Крісло-ліжко: дивовижне перетворення комфорту

Крісла-ліжка, також відомі як трансформери або гібриди, є багатофункціональними виробами, які можуть служити як кріслом для сидіння, так і ліжком для сну.

Типи крісел-ліжок

Залежно від конкретної моделі та виробника, існують різні типи таких меблів.

  1. Розкладаються. Це найпростіший тип крісел-ліжок. Зазвичай мають спинку, яку можна повністю чи частково опустити. Моделі часто використовуються в готельних номерах або як спальні місця.
  2. Трансформуються. Конструкція має механізми, що дозволяють змінювати форму. Крісла перетворюються на ліжко за допомогою різних елементів, таких як висувні подушки або складні ролики.
  3. З спинками, що відкидаються: бюджетні меблі швидко стають ліжком простим натисканням важеля.
  4. Крісла-ліжка-шезлонги: пляжні моделі зазвичай мають регульовану спинку та підніжку.
  5. Модульні крісла-ліжка: сучасні багатофункціональні меблі, складаються з декількох пуфів, які з'єднуються між собою.

Вибір матеріалу оббивки

При виборі матеріалу для оббивки крісла-ліжка слід враховувати кілька факторів: зовнішній вигляд, комфорт, міцність та легкість догляду.

Тканинна оббивка зазвичай пропонує великий вибір кольорів, фактур та візерунків. Вона може бути натуральною (бавовна, льон, шерсть) або синтетичною (поліестер, акрил, нейлон). Тканина м'яка і комфортна, але деякі види дизайнерської оббивки припускають використання нестандартного матеріалу, наприклад шовку, який не відрізняється міцністю і швидко мажеться.

Шкіряна оббивка – класичний вибір, надає м'яким меблям елегантний і розкішний вигляд. Шкіра зазвичай міцна, довговічна та легко чиститься. Однак вона може бути дорожчою порівняно з тканиною.

Еко-шкіра (штучна шкіра або шкірозамінник) має схожий зовнішній вигляд і відчуття зі справжньою, але за більш доступною ціною.

Мікрофібра : така оббивка виготовляється з маленьких волокон, які створюють гладку і м'яку поверхню, має високу стійкість до плям і легко чиститься. Мікрофібра також імітує деякі властивості натуральної шкіри.

Велюрова оббивка створює приємну та шовковисту текстуру, забезпечує крісло-ліжка елегантний та стильний вигляд. Велюр зазвичай м'який і комфортний, але швидко мажеться і вимагає дбайливого догляду.

Системи трансформації: від простого до складного

Крісло-ліжко – популярний тип меблів для невеликих квартир, трансформація на повноцінне спальне місце відбувається за допомогою різних механізмів.

  1. Система трансформації «акордеон» має три основні блоки – крісло розкладається на кшталт гармошки. Стики між пуфиками практично непомітні, деякі моделі комплектуються підголовниками підлокітниками, відрізняються великою довжиною (до 200 см у розкладеному вигляді).
  2. Викочування – додаткові секції заховані під головним сидінням, яке перевертається. Основний недолік такого ліжка – наявність великих щілин між пуфиками.
  3. Технологія "дельфін". Така конструкція крісла має важіль і ліфт, нижній пуф виринає з-під верхньої сидіння, яка у свою чергу опускається, формуючи спальне місце.
  4. Також в асортименті можна зустріти крісла-ліжка з розкладним механізмом єврокнижка або тик-так, розкладачка «клік-кляк» (ліжко формується з 4 частин).

Крісло-ліжко від бренду Artwood лінійка Релакс формує ліжко розмірами 70x175 за допомогою механізму викочування. Тканинна оббивка, дерев'яний каркас.

Модель від Tia-sport – поролонове набивання крісла-ліжка забезпечує м'якість та комфорт. Бюджетна ціна, розкладний механізм, оббивка шкірозамінника.

Критерії вибору: розмір, призначення, стиль

Ринок пропонує велику різноманітність крісел, які трансформуються у зручне ліжко. Є легкі моделі, які зручно перевозити та облаштовувати тимчасове житло, наприклад, на дачі. Масивні шкіряні вироби підійдуть для спалень та віталень, невеликі крісла цілком замінять ліжко для дитини. На що звернути увагу при виборі:

  • габарити: ширина від 0.6 см, довжиною 1.2 м. підходить для дитини, стандартний розмір 75х170 см збільшений 100х200;
  • система трансформації вибирається залежно від розміру приміщення;
  • колір, матеріал, фактура оббивки повинні відповідати загальному інтер'єру (можна використовувати накидки та чохли, якщо забарвлення крісла не вписується в дизайн).

Правила експлуатації та догляду за кріслом-ліжком

Найуразливішою частиною меблів, що трансформуються, вважається механізм розкладання. Виробник завжди вказує, яким чином крісло стає ліжком, тому не варто розгортати меблі так як вам здається правильним.

У євро-книжках передбачені невеликі клямки та фіксатори, які утримують пуфи в нерухомому стані після розгортання. Якщо смикнути не в той бік їх можна легко зламати, і, хоча функціонал не постраждає, сидіння можуть з'їжджати під час сну. Як доглядати за м'якими меблями, що трансформуються:

  • акуратно та за правилами розкладати крісло;
  • періодично оглядати важелі, допускається мастило металевих шарнірів;
  • чистити пуф спеціальним миючим засобом.

Крісло-ліжко Модерн Мустанг середньої цінової категорії, мінімалістичний стиль. Викочування механізм, закритий каркас.

Виробник LADO пропонує лінійку м'яких меблів Люсі Еко, що трансформуються. Сучасний стиль, тканинна оббивка, розкладний механізм.

Відгуки про статтю