Які шпалери підійдуть для спальні в сучасному стилі?

При виборі оздоблення і шпалер в спальню з сучасним дизайном орієнтуються на мінімалізм оформлення з прямими або злегка вигнутими лініями. Намагаються уникати масивних ліжок, комодів, шаф і обмежуватись легкими по конструкції полками, навісними тумбами, вбудованими ящиками для білизни. Розширюють простір кімнати за рахунок візуальних образів або геометричних фігур, простого лінійного малюнка для шпалер, більш глибокого і теплого тону оздоблення.

Вибір шпалер для сучасної спальні

Темні і світлі шпалери червоного, чорного, білого, синього, зеленого кольору або їх відтінків можна підібрати в єдину композицію за допомогою зразків для інтер'єрів або колористичних віял. При комбінуванні враховують, що в спальні більше підійдуть колірні рішення з найближчими по насиченості і розмитими контрастами, які візуально розширюють простір, створюють спокійну атмосферу.

Обрати подібні варіанти можна з чистових настінних покриттів на паперових або флізелінових основах, готових до поклейки або нанесення на стіни з подальшим фарбуванням.

Шпалери з вініловим покриттям

Шпалери з декоративним малюнком з плівкового полівінілхлориду виготовляють на паперовій або флізеліновій основі. Зовнішній шар такого матеріалу – спінений синтетик з термічно обробленою поверхнею і яскравим рельєфом. Після поклейки вінілові шпалери відмінно приховують незначні дефекти стін, помилки штукатурення.

Покриття з полівінілхлориду, в тому числі і з шовкографією, стійкі до вологи, вигоряння, але мають слабку паропроникність, через що потрібна хороша вентиляція і регулярне провітрювання кімнати. Такі шпалери досить щільні, тому в умовах спальні довго зберігають текстуру і колір.

Багатошарові покриття на целюлозній основі (флізелін)

Рулонні бамбукові шпалери виготовлені з одного або кількох шарів нетканого матеріалу, а за структурою схожі з паперовими, хоча міцність і довговічність аналогічні вініловим. Оскільки в целюлозу додано поліестер, то покриття довго зберігають структуру і колір, стійкі до стирання і вигоряння. Клеять такі шпалери встик, що виключає появу «сходинок» і створює цілісну поверхню.

Бамбукові покриття підходять для стін з незначними дефектами або нерівностями, які будуть практично непомітні. Відмінна паропроникність виключає появу цвілі і грибків навіть при мінімальному провітрюванні кімнати. В поклейці флізелінові покриття простіше паперових через більш високу міцність синтетичної основи, що дає можливість виправляти помилки без пошкодження матеріалу.

Шпалери з акриловим напиленням

Світлі або темні шпалери з акриловим шаром схожі на вінілові по структурі, а відмінності стосуються лише декоративної поверхні з малюнком або текстурою. Такі довговічні покриття на паперовій основі обходяться дешевше вінілових при практично тій же міцності лицьового боку, схожою стійкістю до вигоряння і порівнянною паропроникністю.

Щільний декоративний шар з текстурою добре приховує нерівності і недоліки штукатурення. Акрилові покриття, як і бамбукові з гарячим тисненням, стійкі до прямого впливу мильних розчинів, тому з них можна легко видалити навіть бруд.

Скляні, бамбукові і паперові під фарбування

Найпростіший варіант для подальшого фарбування – паперові дво- або тришарові рулонні покриття. Останні більш щільні, що допускає певні нерівності і дефекти на стінах.

Дорожче обійдуться склошпалери – екологічний матеріал з високою щільністю, міцністю і паропроникністю. Цей варіант більше підходить для нанесення акрилових фарб.

Бамбукові шпалери під фарбування і вінілові на флізеліновій основі аналогічні варіантам з готовим декоративним шаром. Такі покриття клеять прямо на штукатурку без додаткової шпаклівки.

Паперові, скляні, вінілові і бамбукові шпалери фарбують в скільки завгодно шарів і практично будь-якими фарбами для опалювальних або холодних приміщень. Попередньо поверхні покриттів обов'язково грунтують.

Рідкі шпалери (декоративна штукатурка)

Розфасовані у вакуумні упаковки вагою до 1 кг (до 4 кв. м), рідкі шпалери виготовлені у вигляді сухої суміші целюлози з текстильним волокном, декоративними добавками і клеючим складом. Замісити такий розчин потрібно за 12 годин до застосування, а потім нанести пластиковою кельмою на попередньо загрунтовані стіни. Рекомендований шар приблизно 2 мм, тому поверхні повинні бути вирівняні, а великі тріщини і дефекти закладені.

Стилістичне оформлення спальні на відкритих стінах добре доповнюють фотошпалери зі звичайним або тривимірним малюнком на паперовій або флізеліновій основі. Такі світлостійкі, що миються і стійкі до стирання покриття клеяться аналогічно вініловим, але з більш точним позиціонуванням кожного полотна.

Обклеїти сучасну спальню можна і звичайними недорогими паперовими шпалерами, але вони погано тримають текстуру, вицвітають і рвуться при будь-якому доторку.

Тонкощі сучасного дизайну спалень

При виборі шпалер для сучасного стилю потрібно враховувати такі особливості:

  • оформлення орієнтоване на досить світлі тони;
  • кількість масивних деталей мінімально;
  • переважають прямі і злегка зігнуті лінії в малюнках шпалер, формах вимикачів, розеток, світильників, меблів;
  • двері, лиштви, вікна вибирають з максимально простим оформленням і без химерних форм.

Найбільш довговічні, зручні в поклейці і практичні вінілові шпалери на флізеліновій основі, але ціни на них вище. Покриття з акриловим зовнішнім шаром і повністю бамбукові варіанти підходять для більш бюджетних рішень. Шпалери ж під фарбування або рідкі покриття обирають у випадках, коли хочуть створити унікальний дизайн.

Слід враховувати, що при поклейці вінілових покриттів з паперовою основою витрата клею більше, ніж для флізелінових основ. У першому випадку клей доведеться наносити на стіну і на смугу, а в другому досить змастити тільки одну поверхню. Робота з рідкими шпалерами вимагає хорошого досвіду, тому що досить складно вирівняти суміш вузькою кельмою і на великій площі.

На чому зупинитись

На відміну від фарбування стін поклейка міцних флізелінових або вінілових шпалер з текстурою і рельєфом дозволяє приховати незначні дефекти, дрібні тріщини і нерівності, помилки штукатурення. Виграють такі покриття і по трудовитратах, термінах, вартості. При цьому краще купувати фірмові шпалери Rasch, Aura, GranDeco, Marburg, що гарантує чіткість малюнка, міцність полотна, довговічність верхнього шару.

Відгуки про статтю