Як вибрати садовий пилосос, повітродувку

Вид

Пилосос - пристрій, який всмоктує в себе листя, траву, дрібні гілки, тирсу, побутові відходи. Пилосос оснащений мішком, в якому накопичується зібране сміття.

Повітродувка - прилад, що видуває сміття. Більш «просунута» альтернатива класичній мітлі. Такий апарат хороший для очищення садових доріжок і важкодоступних ділянок від дрібного сміття.

Повітродувка-пилосос - пристрій, що поєднує функції попередніх пристроїв (видування-всмоктування). Для перемикання режимів роботи багато моделей припускають заміну видуваючої труби на всмоктувальну і навпаки. Універсальне рішення.

Конструкція

Ручна - порівняно компактний, мобільний і дешевий пристрій. Забезпечується ручкою-тримачем, плечовим паском або опорними роликами. Подібною моделлю зручно обробляти важкодоступні області. Недоліки: мала потужність і обсяг мішка, скромний функціонал, швидка стомлюваність оператора. Зустрічається найчастіше.

Сфера застосування: прості роботи на невеликій дачній ділянці площею до 0.2 га.

Ранцева - більш потужний і продуктивний агрегат. Оснащений плечовими лямками, що полегшують перенесення моделі. Ранцева конструкція знижує навантаження на руки, що економить сили садівника. При цьому зберігається можливість роботи у важкодоступних місцях. Мінуси: висока вартість, велика вага, відсутність режиму всмоктування, сильне навантаження на спину і плечі оператора.

Сфера застосування: обробка ділянки середнього розміру.

Колісна - потужний апарат, відрізняється ефективним подрібнювачем і містким сміттєзбірником. Подібний пилосос / повітродувка має транспортувальні колеса для переміщення по ділянці. Окремі моделі бувають самохідними. Недоліки: найвища ціна, громіздкість, неможливість використання у важкодоступних областях.

Сфера застосування: прибирання території з рівною поверхнею площею 0.2-0.5 га (несамохідний), понад 0.5 га (самохідний).

Джерело живлення

Бензиновий - потужний і продуктивний пилосос / повітровід. Цей агрегат повністю мобільний, тому що не залежить від проводу і розетки. Найчастіше оснащений ножами для подрібнення садового сміття. Бензинові моделі виконуються в різних форм-факторах (ручні, ранцеві, колісні).

Мінуси бензинового агрегату: висока ціна (плюс витрати на пальне і мастило), утворення вихлопних газів, складне обслуговування, масивність, сильний шум і вібрація при використанні. Бензиновий пилосос / повітродувка розрахований на обробку великих площ.

Важливо: вибираючи пилосос / повітродувку з двигуном внутрішнього згоряння, зверніть увагу на його тип. При одному і тому ж обсязі 2-х тактний дешевше і потужніше, а 4-х тактний тихіше в роботі і економічніше.

Електричний - екологічний, порівняно дешевий, малогучний, компактний, простий в експлуатації апарат. Електричні апарати найчастіше бувають ручними. Недоліки: мала потужність і продуктивність. Дана техніка представлена наступними варіантами.

  • Мережевий (220 В) - не має обмежень за часом роботи, але прив'язаний до розетки, а його мобільність залежить від довжини кабелю (подовжувача).
  • Акумуляторний - забезпечує мобільність, аналогічну бензиновому агрегату, але дорожче і масивніше мережевої моделі при меншій потужності. Вимагає періодичного заряджування, а час роботи визначається ємністю і рівнем заряду батареї (40-60 хвилин). Такий тип живлення характерний для ручних пристроїв, найчастіше повітродувок.
  • Мережа + акумулятор - поєднує переваги попередніх рішень. Зустрічається рідко.

Режим роботи

Видування - потік повітря переміщує сміття в заданому оператором напрямку. Дозволяє легко і швидко зібрати шишки, листя, пакети, гілки в купу. Класичний режим для повітродувки.

Всмоктування - потік повітря втягує в агрегат сміття і направляє його в мішок. Ідеально підходить для очищення території від листя та інших дрібних матеріалів. Стандартний режим в пилососі.

Подрібнення (мульчування) - нагадує попередній режим, але на відміну від нього зменшує розміри всмоктуваного сміття шляхом його перемелювання. Тим самим зменшується обсяг вмісту в контейнері, а самі відходи перетворюються в матеріал для добрив або мульчу. Пилосос з такою функцією забезпечується гострими ножами.

Важливо: коефіцієнт подрібнення характеризує ефективність цієї функції. Вказується в вигляді відносини 5: 1; 8: 1: 10: 1, 16: 1. Чим більше перша цифра, тим дрібніше вийде фракція. Середній коефіцієнт подрібнення становить 10: 1.

Потужність

Від цього параметра безпосередньо залежить швидкість обдування, отже, продуктивність пилососа / повітродувки. Вимірюється в кіловатах (кВт) для електричного двигуна або кінських силах (к. с.) для бензинового мотора.

Чим потужніше пристрій, тим вище швидкість повітряного потоку і ефективність подрібнювача. Правда, зі збільшенням потужності зростає ціна, габарити, вага і гучність агрегату, а також витрата електрики / палива.

Потужність визначається конструкцією пилососа / повітродувки:

  • ручний - 0.3-3 кВт;
  • ранцевий -0.7-3.6 кВт;
  • колісний - 2 кВт.

На потужність впливає і тип двигуна:

  • електричний -1.5-3 кВт;
  • бензиновий - 0.5-4.5 кВт.

Оптимальна потужність пилососа становить 2-2.4 кВт. Така модель підійде для комфортної роботи на невеликій ділянці. Для електричного агрегату потужністю 2.5 кВт буде потрібно спеціальний кабель перетином 1.5 мм2. В іншому випадку електропроводка може перегрітися.

Важливо: на продуктивність пилососа / повітродувки впливають і інші фактори, наприклад, конструктивні особливості крильчатки.

Перед купівлею потужної електричної моделі, переконайтеся, що електромережа витримає це навантаження.

Якщо потрібно перевести кінські сили в кіловати користуються співвідношенням: 1 к. с. приблизно дорівнює 735 ватам.

Продуктивність

Цей параметр показує, наскільки швидко пилосос / повітродувка виконає певний обсяг робіт. Продуктивність пилососа оцінюється виходячи з обсягу повітряного потоку (всмоктування), а продуктивність повітродувки залежить від швидкості обдування.

Обсяг повітряного потоку (всмоктування / видування) - максимальний обсяг повітря, який переганяє через себе пилосос. Одиниця виміру - кубічні метри за хвилину (м3/хв). Зі збільшенням цього показника розширюється площа території, яку охоплює пилосос. Для догляду за садовою ділянкою підійде 10-15 м3/хв.

Обсяг повітряного потоку залежить від типу двигуна:

  • електричний - 5-18 м3/хв;
  • бензиновий - 7-25 м3/хв і більше.

Важливо: обсяг повітряного потоку на видування враховується при виборі повітродувки, пилососа-повітродувки. Цей параметр дозволяє оцінити, наскільки техніка придатна для обробки великих ділянок.

Швидкість обдування - максимальна швидкість потоку повітря, що створюється повітродувкою. Одиниця виміру - метри в секунду (м/с) або кілометри на годину (км/год). Чим більше швидкість обдування, тим вище якість роботи агрегату, що особливо важливо при очищенні важкодоступних місць.

Швидкість обдування обумовлюється конструкцією повітродувки:

  • ручна - 50-70 м/с (180-250 км/год);
  • ранцева - 80-100 м/с (288-360 км/год).

Для простих завдань і робіт середньої складності вистачить агрегату, що видає 70-84 м/с (250-300 км/год). Така техніка підходить для очищення території від мокрого листя, трави, шишок, товстих гілок та іншого садового сміття.

Час роботи

Цей показник характеризує автономність пилососа / повітродувки. Час роботи бензинових агрегатів залежить від витрати пального та обсягу паливного бака. На тривалість роботи електричних (акумуляторних) моделей впливає енергоспоживання і ємність батареї.

Велика ємність бака і акумулятора подовжує час роботи, але при цьому збільшуються габарити і вага апарату, що знижує зручність використання.

Комплектація

Акумулятор - зручний варіант, оскільки садівникові не треба підбирати і купувати батарею окремо. В той же час не всякий штатний акумулятор підходить під потреби конкретного користувача.

Плечовий пасок - забезпечує комфортну роботу з пилососом / повітродувкою і низьку стомлюваність оператора. Особливо важливий при тривалому використанні агрегату. Подібним аксесуаром оснащені тільки ручні моделі.

Мішок - накопичує сміття, що збирається пилососом. Обсяг травозбірника становить 20-200 л (20-60 л - ручні, 80-200 л - колісні). Компактний мішок легше, великий - місткіше і не вимагає такого частого спустошення. Для моделі з функцією подрібнювача підійде маленький сміттєзбірник, так як він буде повільніше заповнюватися.

Важливо: для догляду за невеликою ділянкою краще вибрати модель, що має незнімний мішок з блискавкою. Таке рішення не вимагає знімати травозбірник для спорожнення. А ось знімний варіант зручний при наявності декількох мішків - так можна скласти все зібране сміття в одному місці. Оптимально для великої території.

Опорні ролики - спрощують використання пилососа і знижують стомлюваність садівника. Агрегат з опорними роликами - хороший вибір для виконання великих обсягів робіт. Таким пристосуванням забезпечуються лише ручні пилососи.

Регулювання повітряного потоку - знижує або підвищує швидкість повітряного потоку. Служить для налаштування пилососа під конкретну задачу і запобігає зайвій витраті електрики / пального і зносу техніки. Дана опція передбачається в усіх бензинових і електричних моделях з високою продуктивністю.

Захист крильчатки від каменів - подовжує термін служби пилососа.

Рівень шуму

Цей показник корисний для оцінки гучності роботи пилососа / повітродувки. Одиниця виміру - децибели (дБ). Чим тихіше працює агрегат, тим комфортніше його використання, але менше продуктивність. Оптимальне налаштування рівня шуму в пилососах / повітродувках становить 90-105 дБ. Гранично допустимий рівень шуму для людини - до 120 (больовий поріг).

Під час роботи з гучним агрегатом (більше 90 дБ), обов'язково користуйтесь спеціальними навушниками або берушами.

Важливо: рекомендується працювати з пилососом / повітродувкою в спецодязі, окулярах (для захисту очей від дрібних частинок) і рукавичках, що знижують вібрацію.

Вага

Даний показник впливає на зручність роботи з ручним і ранцевим пилососом / повітродувкою. Ручні агрегати важать 3-7 кг, ранцеві - 5-10 кг. Чим легше пристрій, тим він краще підходить для підлітків, жінок і людей похилого віку.

Відгуки про статтю

Корисно.