Як вибрати садові гойдалки

Вид

Гойдалки садові – м'який диван, який підвішений на П-образну раму. Зазвичай комплектуються тентом і антимоскітної сіткою. Підходять для відпочинку компанією. Дають можливість прийняти положення сидячи, напівлежачи і лежачи (з розкладний спинкою). В останньому випадку гойдалки можуть використовуватися і як спальне місце. Мінуси: громіздкість, є тільки поперечне хитання.

Підвісне крісло-гойдалка – м'яке сидіння, підвішене до рами. Багато моделей мають яйцеподібну форму. Такі гойдалки ефектно виглядають, дозволяють гойдатися в будь-яку сторону і можуть перебувати в приміщенні завдяки компактним розмірам. Недоліки: слабкий захист від УФ-променів і опадів, важко прийняти лежаче положення.

У цю категорію входять і гамаки-гойдалки, які підвішуються до перекладини, стелі, гілки дерева.

Гойдалки-альтанка – складна конструкція, що поєднує риси гойдалки та альтанки. Особливості такого предмету меблів: висока вартість, великі розміри і міцний каркас.

Гойдалки-ліжко – на відміну від попередніх варіантів призначене для тривалого сну. Ця модель обійдеться дорожче, ніж садові гойдалки і підвісне крісло-гойдалка. Подібні вироби поширені мало.

Кількість місць

Цей параметр вказує на кількість осіб, які можуть одночасно кататися на гойдалках:

  • гойдалки садові – 2-4 місця;
  • підвісне крісло-гойдалка – 1 місце;
  • гойдалки-альтанка – 8 місць;
  • гойдалки-ліжко – 2 місця.

Допустиме навантаження

Дана характеристика означає найбільше навантаження, яку витримають гойдалки без ризику руйнування. Залежно від моделі допустиме навантаження складає 100-500 кг (гойдалки-альтанки розраховані на 900 кг).

Допустиме навантаження для гойдалок безпосередньо пов'язане з кількістю місць:

  • 100 кг – для одного дорослого або двох дітей;
  • 200 кг – для двох дорослих або чотирьох дітей;
  • 300 кг – для трьох дорослих;
  • 400 кг – для чотирьох дорослих.

Не варто перевищувати допустиме навантаження, навіть якщо гойдалки не виходять з ладу, так як надмірне навантаження прискорює знос підвісних кріплень і деформує каркас. В результаті предмет меблів може поламатися в будь-який момент, що призведе до травми.

Матеріал каркаса і гойдалки

Метал – представлений двома варіантами.

  • Сталь – міцний і важкий матеріал, який витримує серйозні навантаження, переносить сніг і дощ, забезпечує стійкість конструкції. Зустрічаються витончені моделі з елементами художньої ковки. Але сталь викликає неприємні відчуття при торканні в холодну пору року і нагрівається в спеку. Тому такі гойдалки повинні оснащуватися матрацом.
  • Алюміній – за властивостями нагадує сталь, але має велику ціну і меншу вагу. Такі гойдалки легше пересунути на інше місце. Моделі з алюмінієвим каркасом поширені мало.

Важливо: чим товще металеві труби, з яких зроблений каркас, тим міцніше і довговічніше виріб. У той же час зростає ціна і вага меблів. Цей показник варіюється в межах 32-76 мм. Для одного дорослого людини підійдуть гойдалки з труби діаметром 38-45 мм. Якщо ж меблі буде інтенсивно використовуватись декількома людьми, то діаметр труби повинен складати 51-60 мм і більше.

Звертайте увагу і на товщину стінок металевого профілю: оптимальне значення для одномісній моделі становить 1-1.2 мм, для багатомісної – 1.5 мм.

Дерево – екологічний, гарний і приємний на дотик матеріал. Дерев'яні гойдалки добре вписуються в простір будь-якої дачної ділянки і майже не «холодять» шкіру. Але дерево програє металу в міцності і стійкості до вологи, УФ-променів і коливань температури. Інші мінуси: дуже висока ціна, схильність до утворення цвілі і грибка. Дерев'яні гойдалки потребують спеціального догляду.

Важливо: дерев'яні гойдалки повинні бути оброблені протигрибковими і водовідштовхувальними препаратами.

Штучний ротанг – ефектний на вигляд, надійний і довговічний матеріал. Він не боїться УФ-променів, снігу і дощу. Каркас із штучного ротанга має порівняно невелику вагу, але витримує значні навантаження (до 500 кг). Основний недолік – висока вартість.

Пластик – найдешевший, легкий і стійкий до вологи матеріал. Гойдалки з пластика рухаються без особливих зусиль. Але пластик крихкий і недовговічний, а також погано переносить вплив низьких температур.

Зустрічаються гойдалки з комбінованих матеріалів, наприклад, металевого каркаса і дерев'яного / ротанга сидіння. Подібні моделі надійні і комфортні у використанні.

Покриття каркаса

Покриття каркаса оберігає металеві деталі від корозії в дощову погоду і тим самим подовжує термін служби виробу. Буває полімерним і гальванічним. Перше обійдеться дешевше, друге – надає гойдалці більш привабливий вигляд.

Тип опори

Така характеристика дозволяє оцінити, наскільки добре гойдалки підійдуть під конкретний рельєф і покриття майданчика.

Ніжки – оптимальні для рівних і твердих поверхонь, наприклад, бетонної площадки. На м'якому грунті меблі на ніжках можуть перекинутися.

Круглий подіум – за властивостями нагадує ніжки, але зустрічається тільки в підвісних кріслах-гойдалках.

Дуга – надійніша і забезпечує стійкість меблів на будь-якій поверхні, включаючи і м'який грунт. Така опора властива дорогим гойдалкам.

Дугоподібна опора кращих інших типів підходить для стаціонарної установки гойдалок за допомогою надійних кріплень, наприклад, скоб– це важливо, якщо меблі знаходиться на охороняється території. Крім того, кріплення каркаса до міцного основи підвищує стійкість гойдалок і запобігає їх перекидання.

Іноді зустрічаються моделі, забезпечені дугою і ніжками. В цьому випадку ніжки розташовуються попереду, а роль задньої опори грає дуга.

Гойдалки без опори можна повісити на дерево або стелю. Таке конструктивне рішення дозволяє вибрати опору під власні потреби.

Кріплення сидіння до рами

Пружини з напівкільцевих зачепами – забезпечують легкораз'емне з'єднання, якщо буде необхідность зняти сидіння. Правда, під час катання можливі скрипи через тертя пружини про раму.

Підшипник – мінімізує тертя і дає плавне катання, при цьому сидіння пересувається лише вперед і назад. Але таке з'єднання важче розбирається.

Карабіни і кільця – по комфортності такі моделі не поступаються аналогам із пружинним кріпленням. Хороший вибір, якщо гойдалками будуть користуватися діти – в них не вийде самостійно зняти сидіння.

Регулювання

Розкладна спинка – відкидається в горизонтальній площині. Тим самим сидіння гойдалок перетворюється в ліжко. Така опція корисна тим, хто любить спати на свіжому повітрі, мамам із маленькими дітьми й літнім людям.

Нахил тенту – дає можливість змінити кут нахилу навісу в залежності від погодних умов і власних уподобань. Регулюючи нахил тенту, можна сховатися від УФ-променів або приймати сонячні ванни.

Фіксація сидіння – не дає сидінню рухатися. В результаті гойдалки стають звичайною лавкою. Це зручно, наприклад, для прийому їжі.

Регулювання спинки – дозволяє встановити спинку під потрібним кутом нахилу. В результаті сидіння підлаштовується під індивідуальні переваги людини, що забезпечує додатковий комфорт.

Сидіння

Сидіння з основою у вигляді пружинного блоку або металевої сітки міцне і надійне, але вимагає товстого матраца. При цьому сітка з металу жорсткіше пружинного блоку.

Дерев'яне – може використовуватися і без матраца. В цілому, подібне сидіння менш міцне і довговічне, ніж попередні варіанти.

Плетене – надійне і легке, зустрічається найчастіше в підвісних кріслах-гойдалках.

Текстильне – не потребує матрацу та легко ремонтується шляхом заміни старої тканини на нову. Таке сидіння чутливе до дії вологи і іскор, що летять від багаття, а також не призначене для високих навантажень. Тканина легко пошкоджується гострими предметами і вимагає негайної лагодження, тому що в противному випадку дірка стане розширюватися. Зустрічається в бюджетних гойдалках.

Матрац

Матеріал

Матраци для гойдалок виготовляються з натуральних (бавовна, бязь) і синтетичних матеріалів (поліестер, акрил, Оксфорд, тексілк). Натуральні тканини приємніші на дотик, краще «дихають», відводять вологу і зберігають прохолоду, синтетика – дешевша, довговічніша, простіша в очищенні і менш схильна до зносу.

Існують і комбіновані варіанти, наприклад, полікоттон, якому притаманні окремі властивості бавовни та поліестеру.

Наповнювач

Поролон – досить м'який і відносно дешевий матеріал. Добре пропускає повітря і вологу. Краще вибирати матраци, в яких роль наповнювача грають суцільні листи поролону, а не поролонова крихта.

Синтепон – м'який матеріал, що володіє чудовими теплоізоляційними характеристиками. Деякі різновиди збиваються в грудки і бояться намокання. Оптимальний, якщо гойдалки використовуються рідко.

До більш досконалих наповнювачів відноситься холлофайбер, синтепух, холкон. Вони відновлюють форму після зминання, довговічні та стійкі до зносу. Правда, й ціна матраців із такими наповнювачами буде вище.

У деяких матрацах використовується наповнювач з поролону і синтепону. Це дозволяє зробити матрац м'якше та поліпшити його теплоізоляційні властивості (в порівнянні з поролоновим наповнювачем).

Важливо: вибираючи матрац зверніть увагу на товщину наповнювача. Чим вище цей параметр, тим м'якше матрац. У той же час збільшується вартість і вага, а також ускладнюється транспортування виробу.

Оснащення

Подушки – забезпечують додатковий комфорт користувачеві і грають декоративну роль.

Матрац – робить гойдалки більш зручними і придатними для тривалого відпочинку.

Знімні чохли – при необхідності знімаються для прання або заміни на нові.

Тент – захищає користувачів від дощу і УФ-променів. Якщо купуються легкі гойдалки, тент повинен бути знімним, інакше у вітряну погоду виріб може перекинутися. Тент виконується з таких матеріалів:

  • бавовна – натуральний і повітропроникний матеріал, обробляється спеціальним просоченням для підвищення стійкості до УФ-променів і вологи;
  • поліестер – практичний, немаркий і надійний матеріал, нечутливий до вологи, УФ-променів і температурних коливань;
  • поликоттон – компромісний варіант між бавовною і поліестером;
  • оксфорд – міцний, довговічний, стійкий до забруднень і температурних коливань, легко очищається;
  • тексілк – добре переносить прання, не втрачає колір під впливом УФ-променів, не схильний до цвілі.

Антимоскітна сітка – оберігає людей від комарів, мух, мошок і інших комах. Така сітка є знімною. Корисний аксесуар для тих, хто любить спати на свіжому повітрі. Антимоскітну сітку можна підібрати й окремо з урахуванням розмірів меблів.

Підставка під чашку і пляшку (підсклянник) – дає можливість відпочивати на гойдалці, насолоджуючись улюбленим напоєм. Поглиблення в підставці знижує ймовірність випадкового проливання рідини – це захистить матрац і одяг від псування вологою.

Протидощові накидка – захищає каркас, сидіння, матрац або подушки від негативного впливу опадів. Виконується з вологовідштовхувального матеріалу. Найчастіше подібна накидка не входить в комплект поставки садових гойдалок і купується окремо виходячи з габаритів вироби.

Світлодіодний світильник – робить перебування на гойдалках більш комфортним у сутінки або вночі. Актуальний, якщо меблі будуть розташовуватися на слабо освітленій ділянці.

Полка-підставка – дозволяє розмістити мобільний телефон, планшет, книгу, журнал та інші дрібні предмети. Якщо на гойдалку не передбачений підсклянник, то така полка може його замінити.

Розмір

По ширині, глибині та висоті садових гойдалок судять, чи впишеться вибрана модель у відведений для неї простір. Меблі з невеликою глибиною купують, якщо гойдалки встановлюються в альтанці або приміщенні. При цьому висота вироби знаходиться в межах 178 см.

На відкритій ділянці вирішальне значення має ширина сидіння. Варто знати, що ширина гойдалок і ширина сидіння – не одне і те ж. Перша величина означає відстань між бічними стійками рами. Другий показник завжди менше, але впливає на кількість місць:

  • 100 см – для одного дорослого;
  • 160 см – для двох дорослих і одну дитину;
  • 180-200 см – для трьох дорослих.

Вага

Цей параметр впливає на експлуатаційні властивості гойдалок. Вага різних моделей коливається в межах 30-90 кг. Цей показник в металевих конструкціях визначається товщиною стінок профілю і діаметром труб. Чим важче предмет меблів, тим складніше його транспортувати і пересувати по ділянці. Але зате зростає і стійкість гойдалок.

Відгуки про статтю