Як вибрати соску, пляшечку

Пляшечки і соски використовуються, коли годування грудьми з різних причин стає неможливим. Вони стануть в нагоді і для тих малюків, які перебувають на природному вигодовуванні: спочатку для пиття води, а пізніше - для соків, рідких каш і пюре.

Вид

Пляшка – ємність для харчування, необхідного малюкові.

Соска – прикріплюється до пляшечки і забезпечує годування дитини, а також замінює материнські груди (смоктальний рефлекс). В сосці передбачені один або кілька отворів, через які харчування з пляшечки надходить в рот малюка.

Важливо: обов'язково використовуйте ковпачок, що захищає соску від зовнішніх впливів між годуваннями малюка. Соску слід накривати ковпачком, якщо ви берете пляшку з собою, а також в разі, якщо вона просто стоїть тривалий час.

Пустушка – на відміну від соски служить лише для задоволення смоктального рефлексу малюка. Пустушка не має отворів.

Тримач пустушки –- запобігає падінню пустушки на підлогу або землю, а значить і її забруднення. Кріпиться на одяг малюка за допомогою кліпси.

Напувальник – чашка, закрита кришкою з носиком або трубочкою. Допомагає малюкові перейти від пляшечки з соскою до самостійного питва з «дорослих» чашок. Напувальник вигідно відрізняється від звичайної чашки тим, що не дозволяє рідині пролитися на малюка.

Носик (трубочка) – прикріплюється до напувальника (пляшечки) і служить для комфортного пиття.

Набір для годування – включає в себе необхідні предмети для годування дитини. В наборі для малюків передбачені кілька пляшечок і сосок, а також кришечки та підставки; для дітей старшого віку – тарілки, чашки, ложки, вилки.

Cлинявчик – предмет одягу, що закриває верхню частину грудей малюка і захищає його одяг від забруднення під час їжі.

Контейнер – ємність для зберігання дитячого харчування. Також зустрічаються контейнери, в яких можна переносити пустушки, щоб забезпечити їх чистоту.

Термосумка – зберігає початкову температуру вмісту в пляшечках. Таким чином, влітку пляшечка буде прохолодною, а взимку – теплою. Добре підійде для прогулянок або поїздок з малюком.

Вкладиш для грудей – вбирає підтікаюче молоко, зберігаючи груди між годуваннями сухими.

Щітка – призначена для миття пляшечки. Вона виготовляється з матеріалів, які не псують соску і не дряпають поверхню пляшечки. З такою щіткою чистка ємності стане простою і зручною.

Важливо: щітку необхідно міняти раз в 2-3 місяці.

Стерилізатор – легко і швидко дезінфікує пляшечки і соски. Він буває електричним паровим і паровим (для мікрохвильової печі).

Важливо: пляшечку і соску необхідно стерилізувати після кожного годування. Якщо немає стерилізатора, то можна залити їх повністю водою і кип'ятити протягом 5 хвилин.

Пляшка

Форма

Стандартна – вузька витягнута пляшечка. Універсальний варіант, який однаково добре підійде як для рідких сумішей, так і для напоїв. Часто використовується для зовсім маленьких дітей.

Ергономічна – часто має посередині виїмку (талію), яка робить її більш зручною для дитини. Така пляшка стане оптимальним варіантом для дітей старшого віку.

Фігурна (в тому числі трикутні, багатогранні) – більш зручна для утримання, але підійде дітям, які вже можуть самостійно тримати різні предмети. Крім того, пляшечки фігурної форми складніше мити.

Шийка

Стандартна – зустрічається найчастіше. До такої шийки підійде більшість сосок.

Широка – полегшує чистку пляшечки і наповнення її сумішами.

Матеріал

Скло – довговічний і простий у догляді матеріал, який добре переносить багаторазові стерилізації. Однак скляна пляшка важка для грудних немовлят, які можуть упустити її і розбити, в результаті чого вони можуть порізатися. Тому такі пляшечки має сенс використовувати для дітей постарше.

Важливо: краще зупинити свій вибір на більш дорогих пляшечках, виготовлених з жаростійкого скла. Дешеві ємності можуть просто луснути при стерилізації.

Пластик – поєднує в собі невелику вагу і високу міцність. Пластикова пляшка не б'ється при падінні, що робить її хорошим вибором для самих маленьких. Крім того, пластику можна надати будь-яку форму. Однак при частій стерилізації така пляшечка тьмяніє і втрачає прозорість. Зустрічаються одноразові пластикові ємності, які продаються вже стерилізованими.

Важливо: вибираючи пластикову пляшку, зверніть увагу на її безпеку для здоров'я малюка. У складі матеріалу не повинно бути фталатів, ПВХ й бісфенолу-А.

Силікон – легкий і міцний матеріал, який добре витримує високу температуру. Завдяки м'якості силіконові пляшечки можуть здавлюватися, що стане в нагоді при годуванні малюка пюре і густими сумішами.

Обсяг ємностей

Обсяг пляшечки може коливатися від 30 до 330 мл. Його слід підбирати виходячи з віку дитини. Для двомісячного малюка підійде пляшечка обсягом до 120-125 мл, дітям старшого віку можна придбати ємність 250-260 мл.

Важливо: пляшечки повинні бути такого розміру, щоб вони легко поміщалися в холодильнику, ящику або стерилізаторі.

Кількість

Якщо малюк отримує харчування грудним годуванням, то досить мати 1 маленьку (100-150 мл) і 1 велику (250-300 мл) пляшечки. Перша потрібна для води, друга – для зцідженого молока. Якщо ж немає можливості годувати дитину грудьми і він знаходиться на штучному або змішаному вигодовуванні, то буде потрібно 2 маленьких (для води) і 6 великих (для сумішей) пляшечок.

Соска

Форма

Звичайна (кругла) – повторює форму соска матері. Хороший варіант для самих маленьких дітей, які перебувають на грудному або змішаному вигодовуванні.

Анатомічна (ортодонтична) – має різні форми (приплющену, витягнуту). Така соска повторює форму неба дитини і допомагає правильному формуванню склепіння неба.

Матеріал

Силікон – не має запаху і не викликає алергії, може прослужити кілька років, однак і коштує недешево.

Латекс – м'якше і дешевше силікону, але недовговічний – темніє і тріскається, а також має присмак гуми. Латексну соску слід міняти раз в 2 тижні.

Потік їжі

Цей показник означає обсяг потоку їжі і його натиск. Потік їжі залежить від величини отвору або кількості отворів в сосці. Він позначається на упаковці цифрами від 0 до 5.

«Міні» (0) – соски призначені малюкам до 6 місяців для прийому додаткових рідин (соку і чаю). Однак треба пам'ятати, що вони потрібні тільки тим дітям, яких годують сумішами. Малюкам, що харчуються грудним молоком додаткові рідини не потрібні.

Повільний (1) – оптимальний варіант для малюків до 6 місяців і недоношених дітей. Добре підійде для соку і чаю дітям старшого віку.

Середній (2) – застосовується для дітей від 6 до 12 місяців. Рекомендується для чаю дитині, яка вже досягла 12 місяців.

Швидкий (3) – призначений для дітей старше 12 місяців. Слід зазначити, що для густої їжі така соска не підійде.

Для каші (4) – для каші та іншої густої їжі.

Регульований (5) – оптимальний варіант для дітей від 3 місяців. Дозволяє легко встановлювати повільний, середній або швидкий потік їжі.

Важливо: величина отвору в сосці не повинна бути занадто великою або занадто маленькою. В першому випадку малюкові буде дуже легко смоктати, і він може відмовитися від грудного вигодовування, в другому – він швидко втомиться і втратить інтерес до такої соски.

Для рідкої їжі кількість отворів в сосці повинна бути менше, для густої – більше.

Оснащення

Мірна шкала – знаходиться на зовнішній поверхні пляшечки і дозволяє приготувати точну кількість суміші, а також стежити за об'ємом випитої малюком рідини. Краще, якщо її поділи будуть опуклими, а не намальованими, так як можуть стертися. Вони повинні бути кратними 30 мл з відмітками в мілілітрах і грамах.

Антиколікова система – вирівнює тиск всередині пляшки, що запобігає заковтування малюком повітря під час їжі. Пляшки з антиколіковою системою зустрічаються в 2 видах – резервуарні (з вбудованою системою) і з канальцем в сосці. Краще зупинитись на резервуарних, які хоча й коштують дорожче, але більш надійні і ефективні. Але пляшечки з такою системою складніше мити.

Клапан-непроливайка – вбудований в носик напувальника. Забезпечує комфортне питво маляті без ризику пролити рідину.

Термоіндикатор – вимірює температуру вмісту пляшки. Досить приклеїти його до ємності, щоб побачити наскільки тепле харчування для малюка.

Для ослаблених дітей (наприклад, недоношених, з проблемами смоктання) – існують такі предмети:

  • додаткові системи годування для збільшення або відновлення лактації;
  • пляшечки з меншою місткістю (10-25 г);
  • спеціальні ложечки-напувальники (в тому числі і для малюків з дефектами губ).

Ручки – забезпечують дитині зручний хват пляшки. Вони одягаються на шийку або вбудовані в пляшечку. Пляшки з ручками підійдуть дітям старше 8-10 місяців.

Поради

  • Краще зупинити свій вибір на продукції відомих виробників – вона сертифікується і проходить тестування, що підтверджують безпеку.
  • Купуйте пляшечки і соски одного виробника. Тоді у вас не виникне проблем з їх сумісністю і можливим протіканням рідини. Це саме можна сказати і відносно щітки, необхідної для чищення пляшечки.
  • Регулярно оглядайте пляшечки і соски. Якщо помічені пошкодження, тріщини, наліт, то замініть такі предмети.
  • Перед кожним годуванням перевіряйте, чи не розширився отвір. Для цього переверніть пляшечку вниз шийкою і визначте, як випливає молоко: вільно або при натисканні. Оптимальний варіант – молоко надходить дрібними краплями.

Виробник

При купівлі соски або пляшки для малюка необхідно відразу відкинути китайські і невідомі бренди, наприклад, Бусинка, Сонце і Місяць, ЕКО-ПУПС. Такі моделі можуть бути взагалі небезпечні для здоров'я дитини, оскільки їх трохи в продажу і відгуків на них зовсім немає. Серед недорогих пляшечок можна вибрати деяку продукцію Canpol babies, Baby Team, Baby-Nova, Lindo, Nuby. Перед купівлею обов'язково потрібно прочитати склади, подивитись сертифікати відповідності санітарним нормам. Бажано вивчити конкретні моделі – велика ймовірність відхилення розмірів від норм, що може привести до кольок, ускладнення травлення малюка.

Краще все ж таки купити моделі вже перевірених і надійних марок Dr.Brown, Chicco, Medela, NUK, Philips, Tommee Tippee. Ці компанії проводять ретельні дослідження для випуску своєї продукції, використовують максимально екологічно чисті і безпечні матеріали, часто володіють антиколіковою системою. Варто пам'ятати, що економити на подібній продукції категорично не рекомендується, адже від неї може залежати самопочуття і здоров'я дитини!

Відгуки про статтю