Синергія традиційних ігрових приставок та VR-технологій: нові горизонти геймплею

Практично всі геймери, які використовують VR-технології, сходяться в оцінці, що це настільки фантастичні та круті відчуття, що передати словами їх неможливо. З моменту появи першої у світі модульної системи VR – HTC Vive Cosmos Elite пройшло не так багато часу, сьогодні віртуальна реальність як об'ємна технологія використовується в медицині, навчанні, для монтажу та перегляду відео, але головна частина – це ігрові приставки.

VR-технології та ігрові приставки: перетин шляхів

Що залишилося незмінним з часів Маріо, так це наявність джойстика. У сучасних приставках це найчастіше два пульти, але потрібно мати дуже бурхливу фантазію, щоб навіть із найкрутішим пультом у руках забути про навколишній світ. Шолом VR – ось основна та головна частина віртуальної гри.

Трекінг

Для миру ВР – трекінг, це копія таких почуттів людини як позиціонування та орієнтація у просторі шляхом використання різних комбінацій ультразвуку, магнітного та силового поля.

VR-шолом підключений до ігрової приставки зчитує найменші імпульси та рухи гравця (поворот голови, частоту моргання, рух пальців, навіть пульс та швидкість дихання) передає інформацію в СУ системи та візуалізує відчуття реальності.

Панорамний звук посилює ігрове наповнення, недосвідченому геймеру достатньо 3-5 секунд, щоб повністю відключитися від реального світу і почати будувати свій власний. Сучасні шолом ВР використовують два види трекінгу:

  • внутрішній (inside-out tracking) – використовуються камери з широким кутом огляду, які зчитують інформацію з контролерів;
  • за принципом маяка (lighthouse) – камери встановлюються так, щоб окреслити ігрову зону та вловлювати найменший рух.

Ігрові приставки, що підтримують VR: приклади на ринку

Перші VR-ігри для дому представили компанії Valve та HTC, але справжній бум віртуальної реальності для геймерів почався з виходом знаменитої PlayStation, яка, починаючи з 4 покоління, може використовуватися не тільки для геймплея. Які ігрові приставки підтримують VR-формат.

Стаціонарна приставка Sony PlayStation 5 серії на 825 GB – має одну унікальну фішку, може підтримувати формат 8К, який використовується поки тільки для японського високочіткого телебачення. Накопичувач NVMe SSD забезпечує фантастичну швидкість, консоль сумісна з 4 поколінням PlayStation.

Microsoft Xbox Series S 512Gb – бюджетна модель не тільки познайомить геймера з віртуальним світом, але забезпечить динаміку та продуктивність у таких складних іграх як Destiny2 та Gears5. Відеокарта RDNA за допомогою трасованих променів плавно промальовує тінь та зображення. Компактний розмір (27,5 х15, 1х6, 5 см), вага 2 кг.

Valve Steam Deck 512 GB – завдяки гібридному процесору Steam Deck оптимізовано для ПК. Підтримує роздільну здатність Ultra HD 8K, суміщення зі SteamOS 3.0 Games.

Переваги використання VR з ігровими приставками

До 2023 року кількість VR-ігор обчислюється десятками тисяч, наприклад, лише у фірмовому магазині VIVEPORT їх понад 1500. Основна перевага – абсолютне занурення в процес, але щоб стати повноцінним геймером необхідно облаштувати ігрову зону, хоча б 2х3 метри… Складно сидячи за звичайним столом не впустити що-небудь у процесі баталії в Half-Life: Alyx.

Super Hot VR – найкраща гра для новачків, яка в динаміці покаже всі основні переваги віртуального занурення. Невигадлива графіка. Сюжет простий до неподобства – відбиватися від противника першими предметами, що потрапили під руку.

Використовуючи віртуальну реальність, досить часто навіть у грі можна зіткнутися з негативною стороною технології:

  • ефект звикання, людям стає нецікавим у реальному світі;
  • є ризик розвитку просторової дезорієнтації;
  • гарна гарнітура коштує дорого.

Вибір ідеального комплекту: ігрова система та VR-окуляри

Віртуальні окуляри не варто розглядати для серйозних ігор, це моделі для перегляду фільмів, для більш-менш прийнятного геймінгу вибирають шоломи. повноцінну VR – систему. На що звертають увагу під час виборів.

  • Роздільна здатність від 2880х1660.
  • Кут огляду від 120о (інакше уникнути ефекту бінокля).
  • Для приставок немає проблеми з потужністю ігрового складання, але якщо гарнітура купується для ПК це необхідно враховувати.

VR-окуляри та VR-шоломи – основна відмінність

Віртуальні окуляри – проста технологія недорогих пристроїв, що підключаються до смартфонів. VR-гарнітури для смартфонів забезпечать огляд відео на 360⁰ (ролики на ютуб), можна пограти в ігри VR. Якість зображення залежить від параметрів ноутбука чи смартфона.

VR-шоломи (системи) – складна конструкція (контролери, датчики розпізнавання рухів, навушники, мікрофони), оснащуються компонентами високоточної графіки, працюють з консолями та ПК. Ідеальні для геймінгу.

Відгуки про статтю