Як вибрати тематичну іграшку, набір

Тематичні іграшки - набір іграшок, об'єднаний спільною темою (наприклад, «аптечка», «солдатики», «ляльковий театр»). Ці іграшки спрямовані на пізнання дитиною окремо взятої сфери життя - професії, домашнього побуту, історії.

Тематичний набір дозволяє максимально точно змоделювати певну життєву ситуацію і сформувати уявлення про навколишній світ. Такі ігри можуть бути розраховані на участь кількох дітей - це розвиває навички спілкування.

Стать

Для хлопчиків - набори, присвячені традиційним «чоловічим» професіям - пожежникам, військовим, гонщикам, машиністам. До них також відносяться «шпигунські» іграшки, набори для «гоління», спортивні ігри (футбол, хокей) і т.д.

Для дівчаток - набори, присвячені «жіночим» заняттям - медицині, кулінарії, торгівлі, домашньому господарству. Ще до них відносяться набори з тваринами, ігрові будиночки, косметичні столики і багато іншого.

Універсальні - набори, які підійдуть як хлопчикам, так і дівчаткам. До них відносяться деякі «професійні» набори (наприклад, фокусника), наукові та спортивні ігри та інше.

Вид

Світ тематичних іграшок різноманітний. Вони охоплюють практично всі сфери життя людини і суспільства. Найчастіше зустрічаються набори з наступною тематикою.

Професії - знайомлять дитину з певною професією. Малюк може спробувати себе в ролі лікаря, столяра, продавця, кухаря, солдата, фокусника і навіть шпигуна. Можливо, саме в процесі гри, дитина знайде професію, з якою хотів би пов'язати своє життя.

Наукові - надають дитині можливість провести власне наукове дослідження. Він може займатися археологічними розкопками, проводити хімічні досліди або вивчати властивості струму або магнетизму. Граючи, дитина відкриває для себе закони природи.

Спортивні - сприяють фізичному розвитку дітей. Малюк може пограти в гольф, бадмінтон, городки, бейсбол. Також до спортивних іграшок можна віднести настільні ігри, наприклад, хокей, футбол.

Треки - ускладнюють гру з машинками і роблять її більш реалістичною. Паркінги, естакади, гаражі, гоночні траси дозволять дітлахам відчути себе справжніми автомобілістами.

Кухня - знайомить дитину з кулінарією, і дає можливість відчути себе кухарем. До таких наборів відносяться ігрові кухні, посуд, продукти - все, що необхідно для приготування їжі.

Будиночки - призначені для гри з ляльками, лицарями, тваринами, солдатиками. Вони створюють ігровий простір для цих персонажів, тим самим збагачуючи гру і роблячи її більш захоплюючою.

Військові - дозволяють дітям побути полководцями. Різні набори солдатиків, піратів, лицарів занурять дитину в світ захоплюючих пригод і битв.

Шпигуни - перетворюють дитину в «Джеймса Бонда». До складу таких наборів входять пристрої, що змінюють голос, ручки з функцією аудіозапису, окуляри з відеозаписом, пристрої для підслуховування і багато іншого.

Мінімальний вік

Цей параметр визначає, наскільки дитині підійде той чи інший тематичний набір. Наприклад, трирічних дітей навряд чи зацікавлять наукові набори. Малюкам зазвичай купують нескладні професійні та спортивні набори. З віком дитина зможе зробити усвідомлений вибір. Старші діти воліють мати складні тематичні іграшки (в тому числі і наукові набори).

Кількість предметів

Кількість предметів в наборі визначається його тематичною спрямованістю. Наприклад, невелике число предметів характерно для деяких спортивних наборів - наприклад, «бейсбол», що складається з бити і м'яча. Велика кількість іграшок зустрічається в тематичних наборах, присвячених кухні, де безліч «продуктів харчування», кухонного приладдя.

Комплектація

Вибираючи набір, слід звернути увагу на його комплектацію. Наприклад, «треки» і «гаражі» комплектуються автомобілями, «майстерні» - інструментами, кухні - «посудом» і «продуктами». Чим більше предметів, тим ширше можливості гравців, але і ціна такого набору зростає.

Матеріали

Тематичні іграшки найчастіше виготовляються з пластика, якому можна надати будь-яку форму і колір, при цьому ціна його невисока. Широко використовується дерево - екологічний і міцний матеріал, але його можливості обмежені, та й ціна вища. Метал зустрічається рідше, так як він холодний і важкий матеріал. Також використовуються папір (картон), гіпс, тканина, кераміка, гума.

Поради

  • Тематичні іграшки повинні бути виготовлені з якісних нетоксичних матеріалів, що підтверджується відповідними сертифікатами. Краще купувати іграшки в спеціалізованих магазинах і віддавати перевагу наборам відомих брендів.
  • Якщо є можливість, перевірте на дотик якість іграшок. Відмовтесь від придбання наборів, в яких предмети мають задирки, пошкодження, різкий неприємний запах.
  • Бажано купувати тематичні іграшки в присутності дитини, так як тільки він зможе вибрати набір на свій смак.
Відгуки про статтю