Як вибрати змішувач, кран

Призначення

Для мийки – підбирається під конкретний вид кухонної мийки. Краще виглядає комплект з однакового матеріалу. Може встановлюватися на кухонній поверхні поруч з мийкою. Такий змішувач відрізняється вигнутим довгим виливом. Деякі моделі оснащуються перемикачем для посудомийної машини, а також висувним виливом для зручності в користуванні.

Для умивальника – частіше монтується на раковину, іноді на стіну. Може мати невеликий важіль в корпусі для закриття / відкриття зливного отвору. Деякі моделі забезпечені витяжним виливом для зручного миття раковини.

Для ванни / душу – встановлюється на стіну або на ванну. Має перемикач кран / душ. Направляє потік води до душової насадки. Зазвичай оснащується фільтром від великих домішок у воді.

Для душу – використовується в душових кабінах, монтується на стіну. Такий змішувач не має виливу і перемикача кран / душ. Складається з душового крану і насадки.

Для біде – конструкція може бути розрахована під одне або три кріпильних отвори в корпусі біде. Ви можете змінити напрямок потоку струменя води. Зустрічаються моделі зі змінними наконечниками.

Універсальний – змішувач з довгим рухомим виливом. Використовується відразу для умивальника і для ванни. Підходить для компактних санвузлів, де вони розташовані в безпосередній близькості.

Типи змішувачів

Однозахопний– найпоширеніший тип змішувачів, в якому температура і тиск води регулюються поворотом ручки вліво-вправо і вгору-вниз. Тому ці змішувачі найбільш зручні в застосуванні.

У двозахопних температура і натиск води регулюються двома ручками. Поворот кожної з них забезпечує необхідну температуру і натиск води. Цей змішувач незамінний у випадках, якщо існує велика різниця тисків гарячої та холодної води, а також при використанні газової колонки, оскільки роздільне підключення холодної та гарячої води є оптимальним режимом роботи колонки і дозволяє економити витрати води.

Безконтактний – найсучасніший змішувач на сьогоднішній день. Він не вимагає ручного управління, як однозахопний і двозахопний: спеціальний інфрачервоний давач реагує на рух руки користувача і починає або припиняє подавати воду. Такого типу змішувач дуже зручний, економічний, дозволяє отримувати воду заданої температури, але його вартість значно вище своїх механічних аналогів.

Неабияке значення має і тип установкивертикальний (на раковину) і горизонтальний (на стінку), в залежності від підведення труби. Вертикальний зазвичай використовується для умивальника і кухонної мийки, а горизонтальний – для ванни і душу. Крім того, змішувачі з вертикальним типом монтажу можна встановити самостійно, а для горизонтального типу краще звернутися до фахівця (наприклад, щоб не пошкодити облицювання стіни).

Матеріали

Корпус змішувача виготовляють зі сталі, латуні, бронзи і кераміки.

Переваги сталі: довговічність, гіпоалергенність, гігієнічність і стійкість до високих температур. Недолік – відносно висока ціна.

Корпус з латуні – найбільш поширений варіант: міцний, надійний і недорогий, але термін служби менше, ніж у сталевого.

Бронза стане відмінним варіантом для прихильників стилю «ретро». Змішувачі з цього матеріалу мають солідний зовнішній вигляд і коштують досить дорого.

Керамічний корпус добре тримає температуру, що не окиснюється. Недоліки: крихкість і висока ціна.

Покриття

В більшості випадків використовується хром і емаль. Емаль більш ефектна на вигляд, але при використанні може відбитися, а хром міцніший і гігієнічний – на його поверхні не можуть жити мікроорганізми.

Граніт буде добре гармоніювати з інтер'єром, якщо з цього матеріалу зроблена раковина; довговічність і висока надійність також відносяться до числа переваг цього покриття.

Нікель красиво виглядає, але у деяких людей може викликати алергію, а золото не можна назвати бюджетним варіантом.

Сталь, латунь і бронза як матеріали покриття корпусу змішувача мають властивості, описані вище.

Мідь, також як і бронза, надає змішувачу класичний, традиційний вигляд, але й ціна – вище середньої.

Висота і довжина виливу

Вибір висоти і довжини виливу змішувача залежить від його призначення і розміру раковини. За висотою змішувачі бувають з низьким, середнім і високим виливом, а за довжиною – з коротким, середнім і довгим. Занадто високий вилив призведе до великого розбризкування води, занадто низький – ускладнить миття посуду. В більшості випадків оптимальним варіантом буде середня довжина і висота виливу.

Висувний вилив – найчастіше застосовується в змішувачах для кухонної мийки, виглядає як подовжений водоподаючий шланг.

Запірний клапан

Регулює подавання води, відсоток гарячої або холодної води в напорі. У більшості сучасних моделей являє собою керамічний картридж, який виготовляється з оксиду алюмінію з керамічним покриттям.

Пропускна здатність змішувача – обсяг води, що проходить через змішувач за хвилину. Цей параметр слід підбирати виходячи з призначення змішувача: для кухні досить буде 6л / хв, а для ванної кімнати знадобиться не менше 15.

Оснащення

Поворотний вилив (гусак) – дозволяє змінювати положення крана на 180 градусів. В універсальних змішувачах за допомогою гусака можна міняти напрям струменя води – в ванну або умивальник, а в кухонних – полегшується миття великої кількості посуду і високих ємностей.

Система швидкого монтажу – дозволяє встановити змішувач в підготовлений отвір без робіт під ним: необхідно просто затягнути змішувач шестигранним ключем. Може стати в нагоді при екстреному ремонті.

Аератор – насадка з сіткою на кінці виливу, яка змішує воду з повітрям, роблячи її м'якше і приємніше. Крім того, зменшується розбризкування струменя, що дозволяє економити до 10 відсотків води.

Перемикач на пральну (посудомийну) машину – спеціальний перемикач, зручно розташований. Перекривання кранів при користуванні пральною машиною – це застарілий варіант встановлення.

Фільтр – очищує воду від шкідливих домішок (піску та інших дрібних часточок). Як правило, цей пристрій є знімним, що полегшує його очищення або заміну.

Термостат – автоматично підтримує завдану температуру води і її напір. Зручний і простий в користуванні. Заощаджує витрати води. Не залежить від наявності електроживлення. Такий пристрій захищає від опіків або подаванні крижаної води. Деякі моделі забезпечуються пультом дистанційного керування. Недолік у нього один – висока вартість.

Зворотній клапан – здатний пропускати воду в одному напрямку і запобігає зворотний потік в трубопроводі, якщо різко впаде тиск води. Цей пристрій захищає від повітряних ударів при відключенні води.

Донний клапан – заглушка, що замикає зливний отвір в раковині.

Лійка (висувний вилив) для душу і утримувач лійки.

Еко-режим – вбудований обмежувач води та аератор разом можуть скоротити витрату води, підмішуючи повітря в натиск.

Виробник

Як при обиранні будь-якої сантехніки слід виключити китайських і невідомих виробників. Особливо уважно слід ставитися до брендів, які позиціонують себе як чеські або польські, а насправді такими не є. Перед купівлею змішувача обов'язково ознайомтесь з історією того чи іншого бренду.

Групу непоганих за якістю змішувачів становить продукція Am.Pm, Devit, Touch-Z, Аква Родос, Ukinox, Ravak, Roca, Teka, Vidima, Deante, Ferro, RAK CERAMICS, Rubineta. Основними недоліками змішувачів, звичайно, є недовговічність. З часом поверхня кранів псується, з'являються плями. Бюджетні змішувачі рідко відрізняються особливим дизайном або матеріалами виготовлення.

Кращі змішувачі виготовляють фірми Blanco, Grohe, Hansa, Hansgrohe, Kludi, Kraus, Oras, Axor, Fir, Bugnatese, Emmevi, Franke, Gustavsberg, Imprese, Jika, PLADOS, Remer Rubinetterie, Vitra, Schock, Webert. Їх усіх об'єднує надійність, красивий дизайн і функціональність. А також чимала вартість. Деякі змішувачі, наприклад, бренду Burlington, коштують дуже дорого, так як позиціонуються як елітна сантехніка. Найголовніше при обранні змішувача: він повинен повністю відповідати вашій мийці, бути зручним для миття посуду і збору води.

Відгуки про статтю

И до, тут таки-правда можно что-то писать?)))

Только справедливые отзывы)