Як вибрати тумбу для ванної

Тумба – предмет меблів, який може виконувати функції шафи або бути підставкою для предметів. Залежно від призначення тумба збільшує корисну площу столів, використовується як підставка для офісної техніки, телевізора, акваріума або місця для зберігання документів, речей, взуття. Крім цього, тумба доповнює інтер'єр приміщення і надає йому завершеного вигляду.

За призначенням тумби бувають:

Матеріал

На відміну від інших тумб, моделі для ванної повинні бути стійкими до вологи і перепадів температур.

ДСП недостатньо вологостійкий, тому тумбу з нього краще не обирати.

Моделі з МДФ мають акрилове покриття, що протистоїть воді і додає ефектний глянсовий вид. Недолік акрилу – низька стійкість до подряпин, через що таку поверхню необхідно полірувати.

МДФ з плівковим покриттям – більш бюджетний варіант, що забезпечує різноманітність колірної гами і візерунків. Мінус такого матеріалу – дуже слабка стійкість до подряпин і інших механічних пошкоджень.

Дерево – довговічний і красивий, але дорогий матеріал. Для підвищення вологостійкості, ці меблі піддають багатошаровому лакуванню. Дерев'яна тумба може бути покрита шпоною, яка в свою чергу також повинна бути лакованою.

Установка

Підлогова – традиційне рішення, яке добре впишеться в практично будь-яку ванну. Підлогова тумба проста в установці, але може утруднити прибирання.

Підвісна – кріпиться до стіни, тим самим візуально збільшує простір приміщення. Крім того, підвісна модель зручна тим, що нею можна користуватися, не нахиляючись (актуально для людей похилого віку та тих, хто страждає захворюваннями спини). Мінусом такої тумби є складність в монтажі.

Тип

Під раковину – служить опорою умивальника, приховує його сифон і водопровідні труби. Також в ній можна зберігати засоби гігієни і побутової хімії.

Важливо: раковина може встановлюватися як на стільницю, так і безпосередньо на тумбу. В першому випадку всередині тумби буде більше вільного місця.

Та, що стоїть окремо – використовується тільки для зберігання ванного приладдя.

Найчастіше зустрічаються пристінні тумби, але для малогабаритної ванної можна підібрати і модель з кутовим виконанням, що займає мінімум місця.

Тип раковини

При покупці тумби обов'язково враховуйте тип бажаної раковини. Вони бувають врізні та накладні. Відрізняються особливостями монтажу. Наприклад, накладну раковину необхідно вибирати за розмірами, а врізну обов'язково ще й за формою.

Розміри

Розмір тумби визначається розміром ванної. В більшості випадків ширина моделі не перевищує 61 см, а висота коливається в межах 80-82 см (загальна висота з раковиною – 88-89 см). Глибина тумби зазвичай становить 53 см. Бажано купувати моделі з глибиною полиць не менше 25 см.

Додатково

Тумба може мати кілька висувних ящиків або кілька полиць з дверцятами (закриті) або без них (відкриті).

Добре, якщо тумба оснащена кошиком для білизни – це дозволяє розмістити забруднені речі і заощадити місце.

При виборі тумби, варто віддати перевагу моделям з ніжками – вони захищають виріб від води, що потрапила на підлогу.

Поради

  • Перш за все, слід виміряти простір, куди планується встановити тумбу. Знаючи параметри ширини, довжини і висоти набагато простіше обрати відповідну модель.
  • Краще придбати якісну продукцію відомих торгових марок, ніж дешевший варіант, сумнівний з точки зору якості і безпеки. Якісна тумба має відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
  • Тумба повинна бути стійкою: зверніть увагу на якість ніжок або коліщат. Якщо модель підвісна – переконайтеся в надійності кріплень.
  • Необхідно переконатися у відсутності дефектів в тумбі (подряпини, відколи, деформації і т.д.).
  • Варто перевірити надійність з'єднань, висувних механізмів і фурнітури. Дверцята повинні добре сидіти на петлях, легко відкриватися і не скрипіти.
  • Меблі з ДСП повинні бути покриті захисною плівкою або шпоною, які підвищують її стійкість до механічних впливів і перешкоджають виділенню токсичних випарів. Бажано, щоб просвердлені місця в ДСП також були заклеєні.
  • Зверніть увагу на зручність ручок на ящиках і дверцятах. Щоб довше зберігати свій первинний вигляд вони повинні бути стійкими до стирання.
  • Якщо забарвлені частини тумби залишають сліди на руках, відмовтеся від покупки таких меблів.
Відгуки про статтю

Даже цікава стаття, дякую

спасибо.очень познавательно.широкий ассортимент.будем выбирать.