Як вибрати СБПЧ

Вид

СБПЧ (система безперервної подачі чорнила) пристрій для подачі чорнила до друкуючої голівки струменевого принтера з зовнішніх ємностей (банки-донори). Використання СБПЧ значно знижує вартість друку в порівнянні з одноразовими картриджами. Пристрій складається з банок-донорів з чорнилом, багатоканальному шлейфу і картриджів / капсул.

Переваги:

  • рідкісна заправка;
  • мінімальний ризик несподіваного закінчення чорнила (візуальний контроль рівня чорнила);
  • заправка та обнулення чіпів не вимагає вилучення картриджів, що подовжує ресурс друкуючої головки.

Недоліки:

  • складний монтаж і транспортування;
  • громіздкість (принтер + ємності);
  • не виключені проблеми з подачею чорнила;
  • немає захисту чорнила від світла;
  • чутливість до перепадів температури;
  • можливо перевертання ємностей дітьми або домашніми тваринами.

Важливо: іноді установка СБПЧ вимагає втручання в конструкцію принтера (прорізування отвори в корпусі), що може послужити підставою для відмови в гарантійному ремонті.

СБПЧ оптимальний вибір для великих обсягів друку (понад 400 сторінок на тиждень). Таким обладнанням користуються любителі фотографій, співробітники офісів і фотостудій, оператори копі-центрів.

Розрізняють два види СБПЧ.

  • Картріджний подає чорнило на друкуючу голівку через картридж, схожий на оригінальний. Перевага простий монтаж. Недолік складність ремонту або промивання деталей СБПЧ.
  • Капсульний подає чорнило на друкуючу голівку через капсулу. Переваги: простота обслуговування, стійкість до перепадів температури та тиску. Недолік складна установка.

ПЗК (перезаправні картриджі) виконує ту ж саму функцію, що і СБПЧ і є настільки ж економічним. ПЗК за зовнішнім виглядом нагадує стандартний картридж, але відрізняється прозорим корпусом і отворами для заправки.

Переваги:

  • простий монтаж і експлуатація;
  • компактність і непомітність;
  • надійний захист чорнила від впливу світла;
  • відсутність проблеми, пов'язаної з перевертанням ємностей.

Недоліки:

  • потрібна часта і більш складна заправка;
  • необхідність вилучення картриджа з каретки для заправки та контролю рівня чорнила та обнулення чіпів;
  • негативний вплив на друкуючу голівку принтера (при вилученні картриджа він забивається повітрям).

ПЗК підійде для малих обсягів друку (до 400 сторінок на тиждень). Працювати з цією технікою під силу навіть недосвідченим користувачам.

Поради щодо використання СБПЧ

  • Оптимальний температурний режим для роботи СБПЧ від +15 до +36 ° С.
  • Не варто економити на якості чорнила і змішувати чорнило різних торгових марок це може привести до псування друкуючої головки. До того ж якість друку серйозно постраждає.
  • СБПЧ повинна знаходитися на одному рівні з принтером. Якщо встановити систему вище, то чорнило можуть витекти з ємності. При розміщенні СБПЧ нижче рівня принтера погіршиться надходження чорнила до друкуючої голівки. В цьому випадку знизиться якість друку, засохнуть чорнила і зіпсується друкуюча головка.
  • Щоб уникнути випаровування і погіршення властивостей чорнил не допускайте впливу прямих сонячних променів на банки-донори.
  • Своєчасно доливайте чорнила. Рівень чорнила в резервуарах не повинен бути менше 10-15%. При цьому бажано, щоб різниця в обсязі різних чорнила не перевищувала 30%. Для доливання добре підходять шприци. Пам'ятайте, що для кожного кольору потрібен окремий шприц.
  • Акуратно переносьте пристрій і ніколи не перевертайте банки-донори.
  • Для приведення СБПЧ в робочий стан відкриваються повітряні отвори та вставляються фільтри. Для транспортування потрібно зняти фільтри та закрити отвори спеціальними заглушками.
  • Хоча б раз на тиждень друкуйте що-небудь, інакше друкуюча голівка може пересохнути.

Сумісний бренд

Вибираючи СБПЧ або ПЗК, слід пам'ятати, що не кожен пристрій подачі чорнила сумісний з будь-яким принтером. Використання «чужого» пристрою може призвести до пошкодження друкуючої голівки або зовсім виключено через особливості конструкції принтера.

У продажу зустрічається обладнання, розроблене під принтери конкретного бренду (Epson, Canon, Brother, HP). При цьому існує прив'язка до конкретної моделі / моделям (мають буквено-цифровий код). Наприклад, СБПЧ для Epson Stylus CX7300 або ПЗК для Canon PIXMA MG6140, MG6240, MG8140, MG8240.

Інформація про сумісність з принтерами конкретної торгової марки вказується виробником СБПЧ або ПЗК. За додатковими відомостями зверніться до спеціальних таблиць сумісності.

Установка

На змінні картриджі оптимальне рішення для принтерів, в яких стаціонарні друкуючі головки та з'ємні картриджі. Такі СБПЧ забезпечуються картриджами.

На оригінальні картриджі більш складна установка через те, що часто необхідно просвердлювати отвори в картриджах. Крім того, чіпи на таких картриджах перегорають, отже, доведеться купувати нові картриджі. Дані СБПЧ поставляються без картриджів, але зі свердлом.

Важливо: при виборі СБПЧ враховується кількість оригінальних картриджів, їх літерно-цифрове маркування (одна і та ж модель зустрічається в різних версіях: стандартний, збільшений і т.д. Слід знати також кількість картриджів, що встановлюються одночасно деякі принтери допускають різні варіанти установки.

Кількість барвників

Кількість барвників впливає на якість зображення, оскільки визначає точність і насиченість кольору, особливо градієнтів (плавний перехід від одного кольору до іншого). Чим більше квітів підтримує СБПЧ або ПЗК, тим краще. Однак зі збільшенням цього параметра зростає ціна.

Для друку тексту достатньо 1 кольору. Прийнятну якість фотографій і кольорових графічних зображень забезпечує 4-5 квітів. СБПЧ або ПЗК з 6 кольорами встановлюються в фотопринтерах, які дають кращу передачу кольору. Таке рішення дозволяє добитися якості друку, порівнянного з фотолабораторіями. Моделі з 7-9 кольорами використовуються в професійній пресі.

Кольори чорнила

Основна кольорова схема в поліграфії - CMYK містить блакитний (cyan), пурпурний (magenta), жовтий (yellow), чорний (blacK). Поєднання цих кольорів забезпечує кольоровий друк.

Чотириколірна палітра погано передає градієнти, що знижує якість зображення. Тому зустрічаються СБПЧ і ПЗК з додатковими кольорами помаранчевим (orange), зеленим (green), сірим (gray), світло-пурпуровим (light magenta), світло-блакитним (light cyan), світло-чорним (light black), світло-світло-чорним (light light black) та іншими.

Комплектація

Чорнило стартовий комплект чорнил дозволяє працювати з принтером відразу ж після установки СБПЧ і ПЗК.

Важливо: деякі користувачі не рекомендують купувати СБПЧ зі стартовим комплектом чорнил, а заправляти їх самостійно. В цьому випадку не виникнуть проблеми через неякісні або старі чорнила.

Ідентифікаційні чіпи - містить інформацію про виробника СБПЧ і ПЗК, дату активації пристрою, подачу чорнила. Чіпи відповідають за сумісність цього обладнання з принтером, контролюють витрату чорнил.

Неоригінальні чіпи на картриджах СБПЧ і ПЗК можуть конфліктувати з деякими екземплярами формально сумісних принтерів. Це відбувається через «прошивку» принтера, яку не розпізнає чіп. Сама ж «прошивка» залежить від дати випуску принтера.

При цьому оригінальний одноразовий чіп підходить до всіх «прошивок», а ось неоригінальний, що обнуляється самостійно працює лише з конкретною «прошивкою».

Щоб дізнатися дату виготовлення принтера, зверніть увагу на його серійний номер (читайте цифри з кінця): сьома цифра позначає рік випуску, шоста місяць, п'ята і четверта день. Варто знати, що січень-вересень мають цифрове маркування (1-9), а жовтень-грудень літерну (X, Y, Z).

Важливо: одноразовий чіп картриджа враховує кількість копій, надрукованих на принтері, а потім зупиняє його роботу. Найчастіше передбачається, що кожна копія заповнюється чорнилом на 75%, хоча щільність друку листа з текстовою інформацією не перевищує 25%.

В результаті фактично заповнені контейнери СБПЧ або ПЗК виявляються марними (особливо СБПЧ, які поповнюються без демонтажу картриджа). Тому засоби безперервної подачі чорнила забезпечують чіпами, які здатні обнулятися.

Також СБПЧ можуть комплектуватися шприцами, рукавичками, повітряними фільтрами для банок-донорів, кріпленням (для фіксації шлейфа), затискачами, свердлом.

Відгуки про статтю