливо: плечові ремені або лямки повинні бути надійними, а їх довжина – регулюватися.

Матеріал

Рибальський ящик

Пластик – легкий і дешевий матеріал, якому можна надати будь-яку форму і колір. Однак пластиковий ящик чутливий до високої та низької температури, а також механічних впливів: від ударів може розбитися, а також не витримає рибалки з великою вагою.

Метал – набагато міцніше і довговічніше пластику, але важкий і дорогий. Слід пам'ятати, що на морозі до металевого ящика прилипає вологий одяг і руки.

  • сталь – найміцніший і довговічний, але важкий матеріал.
  • алюміній – легше сталі, проте поступається їй в міцності: при активному використанні на такому ящику з'являються вм'ятини.
  • комбінований матеріал – каркас ящика виготовляється зі сталі, обшивка – з алюмінію. Такий ящик поєднує в собі міцність і легкість.

Рибальська коробка практично всі коробки робляться з пластику.

Рибальська сумка – більшість сумок виготовляються з нейлону – міцного і водонепроникного матеріалу.

Розмір

Розмір ящика або сумки повинен бути таким, щоб у нього вмістилося все необхідне спорядження, включаючи ехолот. Крім того, вибір ящика за розміром визначається і видом риболовлі.

  • При поплавковому лову: рибалка сидить на одному місці – гарним вибором стане низький і місткий ящик, який забезпечить кращу позицію для спостереження за поплавком. Слід пам'ятати, що на низькому ящику кровообіг в ногах гірше, що може привести до їх затікання та обмороження.
  • При лові на блешню – потрібно багато пересуватися, тому оптимальним варіантом стане легкий і високий ящик, з якого простіше вставати. Місткість такого ящика може бути меншою.

Відділення

В ящику повинно бути достатньо відділень і відсіків, щоб можна було комфортно розташувати всі необхідні снасті для рибної ловлі. Оптимальним варіантом буде ящик з двома основними відділеннями: одне – для зберігання спійманої риби, снастей (також в ньому можна зберігати насадки, ароматизатори, пачки підгодовування), інше – для термоса і їжі.

У неправильно підібраному ящику буде потрібно більше часу для пошуку потрібної дрібниці, що особливо незручно взимку.

Чим більше секцій в ящику, тим менша у них місткість і навпаки. Слід врахувати, що в ящику зберігаються як великі, так і дрібні снасті, а також термос, їжа та улов. Необхідно знайти баланс між кількістю секцій і їх місткістю.

В рибальських сумках коробки мають регульовані перегородки, що дозволяє змінювати місткість відсіків в залежності від розміру снастей. Дуже корисні зовнішні кишені, в які можна помістити предмети, що використовуються найчастіше.

Виробник

При покупці екіпіровки для рибалки варто пам'ятати: чим простіше оснащення, тим менші вимоги до виробника. Наприклад, невеликі коробки для наживки або снастей можна купити українських і китайських недорогих марок: Norfin, Aquatech, Winner та інших. Всі вони приблизно однакової якості та прослужать не один сезон.

При покупці серйозної сумки або ящика краще обрати перевірених часом спеціалізованих виробників Marco Polo, Salmo, Abu Garcia, Behr, Carp Zoom, EOS, Fishing ROI, Golden Catch, JRC, Lineaeffe, Meiho, Prologic, Traper. Ціновий сегмент може бути помітно вище середнього. У моделях цих брендів зазвичай враховані багато особливостей і тонкощі, доступні тільки досвідченим рибалкам. Матеріали виготовлення якісні, тому ящики – надійні, а сумки – довговічні.

Ціна на деякі рибальські сумки може бути помітно завищена через загальну популярність марки. Наприклад, продукція Acropolis, Berkley або Dragon іноді коштує помітно дорожче аналогічної. Іноді це пов'язано з особливостями маркетингу бренду, однак рідко відображається на якості.

Відгуки про статтю