Як вибрати зернодробарку, корморізку

Зернодробарка і корморізка допомагає домогтися однорідності сировини при заготівлі корму для домашніх тварин і птахів. Це полегшує приготування кормових сумішей і покращує їх засвоюваність організмом худоби.

Вид

Зернодробарка (кормодробарка) - машина для подрібнення зернових культур (жита, вівса, ячменю, пшениці, кукурудзи), які йдуть в корм домашнім птахам і тваринам.

Корморізка - машина для подрібнення кормових культур (брукви, буряка, моркви, ріпи), що вживаються в їжу домашньою худобою і птахами. Представлена двома різновидами.

  • Коренерізка - подрібнює коренеплоди (картоплі, яблук, буряка) і допомагає змішати їх з іншими кормовими домішками. Коренерізка корисна на свинофермах.
  • Січкарня (силосорізка) - подрібнює траву, сіно, солод, стебла кукурудзи, пагони зернових культур. Соломорізка використовується в господарствах, де вирощують велику рогату худобу.

Зернодробарка-корморізка - універсальна машина, що поєднує функції обох пристроїв.

Поради щодо вибору

  • Оцініть якість збирання та фарбування корпусу зернодробарки / корморізки. Не варто вибирати занадто легкі моделі з тонкого металу (менше 2 мм) - такі вироби прослужать недовго. Ознака якісного фарбування - рівномірне фарбове покриття всієї поверхні пристрою. В цьому випадку виріб надійно захищений від корозії.
  • Переконайтесь в наявності захисту від випадкового пуску. Така опція забезпечить безпеку користувача при обслуговуванні пристрою, зокрема, мийки.
  • Завантажувальний резервуар приладу повинен мати захист від випадкового попадання рук в робочу зону.
  • Бажано, щоб електричний прилад був оснащений захистом від перегрівання двигуна.

Клас

Побутова - малопотужна зернодробарка / корморізка, що має низьку і середню продуктивність. Такі моделі характеризуються невисокою вартістю, малими габаритами і вагою. Сфера застосування - підсобне домашнє або невелике фермерське господарство.

Промислова - потужний і високопродуктивний пристрій, забезпечений двигуном (електричним або внутрішнього згоряння) і завантажувальним резервуаром (баком, бункером). Промислові зернодробарки / корморізки легко впораються з великими обсягами сировини, але коштують дорого і займають багато місця. Область використання - аграрне підприємство.

Тип приводу

Ручний (механічний) - наводиться в дію м'язовим зусиллям людини. Відрізняється низькою ціною, надійністю, компактністю, малою вагою і не вимагає електрики. Агрегат може використовуватися в будь-якому місці, при цьому немає ризику ураження струмом. В той же час робота з ручним приладом незручна і призводить до швидкої втоми, що негативно впливає на продуктивність.

Важливо: ручні корморізки підходять для переробки невеликих обсягів сировини, перш за все, фруктів, овочів і коренеплодів.

Електродвигун (від мережі) - забезпечує комфортну експлуатацію і хорошу продуктивність. Серед недоліків - висока ціна самого пристрою і супутні витрати (електроенергія, ремонт). Крім цього прилад володіє значними габаритами і вагою, «прив'язаний» до електромережі і може викликати удар струмом (при недотриманні техніки безпеки).

Побутові моделі оснащуються однофазними електродвигунами (220 В). У промислових агрегатів мотори трифазні (380 В).

Деякі промислові січкарні оснащуються двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Спосіб дроблення

Роторна - подрібнює сировину за допомогою рухомих ножів. Відрізняється високою продуктивністю при малих габаритах і низькій витраті енергії.

Вальцова - оснащена декількома (1-3) парами вальців. Характеризується найменшим енергоспоживанням.

Молоткова - має обертовий барабан з молотками, деку і сітку (решето). Забезпечує високу якість помелу. Мінус - знижена продуктивність (в порівнянні з роторною моделлю).

Жорнова - забезпечена двома дисками, один з яких обертається, а другий - нерухомий. Дозволяє змолоти зерно до стану борошна.

Пневматична - просунутий різновид роторного або молоткового агрегату. Відмінна риса - пневматичне забирання і вивантаження сировини, що позбавляє від необхідності купувати транспортувальне обладнання. Також передбачається установлення додаткових пристосувань, зокрема, магнітів, які допоможуть позбутися від металевих частинок в помелі.

Характеристики

Потужність - визначає швидкість помелу зернових або кормових культур. Вимірюється в кіловатах (кВт). Чим вище потужність, тим більше продуктивність зернодробарки / корморізки. В той же час із збільшенням цього параметра зростає витрата енергії.

Рекомендована потужність агрегатів для домашнього господарства:

  • зернодробарка - 1.7-2 кВт;
  • корморізка - 1.5-2 кВт.

Продуктивність (швидкість помелу) - позначає кількість продукту, яке видає зернодробарка / корморізка за певний час. Одиниця виміру - кілограм на годину (кг/год). Чим вища продуктивність, тим швидше зернодробарка / корморізка переробить сировину.

Щоб правильно вибрати пристрій за продуктивністю враховуйте кількість і види тварин в домашньому господарстві. Знаючи добову норму споживання корму, легко визначити потрібні обсяги сировини для переробки.

Рекомендована продуктивність приладів для домашнього господарства:

  • зернодробарка - 300-350 кг/год;
  • корморізка - 120-400 кг/год.

Важливо: продуктивність пристрою залежить від виду сировини, що переробляється. Тому для зернодробарок-корморізок вказують кілька значень швидкості помелу для зернових, коренеплодів, овочів / фруктів, кочанів кукурудзи, стебел рослин і т.д.

Ємність завантажувального резервуара - впливає на продуктивність зернодробарки / корморізки. Вимірюється в літрах (л). Зі збільшенням ємності бака підвищується продуктивність пристрою, а також його габарити і вага. Знайдіть розумний баланс між обсягом завантажувального бункера, розмірами і вагою приладу.

Ступінь дроблення (ступінь подрібнення) - вибирається виходячи з того, для яких тварин чи птахів призначений корм. Також береться до уваги вік і стан здоров'я худоби. Зазвичай передбачається регулювання ступенів дроблення:

  • в роторних моделях ступінь подрібнення залежить від швидкості обертання ножів;
  • ступінь помелу в вальцових пристроях можна регулювати, встановлюючи різні вальці;
  • в молоткових агрегатах ступінь дроблення визначається діаметром чарунок сітки;
  • ступінь подрібнення в жорнових моделях залежить від відстані між робочими поверхнями жорна.

Габарити і вага - залежать від їх потужності і продуктивності зернодробарки / корморізки. Стаціонарні пристрої для переробки значного обсягу сировини мають відповідні габарити і вагу - 30-40 кг і більше. Більш компактні рішення (8-12 кг) зручно переміщати, проте їх продуктивність набагато менша.

Оснащення

Залежно від способу дроблення зернодробарки комплектуються ножами, молоточками, решетом / ситом / гратками. Корморізки оснащують насадками, призначеними для роботи з певним типом сировини.

Відгуки про статтю